• ۱۳۹۸ جمعه ۲۹ شهريور
  • اِجُّمعَة ٢۰ محرم ١٤٤١
  • Friday, September 20, 2019
کلیدواژه: 53356
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ دوشنبه ۱۸ دي، ساعت 18:07
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۰/۱۹
معرفی بخش رادیولوژی

بخش رادیولوژی

بخش رادیولوژی بیمارستان آیت اله کاشانی شامل واحدهای رادیولوژی عمومی، سونوگرافی، سی تی اسکن، ماموگرافی می‌باشد. واحد رادیولوژی عمومی، شامل رادیولوژی دیجیتال، ماموگرافی می‌باشد.

بخش رادیولوژی بیمارستان آیت اله کاشانی شامل واحدهای رادیولوژی عمومی، سونوگرافی، سی تی اسکن، ماموگرافی می‌باشد. واحد رادیولوژی عمومی، شامل رادیولوژی دیجیتال، ماموگرافی می‌باشد.
رادیولوژی عمومی: این قسمت دارای یک دستگاه نیمه موتورولایز، با تیوبهای پرقدرت (1000 ma) تحمل H.U و توانایی تولید پرتوهایی با Kvp بالا و نوسان پایین می باشد. این دستگاه ها مجهز به سیستم AEC (کنترل اتومات اکسپوژر) می باشند که قادر است بصورت خودکار با توجه به دانسیته بافت مورد نظر زمان پرتودهی را کنترل نماید و در نتیجه دوز پرتوگیری بیمار و Scatter را کاهش و کیفیت تصویر را افزایش دهد. همچنین سیستم PBL در این دستگاه ها قادر به کنترل میدان اشعه به صورت خودکار با توجه به سایز کاست می باشد که این نیز در کاهش دوز پرتوگیری بیمار و افزایش کیفیت بسیار مؤثر است. قدرت مانور بالای تیوب اشعهX  و تخت درکلیه جهات، راحتی بیمار و تکنولوژیست را جهت دستیابی به یک رادیوگرافی استاندارد و علمی مهیا می سازد که به این ترتیب در آینده نزدیک تصاویر می تواند توسط سیستم PACS در شبکه بیمارستان جهت دستیابی سریع پزشکان قرار گیرد.
در این بخش کلیه رادیوگرافهای عمومی با کیفیت بسیار بالا و با رعایت معیارهای ارزشیابی استاندارد مطرح شده در رفرنسهای بین المللی انجام می گیرد.

رادیوگرافیهای تخصصی: این قسمت مجهز به دستگاه فلورسکوپی آنالوگ است که خدمات تشخیصی که به مراجعین عزیز ارائه می شود عبارتند از:

رادیوگرافیهای سیستم گوارشی از قبیل:
ـ Barium Swallow
ـ Barium Meal
ـ U.G.I
ـ Transit
ـ T.Tube Cholangiography
رادیوگرافیهای سیستم ادراری از قبیل:
ـ IVP
سونوگرافی: این بخش با در اختیار داشتن یک دستگاه سونوگرافی خدماتی شامل داپلر رنگی و پیشرفته با امکانات سخت افزاری و نرم افزاری پیشرفته از جمله داپلر رنگی 2D را به بیماران ارائه می دهد؛ همچنین یک دستگاه سونوگرافی پرتابل جهت بخش اورژانس و یک دستگاه دیگر در در بلوک زایمان (جهت موارد اورژانسی و مراقبت از مادر و نوزاد) قادر به انجام انواع مختلف سونوگرافی هاست.
خدمات تشخیص که در این بخش ارائه می شود عبارتند از:
- کلیه سونوگرافیهای عمومی
- کبد از نظر هیپرتانسیون پورت، ضایعات عروقی وتومورال

بخش سونوگرافی این مرکز درمانی در شیفت صبح از ساعت 8 صبح تا 14 فعال و در شیفت عصر و شب و ایام تعطیل، غیرفعال می باشد؛ جواب سونوگرافی در همان روزی که انجام می شود تحویل بیمار می گردد.

ماموگرافی دیجیتال : عکس رادیوگرافی ساده از پستان و ابزاری برای کشف زودرس سرطانهای غیر قابل لمس پستان است. به طور کلی هر دستگاه ماموگرافی از تیوپ اشعه  X، کمپرسور، گیرنده تصویر و صفحه کنترل عوامل تابش، تشکیل یافته است. نوبت دهی این قسمت توسط پرتوکاران خانم در صبح و عصر روزهای کاری انجام میگردد.
آموزش آمادگی های قبل از انجام ماموگرافی بصورت شفاهی و کتبی در اختیار مراجعین محترم قرار می گیرد.

CTScan : یک دستگاه سی تی اسکن اسپیرال مولتی اسلایس 8 با تکنولوژی پیشرفته، وجود تیوب با قدرت بالا وگانتریهای مولتی دتکتور با سرعت بالا موجب افزایش رزولوشن (وضوح) امکان تهیه مقاطع نازکتر و در نتیجه دقت بیشتر شده است همچنین تکنولوژی اسپیرال موجب شده با یک بار پرتودهی قسمت بزرگی از ناحیه مورد نظر تصویربرداری شده ضمن افزایش سرعت احتمال از دست دادن (Missed) اطلاعات نیز بسیار کم شود.
خدمات تشخیصی دیگری که در این بخش ارائه می شود شامل موارد زیر است:
- کلیه اسکن های عمومی اندامها
- بررسی آئوریسم های کوچک یا Arteriovenous malformationعروق مغزی
- بررسی افیوژن پریکاردیال و پریکاردیت ( از نوع فشارآورنده، کلسیفیه و یا انواع دیگر)
- بررسی پلاکهای کلسیفیه

بخش CT Scan درشیفت صبح و عصر فعال و در شیفت شب موارد اورژرانسی را پاسخگوست.

   نوبت دهی جهت انجام سونوگرافی، CT SCAN، گرافی های رنگی و ساده که به آمادگی قبلی احتیاج دارند همه روزه بجز ایام تعطیل از ساعت 8 صبح لغایت 5 عصر انجام می گردد.
   طبقه زیر همکف ساختمان قدیم بیمارستان
   51036212 

  گالری عکس 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha