• ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد
  • اِلخَميس ٢۰ ذو الحجه ١٤٤۰
  • Thursday, August 22, 2019
کلیدواژه: 43432
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ دوشنبه ۱۹ تير، ساعت 08:54
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۶/۱۳

بخش اتاق عمل جراحی قلب

 

تعداد تخت جراحی

موقعیت بخش

تلفن تماس

پزشکان بخش

2

طبقه اول

04132390210

پزشکان فوق متخصص جراحی قلب

 

 

 

 

رئیس بخش

سرپرستار

 

 

دکتر مهدی نشاطی

نعمت اله احمدزاده

 

 

 

 

 

 

 

 

  شرح فعالیت بخش

 

ارائه ی خدمات اعمال جراحی قلب باز

 

بخش اتاق عمل جراحی قلب در سال 1384 با 3 اطاق عمل مجهز افتتاح شده است.

آشنایی با فضای فیزیکی بخش 

   این بخش نیز مانند سایر بخش ها به شکل کاملاً علمی و صحیح پایه ریزی شده در مجاورت بخش ICU و CSSD که مرکزیـت با اتاق عمـل می باشد و در طبقه اول و قابل دسترس و ارتباط مناسب با سایر بخش هاست. قسمت استریل و آنستریل و نیمه استریل مجزا از هم بوده و در قسمت آنستریل رختکن ها و نیمه استریل اتاق های استراحت و آبدارخانه و پزشک و آزمایشگاه و قسمت استریل به اتاق های عمل ختم می شود که بعد از ورود به سالن اتاق عمل شامل 3 اتاق در مساحتی به ابعاد890 متر مربع با دو انبار داخلی اتاق ها که یکی انبار استریل و دیگری در حکم آزمایشگاه برای هر اتاق می باشد و هر یک فضای مخصوصی جهت اسکراب دارند.
در انتهای سالن نیمه استریل ایستگاه پرستاری می باشد که بوسیله دوربین مدار بسته و اینترکال با اتاق ها در تماس می باشد. در ضمن اتاق عمل بوسیله همین دوربین ها با سالن آمفی تئاتر بیمارستان در ارتباط است.
تمام ملزومات راه اندازی دستگاه ها از جمله گازهای طبی- سیم های برق داخل ستون های سقفی تعبیه گردیده ضمناً در ستون ها جایگاه مخصوص دستگاه بیهوشی و مانیتور و تجهیزات از قبیل کوتر- پمپ انفوزیون و نیز کارنرسینگ طراحی شده است. یک سری سوکیت دیواری به عنوان یدک نیز در دیوارهای اتاق عمل تعبیه شده است. سیستم کابل کشی طوری طراحی شده است که حداقل تماس بین سیستم ها و رابط ها با کف زمین وجود داشته باشد.

لیست تجهیزات موجود در بخش اطاق عمل جراحی قلب

تجهیزات موجود در اتاق عمل جراحی قلب که از سال 1384 مورد بهره برداری قرار گرفته اند، از زمان خرید طوری با درایت و آینده نگری انتخاب و خریداری شده اند که هنوز هم جزو بهترین مارک ها و برندهای دنیا می باشند. در این اتاق عمل حساسیت و دقت فوق العاده روی تجهیزات غیر مصرفی و نیز مصرفی می باشد و تمامی شرکت هایی که برای کالیبراسیون و سرویس دوره ای دستگاه های موجود در این اطاق عمل مراجعه می کنند به این موضوع اقرار دارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha