• ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور
  • اِلأَربِعا ١٨ محرم ١٤٤١
  • Wednesday, September 18, 2019
کلیدواژه: 31376
تاریخ انتشار:۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۱ شهريور، ساعت 11:33
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۶/۷

1-فرآیند های الزام واحد بیماران گردشگری سلامت

2-مقررات بهداشتی بین المللی (International Health Regulations )

3-معرفی واحد IPD
به مسافرت افراد از محل دائم زندگی خود جهت حفظ، بهبود یا حصول مجدد سلامت جسمی و ذهنی فرد به مدتی بیش از 24 ساعت و کمتر از یک سال گردشگری سلامت می‌گویند. بیمارستان خاتم الانبیاء(ص)گنبدکاووس یکی از مراکز درمانی کشور است که در حوزه گردشگری سلامت موثر و پرقدرت ظاهر شده است. کیفیت بالا و بی‌نظیرِ خدمات پزشکی ارائه شده در این بیمارستان به همراه قیمت تمام شده‌ی مناسب، دو عامل اساسی در جذب بیماران خارجی بوده است.
بیمارستان خاتم الانبیاء(ص)گنبدکاووس همچنین در جهت ارتقاء سطح کیفی و دستیابی به استانداردهای بین‌المللی، در زمینه بهبود کیفیت ورضایمتندی، موفق به اخذ گواهینامه ISO9001&ISO14001&OHSAS18001 شده است.
راهکاری که در سایر کشورهای موفق در زمینه گردشگری سلامت اندیشیده شده است، ایجاد و راه اندازی دپارتمان پذیرش بیماران بین الملل (IPD) در بیمارستان است که به عنوان یک راهکار مناسب در سطح بین المللی مورد پذیرش و تایید قرار گرفته است. علاوه بر این اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت از ابتدای سال 93 تمامی مراکز ارائه کننده خدمات درمانی را موظف کرده در صورت پذیرش بیماران خارجی، دپارتمان پذیرش بیماران بین الملل (IPD) را در مرکز درمانی خود ایجاد نمایند.
بیمارستان خاتم الانبیاء(ص)گنبدکاووس با پشتوانه سازمان تامین اجتماعی وموافقیت های چشمگیر درارزیابی های وزارت بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی از مدتها پیش به عنوان یک بیمارستان پیشرو این الگو را پیاده‌سازی کرده است. در واقع IPD (International Patient Department) ارتباط بیمارستان با بیماران خارجی از اولین تماس تا دریافت درمان و ترخیص و دریافت مراقبت‌های پس از عمل را فراهم می سازد. کمیته مرتبط IPD وظیفه سیاستگزاری و تدوین اهداف بیمارستان در زمینه درمان بیماران بین الملل را بر عهده دارد.
هماهنگی با پذیرش جهت بستری بیمار، هماهنگی با پزشک IPD جهت ویزیت اول و تعیین پزشک پذیرش دهنده، هماهنگی با واحد ترخیص جهت برآورد هزینه درمان، هماهنگی با شرکت تسهیلگر، هماهنگی با واحد تکریم جهت چگونگی استقبال از بیمار و همراهیان وی ، هماهنگی با گروه تسهیلگر جهت پیگیری بیماران و نیز ارائه بهتر خدمات غیر پزشکی از جمله وظایف کارشناسانِ واحد IPD است.
مسئول پیگیری کلیه خدمات درمانی مرتبط با بیمار بستری شده از طریق دپارتمان بیماران بین‌الملل به عهده‌ی پزشک IPD است.
جهت ارائه سریع‌تر و با کیفیت‌تر خدمات به بیماران پذیرش شده از طریق دپارتمان بیماران بین الملل ارائه خدمات در خارج از نوبت‌بندی معمول نیز صورت می‌گیرد.
این بیمارستان از طریق تبلیغات به روش‌های مختلف که مهمترین آن تبلیغ بر رویِ نوع و کیفیتِ خدمات ارائه شده در این بیمارستان است نسبت به جذبِ بیمارانی خارجی اقدام می‌کند در این راستا حضور در اتفاقات مهم داخلی و خارجی در زمینه گردشگری سلامت از جمله شرکت در کنگره ها و بسیاری از نمایشگاه هایی که در کشور برگزار می شود؛ در دستور کار واحد IPD قرار دارد.
علاوه بر بالاترین سطح خدمات درمانی، جاذبه‌های تاریخی و طبیعی ایران، بیماران خارجی را برای داشتن یک دوره نقاهت آرام در ایران تشویق می‌کند. استان گلستان وشهرگنبدکاووس به عنوان بخش مهمی از تاریخ و فرهنگ ایران، نمونه‌های جذابی از این دیدنی‌ها را در دل خود جای داده است که از آن میان می توان به امامزاده یحیی بن زید، برج کیکاوس بن وشمگیر، جنگلهای دیدنی وآبشارلوه ،گلستان،کبودوال وآبشارلال اشاره کرد.
در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص)گنبدکاووس سابقه ارائه خدمت به بیماران از کشورهای ترکمنستان و افغانستان بوده است .
امیدواریم عملکرد تیم IPD در بیمارستان بنیان گذار ساز و کاری جدید و در خور شأن و منزلت کشور عزیزمان باشد.
کمیته IPD بیمارستان وظیفه سیاستگذاری و تدوین اهداف بیمارستان در زمینه درمان بیماران بین الملل را بر عهده دارد.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha