• ۱۳۹۸ دوشنبه ۱ مهر
  • اِلأِثنين ٢٣ محرم ١٤٤١
  • Monday, September 23, 2019
کلیدواژه: 43324
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ يکشنبه ۱۸ تير، ساعت 11:15
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۴/۲۰
بخش تصویربرداری بیمارستان شهید بهشتی شیراز با مجهز بودن به دستگاه های به روز و دیجیتال با کیفیت بالا، مشغول ارائه ی خدمات متنوعی به بیمه شدگان و مراجعین محترم می باشد.

استاندارسازی وتوسعه بخش تصویر برداری در سال ۹۴ صورت گرفت .کلیه ی دستگاه های این بخش، به دستگاه دیجیتال ارتقا یافته و همچنین  از سال ۹۳ سیستم پکس در این بیمارستان استقرار یافته است. این مرکز، توانایی انجام کلیه ی رادیوگرافی های ساده ی نسخ تجویزی پزشکان مرکز و پزشکان خارج از بیمارستان را دارد.

واحدتصویربرداری این بیمارستان دارای بخش های زیر می باشد:

رادیولوژی

سی تی اسکن

سونوگرافی

MRI

رادیوگرافی رنگی (فلوروسکوپی )

 

فلوروسکوپی 

شامل یک دستگاه فلوروسکوپی دیجیتال کامل می باشد که توانایی انجام تمامی پروسیجرهای رنگی از قسمت های مختلف (روده بزرگ،معده واغشا،بلع باریم وIVP ) رادارد .
نوبت دهی این خدمت بصورت روزانه در شیفت صبح می باشد.

 

سی تی اسکن 

این دستگاه در سال ۹۴ خریداری و راه اندازی گردید. نوبت دهی در شیفت صبح صورت می گیرد وجواب های آن حداکثر ۴۸ ساعت پس از انجام سی تی اسکن آماده می باشد. خدمات قابل انجام در این بخش، به شرح زیر می باشد.

سی تی اسکن ساده از تمامی اندامها بدون تزریق

سی تی اسکن با تزریق از شکم ولگن ،قفسه سینه ،مغز و …

سی تی آنژیوپریفرال از اندامهای تحتانی وفوقانی وآئورت شکمی …

 

MRI

در این  مرکز MRI ساده  از ناحیه ی ستون مهره ها ،زانو و مغز انجام می گیرد .نوبت دهی بصورت ماهانه می باشد و جواب های MRI حداکثر چهار روز پس از انجام آن آماده می باشد.

 

سونوگرافی 

سونوگرافی های ساده و رنگی طبق نظر پزشک متخصص رادیولوژی و سونوگرافی، در این مرکز با نوبت دهی از قبل جهت نسخ پزشکان داخل و خارج از بیمارستان انجام می گردد. جوابدهی حداکثر چهار ساعت پس از انجام سونوگرافی صورت می گیرد.

 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha