• ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور
  • اِلأَربِعا ١٨ محرم ١٤٤١
  • Wednesday, September 18, 2019
کلیدواژه: 50872
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ دوشنبه ۲۲ آبان، ساعت 17:27
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۸/۲۲

اهمیت گردش صحیح اطلاعات در سازمان‌ها و ارزش افزودۀ قابل توجهی که این امر برای هر سازمان ایجاد می‌کند، بیمارستان را بر آن داشته که از بدو تأسیس تا کنون با بکارگیری آخرین تجهیزات و فناوری‌های روز دنیا در زمینه خدمات انفورماتیک، امکان خدمت‌رسانی هر چه بهتر و با کیفیت‌تر را در حوزه سلامت فراهم آورد. استفاده از فناوری اطلاعات (IT) در سطوح پیشرفته سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موجب تسریع روند رسیدگی و ارائه خدمات به بیماران شده و با ذخیره‌سازی، پردازش، نگهداری و آرشیو اطلاعات بخش‌های مختلف بیمارستان، دو موضوع مهم «دقت» و «سرعت» را در انجام امور درمانی و پشتیبانی در بخش‌های مختلف به حداکثر می‌رساند.
بکارگیری روش‌ها و فناوری‌های روز دنیا برای صیانت از اطلاعات بیماران بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) و حفظ حریم شخصی آنان، همواره از اولویت‌های کاری واحد IT بیمارستان بوده است. در همین راستا بیمارستان اقدام به پیاده‌سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) شامل مجموعه‌ای از فناوری‌ها و روش‌های اجرایی بر اساس استاندارد نموده است.
شبکه کامپیوتری بیمارستان  شامل تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسب با مجموع  سرور فیزیکی و مجازی و سایر تجهیزات مورد نیاز، طراحی و پیاده‌سازی شده و بطور 24 ساعته در حال پشتیبانی جریان اطلاعات در بیمارستان ، با در نظر گرفتن کلیۀ سطوح امنیت اطلاعات، می‌باشد.
نرم‌افزارهای HIS، MIS و PACS در بستر شبکه  کلیۀ اطلاعات بیماران و بیمارستان را ثبت، پردازش، ذخیره‌سازی، نگهداری و پشتیبانی می‌کنند. تمامی داده‌ها در پایگاه‌های اطلاعاتی به روز رسانی شده و بصورت روزانه از کلیۀ داده‌ها نسخه پشتیبان تهیه می‌شود.
امنیت اطلاعات و حریم شخصی بیماران در کلیۀ سیستم‌های نرم‌افزاری بیمارستان در نظر گرفته شده و با دقّت از آن محافظت می‌شود.
طراحی و پیاده‌سازی وب‌سایت و پرتال داخلی بیمارستان از دیگر خدمات واحد فناوری اطلاعات بیمارستان است که ارتباطات بیمارستان با دنیای خارج را رقم می‌زند. طراحی و پیاده‌سازی سیستم نوبت‌دهی اینترنتی کلینیک‌های بیمارستان ، امکان آگاهی از برنامه پزشکان کلینیک، دریافت نوبت که روزانه موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های بسیار زیادی می‌گردد.
همزمان با آغاز طرح توسعه بیمارستان، توسعه زیرساخت‌ها و به روز رسانی سیستم‌های موجود بر اساس فناوری‌های نوین در دستور کار واحد IT قرار گرفت .

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha