• ۱۳۹۸ شنبه ۲ شهريور
  • اِسَّبِت ٢٢ ذو الحجه ١٤٤۰
  • Saturday, August 24, 2019
کلیدواژه: 31881
تاریخ انتشار:۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۴ شهريور، ساعت 13:44
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۵/۱۱/۲۱

بیمارستان فارابی مشهد در بهمن ماه سال 1381 با هدف افزایش کمیت و کیفیت ارایه خدمات درمانی به بیمه شدگان محترم تأمین اجتماعی افتتاح گردید.
این بیمارستان با مساحت تقریبی 25000مترمربع دارای 5طبقه بنا بوده که در منطقه بلوار وکیل آباد، ابتدای بلوار کوثر واقع شده است. این بیمارستان از مراکز ملکی سازمان می باشد که دارای 242 تخت مصوب و200 تخت فعال می باشد.
در این مرکز خدمات تشخیصی و درمانی جهت بیماران بستری و سرپایی شامل خدمات آزمایشگاه، پرتونگاری (رادیوگرافی ساده و تخصصی، سونوگرافی، سی تی اسکن و ام آر آی)، فیزیوتراپی، شنوایی سنجی، اکوکاردیوگرافی، تست ورزش، هولتر مانیتورینگ، نوار عصب و آندوسکوپی ارائه می گردد.
از آنجائیکه بیمارستان فارابی در منطقه ای از شهر مشهد واقع شده که بیمارستان جنرال دیگری در محدوده آن وجود ندارد، و همچنین به لحاظ موقعیت مکانی آن در ابتدای مناطق توریستی و گردشگری شهر باعث شده است تا علاوه بر بیماران تأمین اجتماعی، سایر بیماران نیز به این مرکز مراجعه نمایند. و بدلیل حادثه خیز بودن این قسمت، مراجعین تروما نیز رو به افزایش است. مرکز اورژانس 115 اکثر بیماران را به اورژانس این بیمارستان منتقل می کند که این امر موجب افزایش حجم کار واحد اورژانس شده است.
لازم به ذکر است این بیمارستان علاوه بر 2700000 بیمه شده تأمین اجتماعی خراسان رضوی به بیمه شدگان استانهای مجاور، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، استان گلستان، استان سیستان و بلوچستان نیز خدمات تخصصی ارایه نماید. در این بیمارستان علاوه بر بیمه شدگان تأمین اجتماعی به سایر بیمه ها و البته بیماران  غیربیمه در بخش بستری خدمات تشخیصی و درمانی ارایه می نماید.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha