زمان انتشار: ۱۳۹۰ شنبه ۲ مهر ساعت 13:50 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۵/۱۹ ساعت 14:35    تعداد بازدید: 118135    کد مطلب: 1872

کمک هزینه کفن و دفن


مبلغ مقطوعی است که به منظور جبران بخشی از هزینه های مربوط به کفن و دفن بیمه شده در مواردی که خانواده او این امر را به عهده می گیرند پرداخت می شود.

 

 
     
 
شرایط لازم برای دریافت کمک هزینه کفن و دفن :
کمک هزینه کفن و دفن ، علاوه بر بازماندگان افراد بازنشسته ،به بازماندگان مستمری بگیران ازکارافتاده کلی و بیمه شدگان اجباری و اختیاری و مقرری بگیران بیمه بیکاری نیز پرداخت می شود.شرط اصلی پرداخت کمک هزینه کفن و دفن به بازماندگان، برقرار بودن ارتباط بیمه ای متوفی با سازمان در زمان فوت است. 
     
 
دریافت کنندگان کمک هزینه کفن و دفن :
کمک هزینه کفن و دفن به همسر،فرزند و یا پدرو مادر بیمه شده یا مستمری بگیر متوفی، همچنین به آن دسته از مشمولین که بعد از تاریخ 20/11/86 همسر خود را از دست داده اند پرداخت می شود. این کمک هزینه پس از انجام مراحل کفن و دفن بیمه شده متوفی ، با ارائه اسناد و مدارک مربوط، از سوی شعب سازمان تأمین اجتماعی قابل پرداخت است. 
     
 
میزان کمک هزینه کفن و دفن :
مبلغ کمک هزینه کفن ودفن بابت فوت بیمه شدگان اجباری ، اختیاری ، مقرری بگیران بیمه بیکاری ، همکاران سازمانی و مستمری بگیران اعم از بازنشستگان واز کار افتادگان کلی که تاریخ فوت آنان از 20/11/86 به بعد باشد معادل حداقل دستمزد ماهیانه سال فوت می باشد. در خصوص مشمولینی که تاریخ فوت آنان قبل از 20/11/86 باشد مبلغ کمک هزینه کفن ودفن با توجه به تاریخ فوت و جمعیت شهر محل دفن تعیین می گردد.
     
 

مدارک لازم برای دریافت کمک هزینه کفن ودفن:

با ارایه مدارک زیر ، می توان برای دریافت کمک هزینه کفن ودفن اقدام کرد:

   
  •  گواهی فوت بیمه شده یا مستمری بگیر
   
  •  اصل دفترچه درمانی متوفی
    نکته : این حمایت ها به افراد زیر قابل پرداخت نمی باشد :
   
  •  بیمه شدگان حرف و مشاغل آزاد
   
  •  بیمه شدگان شاغل در کار گاههای دارای قرارداد واگذاری 1%و 7% وجوه مبنای کسر حق بیمه که پرداخت این تعهد به عهده کارفرماگذاشته شده است
   
  • مستمری بگیران بازنشسته واز کار افتادگان کلی که مشمول پرداخت حق سرانه درمان می باشند .
   
  • کارکنان شرکت ها و موسسات دولتی مشمول قانون تامین اجتماعی که تابع نظام هماهنگ پرداخت حقوق می باشند و موسسه آنان به استناد قانون ((پرداخت پاداش خدمت و بخشی از هزینه های ضروری به کارکنان دولت)) و اصلاحیه آن مکلف به پرداخت هزینه کفن ودفن کارکنان خود می باشند .

 


  نمونه فرم های سازمان تامین اجتماعی

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha