• ۱۳۹۸ دوشنبه ۱ مهر
  • اِلأِثنين ٢٣ محرم ١٤٤١
  • Monday, September 23, 2019
کلیدواژه: 31379
تاریخ انتشار:۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۱ شهريور، ساعت 11:44
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۵/۶/۱۱

رادیولوژی:
بخش رادیولوژی بیمارستان شامل واحدهای رادیولوژی عمومی، سونوگرافی، سی تی اسکن و سنگ شکن برون اندامی می‌باشد. واحد رادیولوژی عمومی، شامل رادیولوژی دیجیتال ورادیولوژی تک دندان می‌باشد.

رادیولوژی عمومی:
این قسمت دارای دستگاه نیمه موتورولایز، با تیوبهای پرقدرت (1000 ma )تحمل H.U و توانایی تولید پرتوهایی با Kvp بالا و نوسان پایین می باشد. این دستگاهها مجهز به سیستم( AEC  کنترل اتومات اکسپوژر) می باشند که قادر است بصورت خودکار با توجه به دانسیته بافت مورد نظر زمان پرتودهی را کنترل نماید و در نتیجه دوز پرتوگیری بیمار Scatter را کاهش و کیفیت تصویر را افزایش دهد. قدرت مانور بالای تیوبهای اشعهX و تختها درکلیه جهات، راحتی بیمار و تکنولوژیست را جهت دستیابی به یک رادیوگرافی استاندارد و علمی مهیا می سازد .
در این بخش کلیه رادیوگرافهای عمومی با کیفیت بسیار بالا و با رعایت معیارهای ارزشیابی استاندارد مطرح شده در رفرنسهای بین المللی انجام می گیرد.

رادیوگرافیهای تخصصی:
این قسمت مجهز به سیسستم دیجیتال است. تصاویر گرفته شده از بیمار به کمک امکانات نرم افزاریPost Processing (مانند سی تی اسکن) روی CD و یا Laser Imager منتقل شده روی فیلمهای Single Side با کیفیت بسیار بالا چاپ می شود.
خدمات تشخیصی که در این بخش ارائه می شود عبارتند از:
رادیوگرافیهای سیستم ادراری از قبیل:
ـ IVP
ـ VCUG
ـ RUG
ـ Retrograde Pyelography
ـ Retrograde Cystography
ـ Antegrade Pyelography
ـ Myelography

سونوگرافی:
این بخش با در اختیار داشتن 3 دستگاه سونوگرافی که شامل، یک دستگاه سونوگرافی filips جهت انجام سونوگرافی بیماران بستری در بخشها و یک دستگاه سونوگرافی داپلر رنگی وپیشرفته با امکانات سخت افزاری ونرم افزاری پیشرفته از جمله داپلر رنگی 2D،3D، 4D دارای خروجی VHS،CD، Floppy Disk و DVD و مجهز به پروپهای ترنس رکتال و ترنس واژینال و همچنین یک دستگاه سونوی پرتابل جهت بخش زایشگاه و اورژانس و NICU قادر به انجام انواع مختلف سونوگرافی هاست.
خدمات تشخیص که در این بخش ارائه می شود عبارتند از:
- کلیه سونوگرافیهای عمومی
- کلیه سونوگرافیهای داپلر رنگی جهت بررسی:
-عروق کاروتید وورتبرال از نظر وجود پلاک وتنگی
- عروق رنال جهت بررسی استنوزشریان رنال، ترومبوزورید رنال
- عروق پریفرال شریانی و وریدی از نظر وجود تنگی، آنوریسم ، فیستول های شریانی وریدی- DVT
- کبد از نظر هیپرتانسیون پورت، ضایعات عروقی وتومورال
- داپلر جنین، از نظر IUGR و آنومالیها
- داپلر توده ها از نظر واسکولاریتی
- داپلر پنیس با تزریق پا پاورین
ـ بیوپسی با گاید سونوگرافی

CTScan
دو دستگاه سی تی اسکن اسپیرال تک اسلایس با تکنولوژی پیشرفته می باشد.
وجود تیوبهایی با قدرت بالا وگانتریهای مولتی دتکتور با سرعت بالا موجب افزایش رزولوشن ( وضوح) امکان تهیه مقاطع نازکتر و در نتیجه دقت بیشتر شده است همچنین تکنولوژی اسپیرال موجب شده با یک بار پرتودهی قسمت بزرگی از ناحیه مورد نظر تصویربرداری شده ضمن افزایش سرعت احتمال از دست دادن (Missed) اطلاعات نیز بسیار کم شود.
دریافت  مقاطع (اسلایس) در هر بار پرتودهی به همراه استفاده از نرم افزارهای بسیار پیشرفته به منظور پردازش اطلاعات و بازسازی تصاویر، بررسی کلیه اندامها و ساختار های بدن رادر نماهای 2D،3D ممکن ساخته است.

خدمات تشخیصی دیگری که در این بخش ارائه می شود شامل موارد زیر است:
- کلیه اسکن های عمومی اندامها
- بررسی عروق ریوی جهت بررسی Pulmonary embolism
- Renal arteries جهت بررسی Blood flow ، Stenosis
- بررسی Aneurysm آئورت وعروق بزرگ دیگر
- بررسی dissection آئورت وشاخه های اصلی آن
- بررسی Atherosclerosis
- بررسیThrombosis در وریدها
- بررسی آنوریسم، تنگی ها وانسداد ها (تعداد، توپوگرافی، طول و میزان تنگی)
- بررسی فیستول ( Intera Myocardial Bridge)

بخش سنگ شکن برون اندامی
بخش سنگ شکن برون اندامی به دستگاه اشتورز FLXF2ساخت کمپانی سوئیس مجهز می باشد. این دستگاه دارای ترالی یا واگون برقی، یک قسمت جداگانه برای اشعه x (فلورسکوپی) و دستگاه اولتراسوند می‌باشد.
قسمت Pizolith تولیدکننده امواج قابل تنظیم شوک جهت درمان می باشد. اولتراسوند داخلی دستگاه موقعیت دقیق محل تحت درمان را مشخص می کند. قسمت X Ray به دقت بیشتر کار کمک می کند.
این دستگاه قادر به شکستن سنگهای مجاری ادراری لگنچه، کلیه و حالب فوقانی بوده، این دستگاه طوری طراحی شده که تراکم انرژی در سطح پوست را کاهش میدهد، در نتیجه درد بیمار کمتر شده، بهترین حفاظت از بافتهای اطراف بعمل می آید.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha