• ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۵ شهريور
  • اِلأِثنين ١٦ محرم ١٤٤١
  • Monday, September 16, 2019
کلیدواژه: 32086
تاریخ انتشار:۱۳۹۵ يکشنبه ۲۸ شهريور، ساعت 16:33
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۴/۱۹

بخش CCU  همزمان با افتتاح بیمارستان در سال 1381 با ظرفیت 6 تخت  شروع به فعالیت کرده ودر سال 1386به 8 تخت ودر فروردین سال 1391 به 15 تخت افزایش داده شده است ودر طبقه ششم قراردارد. بیماران از اورژانس و یا در موارد بعد از آنژیوگرافی به خصوص بعد از PTCA و یا از سایر بخش ها در این بخش بستری و ویزیت می‌شوند.
این بخش سیستم مانیتورینگ ویژه ای دارد که هر کدام از مانیتورها به مانیتور مرکزی متصل می‌باشد، همچنین مجهز به سیستم اخباری است که در مواقع خطر و تغییر علائم حیاتی بیمار هشدار می‌دهد. مانیتورهای بدون سیم، تخت های قابل کنترل به وسیله ریموت کنترل که هم توسط بیمار و هم توسط پرسنل قابل تغییر می‌باشد.X –RAY پرتابل، دستگاه اکو رادیوگرافی پرتابل از جمله تجهیزات بخش می‌باشد. مانیتورها مجهز به سیستم اندازه گیری ریتم، ریت، تعداد تنفس، فشارخون، SPO2، CVP، درجه حرارت و فشار شریانی است که زمان اندازه گیری کلیه آیتمهای ذکر شده قابل تنظیم و کنترل از مانیتور سانترال می‌باشد که این مانیتور قابل تنظیم برای بزرگسالان و کودکان می‌باشد هر تخت بیمار مجهز به این مانیتورهای Bed side می‌باشد و هر unit بیمار مجهز به کنسول، پمپ انفوزیون، پمپ سرنگ، ساکشن و اکسیژن وسیستم احضار پرستاری  می‌باشد.
- در صورت نیاز به تعبیه Pace macker موقت به صورت اورژانس، این عمل در بخش امکان پذیر می‌باشد.
- در تمامی اوقات شبانه روز دارای پزشک متخصص قلب است که داخل بخش مقیم میباشند.
- بیماران بستری در CCU دائماً از طریق مانیتور کنترل می‌شوند و به ازای هر 3-2 تخت بستری یک پرستار آموزش دیده CCU مسئول مراقبت از بیماران می‌باشد و در صورت نیاز متخصصین بر بالین بیمار حاضر می‌شود، پرستاران بخش مراقبت های ویژه نیاز به دانش و مهارت ویژه دارند، تشخیص و دیس ریتمی‌های مختلف و اطلاع به پزشک در صورت بروز دیس ریتمی ها خطرناک، انجام انتوباسیون در موارد ضروری و تسلط کامل بر روند احیاء قلبی ـ ریوی از مهارت های پرستاران CCU می‌باشد.

علاوه بر سیستم  HIS که امکان دسترسی به آزمایشگاه، داروخانه، پاراکلینیک ها، انبار و بخش های دیگر را فراهم می‌سازد، سیستم پکس نیز امکان دسترسی به بایگانی تصاویر پزشکی را فراهم نموده است.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha