• ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور
  • اِلأَربِعا ١٨ محرم ١٤٤١
  • Wednesday, September 18, 2019
کلیدواژه: 50794
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ آبان، ساعت 17:54
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۸/۲۱

سرپرستاربخش: خانم کاظمی پور

به منظور مراقبت از بیماران دارای عوامل خطر نظیر بیماران مبتلا به دیابت و پرفشاری خون و نیز بیماران با سن بالا، یک ICU مجهز به کلیه امکانات نظیر ونتیلاتور و مانیتورینگ 24 ساعته قلبی و تنفسی، تختهای ویژه و امکانات احیا قلبی و ریوی در طبقه اول بیمارستان ایجاد شده است. ICU  متشکل از 4تخت که همگی تخت ها مجهز به مانیتورینگ کامل قلبی و تنفسی است.
ICU در تمامی اوقات شبانه روز دارای پزشک بیهوشی است . این ICU از پرستار و کمک پرستاران با تجربه و کارآمد که علاوه بر سوابق کاری مناسب و مرتبط دوره های آموزشی ویژه را نیز گذرانده اند بهره می برد. بیماران بعد از اعمال جراحی که نیاز به مراقبت ویژه دارند و یا سایر بیمارانی که از نظر تنفسی یا قلبی پایدار نیستند، بیماران مبتلا به پرفشاری خون، دیابت، بیماران ترومایی، Post CPR و یا سایر سوابق خاصی که می تواند در درمان بیمار تأثیر گذار باشد قابلیت پذیرش در ICU را دارند.
هر یونیت ICU مجهز به دستگاه ونتیلاتور ، اکسیژن سانترال، ساکشن مرکزی، سرنگ پمپ و سرم پمپ، تشک مواج، تخت مخصوص بیماران ICU که قابلیت تغییر پوزیشن در چندین وضعیت را دارند، دستگاه بخور و وسایل مرتبط با احیاء بیماران می‌باشد. از نظر ساختاری برای هر تخت اتاق مناسبی در نظر گرفته شده است. در صورت نیاز به انجام دیالیز، دیالیز بدون جابه جایی بیمار قابل انجام است. در بیمارانی که نیاز به پمپ DVT دارند پمپ قرار داده می‌شود. گازومتری ها در همین بخش انجام می‌شود. یک اتاق ایزوله مطابق با استاندارد وزارتخانه موجود است کلیه تجهیزات پزشکی دارای BACK UP مناسبی بوده که در صورت لزوم از آنها استفاده می‌شود ICU متصل به UPS می‌باشد تا در صورت قطع برق شهر دستگاه ها و تجهیزات بدون وقفه کار میکنند. همگی تختها دارای احضار پرستار می‌باشد. و یک سالن مشاهده برای همراهیان و خانواده بیماران است.  امکانات رفاهی مناسب جهت همراه بیمار در نظر گرفته شده است.
علاوه بر ویزیت روزانه توسط پزشک معالج، کلیه بیماران تحت نظارت 24 ساعته و مداوم یک متخصص بیهوشی می باشند.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha