• ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد
  • اِلأَحَّد ١٦ ذو الحجه ١٤٤۰
  • Sunday, August 18, 2019
کلیدواژه: 60525
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ شنبه ۱۹ خرداد، ساعت 09:40
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۳/۱۳

نحوه درخواست پرونده پزشکی
شرایط واگذاری تصویر پرونده پزشکی به خود بیمارو بستگان درجه یک  :  
بیمار گرامی کلیه مراحل ذکر شده در ذیل بمنظور حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات بالینی شما  انجام می پذیرد از اینکه مارا در این مسیر یاری می فرمایید از شما سپاسگزاریم .
١ - بیمار گرامی در صورت نیاز به مدارک بالینی خود در صورت داشتن سن بالای ١٨ سال با مراجعه به واحد مدارک پزشکی و تکمیل فرم در خواست کتبی و تایید مدیریت بیمارستان می توانید کپی پرونده خود را در ساعت اداری بجز روزهای تعطیل از واحد مدارک پزشکی دریافت نمایید.
٢- ولی یا نماینده قانونی ، بیمارانی که نسبت به اقدامات درمانی و شرایط خود هشیاری ندارند (اغما , بیماران روانی, جنون و .... ) وهمچنین بیماران زیر ١٨ سال، در صورت نیاز به مدارک بالینی خود با مراجعه به واحد مدارک پزشکی و تکمیل  در خواست کتبی و تایید مدیریت بیمارستان می توانند کپی پرونده را در ساعت اداری بجز روزهای تعطیل از واحد مدارک پزشکی دریافت نمایند.
٣- نماینده قانونی و وراث بیمارفوتی ، به شرط داشتن گواهی انحصار وراثت می توانند کپی پرونده بیمار فوتی خود را از مدارک پزشکی دریافت نمایند.
4- بهمراه داشتن و ارائه کارت شناسایی معتبر بیمار یا ولی بیماری که درخواست کپی از  مدارک پزشکی  را دارد  به پرسنل مدارک پزشکی الزامی می باشد.
شرایط دسترسی  تصویر پرونده پزشکی  به مراجع قانونی و وکیل حقوقی:
١- مراجع قانونی در صورت نیاز به دسترسی به کپی پرونده بیمار ملزم  به ارسال درخواست رسمی  به  ریاست بیمارستان   می باشند.
٢-مراجع قانونی جهت دسترسی به کپی پرونده ملزم به درج و ثبت  اطلاعات دقیق  شناسنامه ای بیمار و تاریخ مراجعه مورد نظر در نامه ارسالی می باشند .
٣-مراجع قانونی در صورت درخواست و دریافت اصل پرونده پزشکی ملزم به عودت پرونده به بیمارستان حداکثر یکماه پس از دریافت پرونده می باشند .
٤-در صورت ضرورت به تسریع در ارسال پرونده به مراجع قانونی ، ثبت مهر خیلی فوری برروی نامه ارسالی الزامی می باشد .
شرایط دسترسی کارفرمای بیماران ناشی از کار :
١-کارفرمایان با اجازه مرجع قضایی یا رضایت کتبی بیمار یا نماینده قانونی وی، در صورت مراجعه به واحد مدارک پزشکی و تکمیل فرم وبا تایید مدیر بیمارستان  امکان دسترسی به کپی  پرونده را خواهند داشت .

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha