شناسه خبر: 71565
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ دوشنبه ۳ دي، ساعت 16:26
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۱۰/۳

برادر ارجمند جناب آقای میرزائی
مشاور محترم مدیر عامل و مدیر کل شرق تهران بزرگ          
موضوع: احتساب سابقه خدمت نظام وظیفه ایرانیان ساکن درخارج کشور

سلام علیکم
با صلوات بر محمد و آل محمد(ص)
احتراماً؛ با توجه به درخواست های مطروحه از سوی بیمه¬شدگان ساکن در خارج از کشور در خصوص احتساب سابقه مدت خدمت نظام وظیفه و به منظور رضایتمندی این قبیل متقاضیان ، در صورت رعایت موارد ذیل از سوی کارگزاران رسمی برون مرزی تأمین اجتماعی و شعبه متمرکز اتباع (واقع در شعبه 27 تهران)، انجام تشریفات مربوطه مطابق ضوابط مندرج در بخشنامه شماره 15 مشترک فنی و درآمد امکانپذیر خواهد بود. لذا ضروری است ترتیبی اتخاذ نمایند تا مراتب ذیل به نحو مقتضی از سوی شعبه مذکور به مرحله اجرا درآید:
1) اخذ درخواست از متقاضی (طبق فرم پیوست شماره 1 ضمیمه بخشنامه مذکور) پس از احراز هویت و همچنین تطبیق تصویر کارت پایان خدمت با اصل آن توسط کارگزاران رسمی برون مرزی تأمین اجتماعی.
2) ارسال فرم تقاضا و مدارک یادشده از سوی کارگزاران برون مرزی رسمی تأمین اجتماعی به شعبه متمرکز اتباع از طریق سامانه مربوطه.
3) ثبت درخواست واصله در منوی سربازی در سیستم مکانیزه و متعاقباً استعلام اصالت کارت و دوره خدمت نظام وظیفه از سازمان وظیفه عمومی ناجا.
4) ارائه نامه استعلام توسط واحد امور فنی بیمه شدگان به نماینده اداره کل اتباع مستقر در شعبه مزبور جهت مراجعه به درگاه الکترونیکی سازمان وظیفه عمومی ناجا (پلیس+10) و پی گیری تشریفات مربوطه.
5) پس از دریافت پاسخ استعلام از سازمان وظیفه عمومی ناجا، شعبه ذیربط می بایست نسبت به محاسبه حق بیمه و صدور اعلامیه بدهی (پرداخت یکجا یا تقسیط حسب مورد) و انجام سایر تشریفات مقرر با رعایت ضوابط مندرج در بخشنامه صدرالاشاره اقدام نموده، النهایه مراتب توسط کارشناس شعبه متمرکز از طریق سامانه اتباع به متقاضی اعلام گردد.
بدیهی است پذیرش سوابق مذکور منوط به پرداخت حق بیمه متعلقه در مهلت مقرر بوده و در غیر این صورت احتساب سوابق مورد نظر براساس تقاضای مجدد و تجدید محاسبه حق بیمه طبق ضوابط و مقررات امکان پذیر خواهد بود.

                                    دکتر احمد رضا خزاعی              منصور آتشی 

                                         مدیر کل اتباع          مدیر کل امور فنی بیمه شدگان 

   

                                                                                                                                                                                 

 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha
*اطلاعیه مهم* بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب تا پایان اسفند ماه 95 *اطلاعیه مهم*