• ۱۳۹۸ شنبه ۳۰ شهريور
  • اِسَّبِت ٢١ محرم ١٤٤١
  • Saturday, September 21, 2019
کلیدواژه: 72408
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ دي، ساعت 09:20
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۱۰/۱۹

پروژه پرندگان
مشاور برنامه ریز اموزشی
پرندگان موجوداتی هستند که کودکان آن ها رادر خانه نگهداری و نسبت به آن ها احساس علاقه و دوستی می کنند.
گفت وگو درباره اندازه،شکل،رنگ،صدا،خوراک،رفتار و تولید مثل این جانوران، رفتار وتولید مثل این جانوران برای کودکان جالب و هیجان انگیز است در میان همه جانوران،پرندگان تنها موجوداتی هستند که پر دارند. درحدود 9000 نوع پرنده داریم که در سر تاسر دنیا پراکنده اند. پرنده های کوچک ،خوش رنگ و رنگارنگ،باغی و دریایی،خوش آواز ویا بد صدا،همگی شباهت هایی با هم دارند که نشان می دهدپرنده اند.همه پر،بال،دوپا ومنقار دارند. بیشتر  پرندگان
قادرندپرواز کنند. عضلات داخل سینه، استخوان های سبک با سوراخ های مشبک،کیسه های هوا،پرهای،بال و دم کمک  می کنند تا،پرنده ها پرواز کنند.
پروند ه ها به جای دندان، منقار دارندو یا نوک قوی وسبکی دارند که با آن همه کار انجام می دهند.غذا خوردن، غذا دادن،آراستن پرها، ساختن لانه و شکار،به وسیله منقارشان غذا را خرد می کنند. اسکلت پرندگان تو خالی است که سبب توازن و تعادل آن ها می شود. بال ها نیز با ماهیچه های قوی به ستون فقرات متصل می شود.پرهای پرندگان انواع  مختلف دارد.
کوچک ترین پرنده دنیا مرغ مگس خوار ریز است که طول بدنش از نوک تا دم 5سانتی متر است و در کف دست جا می  گیرد. شتر مرغ نیز که بیشتراز5/2 متر قد دارد،بزرگ ترین پرنده دنیا ست که نمی تواند بپرد.
پرنده ها مانند پستانداران خونگرم هستند ولی تخم گذارهستند .دراین پروژه کودکان فعالیتهای مختلف هنری- بازی- قصه و نمایش- مفاهیم ریاضی وعلوم اجتماعی و.... در جنبه های رشد شناختی- عاطفی و اجتماعی –کلامی- حسی  وحرکتی-خلاقیت تجربه کردنند.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha