• ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور
  • اِلأَربِعا ١٨ محرم ١٤٤١
  • Wednesday, September 18, 2019
کلیدواژه: 31929
تاریخ انتشار:۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۵ شهريور، ساعت 10:44
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۵/۶/۲۵

پزشکان متخصص قلب :

1-دکترسیدحسین سجادیان مرزبالی                 2-دکتر حسن طباطبایی            3-دکتر محمد شادمند            4-خانم دکترمریم اصغری شیخی

سرپرستار: خانم عالیه قربانی

 

از نظر لغوی به معنای بخش مراقبت های ویژه قلبی است که منطبق با جدیدترین دستورالعمل های مراقبتی می‌باشد. بیماران قلبی که احتیاج به مراقبت‌های ویژه دارند در این بخش بستری می‌شوند. بیمارستان دارای بخش CCU به ظرفیت ٨ تخت می‌باشد که بیماران از اورژانس و یا از سایر بخش ها در این بخش بستری و ویزیت می‌شوند.
این بخش سیستم مانیتورینگ ویژه ای دارد که هر کدام از مانیتورها به مانیتور مرکزی متصل می‌باشد، همچنین مجهز به سیستم اخباری است که در مواقع خطر و تغییر علائم حیاتی بیمار هشدار می‌دهد..X –RAY پرتابل،  دستگاه اکو رادیوگرافی پرتابل از جمله تجهیزات بخش می‌باشد. مانیتورها مجهز به سیستم اندازه گیری ریتم، ریت، تعداد تنفس، فشارخون، SPO٢، CVP، درجه حرارت و فشار شریانی است که زمان اندازه گیری کلیه آیتمهای ذکر شده قابل تنظیم و کنترل از مانیتور سانترال می‌باشد که این مانیتور قابل تنظیم برای بزرگسالان می‌باشد هر تخت بیمار مجهز به این مانیتورهای Bed side می‌باشد و هر unit بیمار مجهز به کنسول، پمپ انفوزیون، پمپ سرنگ، ساکشن و اکسیژن می‌باشد.
- در صورت نیاز به تعبیه Pace macker موقت به صورت اورژانس، این عمل در بخش امکان پذیر می‌باشد.
- بیماران بستری در CCU دائماً از طریق مانیتور کنترل می‌شوند و به ازای هر ٢ تخت بستری یک پرستار آموزش دیده CCU مسئول مراقبت از بیماران می‌باشد و در صورت نیاز متخصصین بر بالین بیمار حاضر می‌شود، پرستاران بخش مراقبت های ویژه نیاز به دانش و مهارت ویژه دارند، تشخیص و دیس ریتمی‌های مختلف و اطلاع به پزشک در صورت بروز دیس ریتمی ها خطرناک، انجام انتوباسیون در موارد ضروری و تسلط کامل بر روند احیاء قلبی ـ ریوی از مهارت های پرستاران CCU می‌باشد.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha