• ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور
  • اِلأَربِعا ١٨ محرم ١٤٤١
  • Wednesday, September 18, 2019
کلیدواژه: 31560
تاریخ انتشار:۱۳۹۵ سه شنبه ۱۶ شهريور، ساعت 08:40
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۵/۶/۱۶

جهت آشنایی شما با حقوق بیماران بستری در این بیمارستان بر آن شدیم تا منشور حقوق بیمار را که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین شده است به طور خلاصه با زبانی ساده در این راهنما عنوان کنیم.

منشور حقوق بیمار با توجه به ارزش های والای انسانی و مبتنی بر فرهنگ اسلامی و ایرانی و بر اساس کرامت ذاتی تمامی انسانها و با هدف ، حفظ ، ارتقا و تحکیم رابطه انسانی میان بیماران و تیم درمان تنظیم شده است.

از زمان ورود و بستری بیمار شما در این بیمارستان ، تیم درمان شامل پزشکان، پرستاران و سایر کارکنان موظف به رعایت حقوق بیماران بر اساس منشور تدوین شده می باشد. که این حقوق شامل 5 مورد به شرح زیر می باشد:

    حق احترام: بیمار می تواند کلیه خدمات درمانی و مراقبتی را به نحو احسن  و کامل از کارکنان درمانی  بیمارستان  طلب نماید و در هر شرایط کارکنان بایستی با حفظ احترام و در شان شخصیت افراد با آنها برخورد نمائید.
    حق آگاهی: اعضاء تیم درمان موظف هستند اطلاعات راجع به بیماری و روند درمان  را بطور کامل و صحیح در اختیار بیمار و همراهان قرار دهند.
    حق انتخاب: بیماران و همراهان می توانند در رابطه با نوع درمان و ادامه درمان و تیم درمانی تصمیم گیرنده باشند. در واقع بیمار و همراهانش تصمیم گیرنده اصلی در خصوص درمان هستند.
    حق خلوت: ارائه خدمات مراقبتی و درمانی باید با رعایت اصل رازداری و حفظ حریم خصوصی بیمار باشد و در صورت نیاز به هرگونه استفاده از اطلاعات پرونده بیمار زا طرف تیم درمانی اخذ رضایت از بیمار و همراهان وی الزامی است.
    حق شکایت: بیماران و همراهان باید نسبت به روند رسیدگی به شکایت و سیستم ها و مراجع موجود در بیمارستان آگاهی داشته باشند و کلیه مسئولین مربوطه موظف به پیگیری و رفع شکایات بیمار می باشند.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha