• ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور
  • اِلأَربِعا ١٨ محرم ١٤٤١
  • Wednesday, September 18, 2019
کلیدواژه: 53357
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ يکشنبه ۱۷ دي، ساعت 09:51
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۰/۲۰
بخش NICU یکی از بخش های مهم و پشتیبان بلوک زایمان در مراکز بیمارستانی بوده که محیطی امن برای تولد نوزادان بخصوص نوزادان نیازمند به مراقبتهای تنفسی را ایجاد نموده و ارائه خدمات و اقدامات درمانی مناسب را امکانپذیر می سازد .

بخش NICU یکی از بخش های مهم و پشتیبان بلوک زایمان در مراکز بیمارستانی بوده که محیطی امن برای تولد نوزادان بخصوص نوزادان  نیازمند به مراقبتهای تنفسی را ایجاد نموده و ارائه خدمات و اقدامات درمانی مناسب را امکانپذیر می سازد 

بخش NICU دارای واحدهای مختلف است:
 واحد اصلی: دارای 6 تخت بستری با تجهیزات پزشکی کامل شامل انکوباتور، کاپنوگراف، مانیتور، ونتیلاتور، پالس اکسیمتری، تخت احیاء و NCPAP دستگاه های فتوتراپی ، تصویربرداری پرتابل و... می باشد که در این واحد بسیار تحسین برانگیز خدمات درمانی کامل به نوزادان ارائه میشود. (همچنین امکان انجام سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی پرتابل نیز از مشخصات ویژه این بخش می باشد)
  اتاق مادران: یکی از مشخصات استثنایی NICU در این مرکز ، وجود اتاق مادران می باشد که این اتاق با کلیه امکانات رفاهی (هتلینگ) درمجاورت بخش NICU قرار گرفته و جهت استراحت مادران و دسترسی هر چه بهتر به نوزادان و حضور دائمی آنها در نظر گرفته شده است. این اتاق مجهز به سیستم احضار پرستار نیز می باشند.
 اتاق شیر : در انتهای سالن بخش و در مجاورت اتاق استراحت مادران دارای دو دستگاه شیردوش برقی، یخچال ذخیره شیر و یک دستگاه تلویزیون و DVD (جهت آموزش مادران) و مبل تختخواب شو و سیستم احضار پرستار است این اتاق دارای حمام و توالت فرنگی مجزا نیز می باشد.
 سایر واحدهای وابسته به NICU : شامل واحد واکسیناسیون و غربالگری تیروئید، واحد شنوایی سنجی ، کلینیک فوق تخصصی نوزادان که خدمات ارائه شده به نوزادان را تکمیل می نماید.
مسئولین و کادر درمانی NICU 
سرپرست علمی بخش: جناب آقای دکتر تهرانی فوق تخصص نوزادان، که نظارت مستقیم به بخش را به عهده دارند.
مسئول اجرایی بخش جناب آقای دکتر لنگرودی متخصص اطفال و نوزادان که مسئولیت اجرایی بخش را از سال 94 تا کنون به عهده دارند.
کادر پزشکی مقیم NICU : تعداد 6 نفر از متخصصین اطفال باتجربه و با سابقه نیز بصورت 24 ساعته در بخش حضور دارند و بیماران را ویزیت می نمایند.
سرپرستار بخش : سرکار خانم قریب با سابقه 7 سال سرپرستاری در بخش های مراقبت های ویژه نوزادان
کادر پرستاری و پرسنل : شامل 10 نفر پرستار و پرسنل مجرب و دارای سابقه کاری در NICU که تحت نظر سرپرستار با تجربه و ورزیده انجام وظیفه می نمایند.


    ملاقات در این بخش فقط مختص پدر نوزاد و در ساعات پایانی ملاقات بیمارستان ساعت 15:55 مقدور است؛ این امر جهت جلوگیری از ایجاد عفونت و برقراری محیطی آرام و ساکت برای تکامل نوزادان می باشد. 
    موقعیت بخش در بیمارستان این بخش در طبقه سوم ساختمان جدیدالاحداث بیمارستان در مجاورت بخش بلوک زایمان واقع شده است.
    7-51036436 

   گالری عکس NICU

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha