زمان انتشار: ۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير ساعت 13:13 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۳۰ ساعت 14:25    تعداد بازدید: 31    کد مطلب: 85039

معاون سلامت وامور بیمه ای مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور:
110 هزار طلبه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است
دکتر حدادی منش معاون سلامت وامور بیمه ای مرکز خدمات حوزه های علیمه کشور در نشست هم اندیشی با مدیریت درمان استان قم گفت:بیش از 110 هزار طلبه بیمه شده اصلی در کشور داریم که از این تعداد 39 هزار نفر از آنها در شهر مقدس قم سکونت دارند که این امر مراجعه طلاب به مراکز درمانی تامین اجتماعی استان قم را نسبت به سایر شهر ها بیشتر می کند.


به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان استان قم :دکتر حدادی منش معاون سلامت وامور بیمه ای مرکز خدمات حوزه های علیمه کشور در نشست هم اندیشی با مدیریت درمان استان قم گفت:بیش از 110 هزار طلبه  بیمه شده اصلی در کشور داریم که از این تعداد 39 هزار نفر از آنها در شهر مقدس قم سکونت دارند که این امر مراجعه طلاب به مراکز درمانی تامین اجتماعی استان قم را نسبت به سایر شهر ها  بیشتر می کند.
دکتر حدادی منش در ادامه اظهار داشت :  مرکزخدمات حوزه های علمیه  آمادگی لازم را برای عقد تفاهنامه برای توسعه برنامه های پیشگیری و سنجش سلامت با مجموعه مدیریت درمان استان قم جهت کاهش هزینه های سلامت و درمان و کاهش مراجعات غیر ضرور  دارد.
وی در ادامه گفت:سازمان های بیمه گر با برنامه ریزی در برنامه های پیشگیری ،اطلاع رسانی و تبلیغات می توانند در کاهش هزینه ها موثر باشند . به عنوان مثال تصادف بیشترین هزینه را برای شرکت های بیمه ای دارد که شرکت های بیمه ای با تخصیص بودجه ای برای آموزش ، تبلیغات واطلاع رسانی می توانند هزینه های اقتصادی  را کاهش دهند.
معاون سلامت و امور بیمه ای مرکز خدمات حوزه های علمیه کشورخاطر نشان کرد:با توجه به بازخورد هایی که از طلاب مراجعه کننده درباره خدمات درمانی تامین اجتماعی گرفته شده است میزان رضایتمندی مطلوب اعلام شده است وبیشترین درخواست ها و انتظارات ناشی از عدم آگاهی از دستور العمل های درمانی و فرایند درمان می باشد که با اطلاع رسانی و تبیین فرایند درمان و خدمات ،رضایتمندی به وجود خواهد آمد.
حجه الاسلام طاهری مدیر کل مرکز خدمات حوزه های علمیه استان قم نیز در این جلسه گفت:علمای شیعه در گذشته در حوزه طب نیز فعالیت می نمودند که ازجمله بوعلی سینا که به طبیب شهرت یافته کتاب شفای او وسایر کتاب هایشان در فقه ،فلسفه وعرفان هنوز هم در حوزه های علمیه استفاده می شود و در حال حاضر نیز برخی از علما در تاسیس مراکز درمانی و یا حمایت معنوی از آن تلاش می نمایند.
مدیر کل مرکز خدمات حوزه های علمیه استان قم در ادامه ضمن قدردانی از زحمات مجموعه کارکنان تامین اجتماعی اظهار داشت: مرکز خدمات حوزه های علمیه علاوه بر خدمات متعدد به طلاب با راه اندازی بخش سلامت و امور بیمه ای خدمات متعدی در بخش درمان از جمله برگزاری کلاش های آموزشی پیشگیری در حوزه درمان برای50 هزار  نفر در سال گذشته انجام داده است و با برنامه های مختلف در سنجش سلامت طلاب برای کاهش هزینه های سنگین درمانی گام هایی را برداشته است.

دکتر داود علیمحمدی مدیر درمان استان قم ضمن خوشامد گویی و تشکر از نظرات ارزشمند مدیران مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور گفت:مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور یکی از خوش قول ترین شرکای تامین اجتماعی در کشور است و به عبارتی مصداق قرانی وفای به عهد درانجام  تعهدات می باشد.
مدیر درمان استان قم در ادامه گفت:در همه جای دنیا کشور های پیشرفته پیشگیری را بر درمان مقدم می دانند و به اجرای دقیق دستور العمل ها در سه سطح پیشگیری توجه ویژه ای دارند .
دکتر علیمحمدی با اشاره به پیشگیری نوع اول  از جمله واکسیناسیون ها ،غربالگری ها می باشد گفت: در یکی از کشور ها با غربالگری انجام شده وپیشگیری از 31 نوع بیماری در جامعه ،شاهد صرفه جویی وکاهش هزینه به ارزش 200 میلیون دلار شدند که از دیدگاه اقتصاد درمان و مدل هزینه وفایده این نوع پیشگیری از اهمیت بالایی برخور دار است ولذا توجه به غربالگری به صورت رایگان و یا هزینه کم در کشور می تواند از به وجود آمدن هزینه های سنگین درمانی ،بهزیستی وتوانبخشی در کشور  جلوگیری نماید.
مدیر درمان استان قم با اشاره به پیشگیری نوع دوم که معمولا پس از بیمار شدن اتفاق می افتد اشاره کرد وگفت:اگر فرد چکاپ های لازم در موعد مقرر وداروهای مورد نیاز را به موقع استفاده کند از ایجاد هزینه های سنگین توانبخشی وکار درمانی که معمولا در نوع سوم پیشگیری است و برای بازتوانی بیمار استفاده می شود ،جلوگیری می شود.
دکتر علیمحمدی در ادامه اظهار داشت:در هیچ کجای دنیای پیشرفته  نیز مراجعات مکرروتجویز های غیر منطقی انجام نمی شود چرا که هر تجویزی هزینه سنگینی دارد و انجام سیستم ارجاع بیمار وپزشک خانواده به دقت در روند درمان پیگیری وانجام می شودکه با توجه به اقتصاد درمان وبهبود نظام سلامت،  بایستی پیگیری شود.
مدیر درمان استان قم:در خصوص تبیین دقیق فرایند درمان به عنوان حقوق اساسی بیمار تاکید نمود وگفت:بدون شک هر برنامه و استاندارد مجموعه درمان به نفع بیمار تدوین می شود تا مراقبت به موقع و درمان صحیح انجام گردد که در این زمینه برنامه های متعددی در مدیریت درمان استان قم به عنوان اجرایی نمودن منشور حقوق بیمار پیگیری می شود.در پایان جلسه معاون سلامت و امور بیمه ای و مدیران مرکز خدمات حوزه های علمیه از روند خدمت رسانی به بیماران از بخش های مختلف بیمارستان امام رضا (ع) بازدید نمودند.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha