زمان انتشار: ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۹ اسفند ساعت 14:40 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۶/۴/۱۰ ساعت 08:15    تعداد بازدید: 2792    کد مطلب: 13361

مرکز کمیسیونهای پزشکی مستقر در درمانگاه قدس
مرکز کمیسیونهای پزشکی مستقر در درمانگاه قدس 

مرکز کمیسیونهای پزشکی و واحد بهداشت حرفه ای مستقر در درمانگاه قدس وابسته به مدیریت  درمان تامین اجتماعی استان در تیرماه ۱۳۷۸ با در اختیار داشتن پیشرفته ترین وسائل و تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی، پاراکلینیک؛ مهندسی بهداشت حرفه ای و سیستم اتوماسیون کامل با هدف حفظ و ارتقاء سطح سلامت بیمه شدگان در قالب دو سیستم ثابت و سیار در سه بخش ذیل شروع به فعالیت نموده است:
۱- فعالیتهای مربوط به کمیسیونهای پزشکی شامل :
تعیین میزان از کارافتادگی بیمه شدگان، بررسی وضعیت سلامت متقاضیان بیمه حرف و مشاغل ازاد، اختیاری، رانندگان و قالیبافان خانگی می باشد.
۲- فعالیتهای مربوط به طب کار شامل :
معاینات ادواری کارگران کارخانجات، معاینات قبل از استخدام ( معاینات ماده ۹۰ قانون تامین اجتماعی )، معاینات ادواری کارکنان سازمان، معاینات متقاضیان بیمه حرف و مشاغل ازاد و خانواده آنها و اجرای ماده ۸۸ قانون تامین اجتماعی
۳- فعالیتهای مربوط به خدمات بهداشت حرفه ای شامل :
پیشگیری بروز حوادث و بیماریهای ناشی از کار، ارزیابی و اندازه گیری عوامل زیان آور محیط کار، بررسی و اجرای قوانین و مقررات بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان اور در قالب کمیته های استانی
این مرکز در ارائه خدمات بهداشت حرفه ای و طب کار از امکانات ذیل برخوردار می باشد:
۱-  واحد آزمایشگاه
این واحد با داشتن کادری مجرب و متخصص و با استفاده از پیشرفته ترین دستگاههای تشخیصی و بسیاری از تجهیزات آزمایشگاهی برای انجام کلیه آزمایشات بیوشیمی، هماتولوژی، میکروب شناسی، هورمون شناسی؛ الکتروفورز و سیستم جواب دهی بوسیله شبکه اتوماسیون کامپیوتری با کادری مجرب فعالیت می نماید.
۲-  واحد رادیولوژی
این واحد با داشتن کادری متخصص و مجرب و با استفاده از تجهیزات پیشرفته رادیولوژی ارائه خدمت می کند.
۳- واحد اپتومتری ( بینایی سنجی )
این واحد با داشتن کلیه تجهیزات پیشرفته بینایی سنجی از قبیل چارت پروژکتوری، لنزومتر دیجیتالی، تریال ست، آفتالموسکوپ پریزم بار و همچنین اتورفرکتومتر نایدک تستهای دید بعد و دید رنگ را بوسیله کارشناس اپتومتری مجرب برای متقاضیان خود انجام می دهد.
۴- واحد ادیومتری ( شنوائی سنجی )
این مرکز با داشتن دو واحد ادیومتری کامل شامل دو دستگاه ادیومتری دوکاناله، یک دستگاه ادیومتر اسکرینینگ پرتابل و یک دستگاه تمپانومتری مدل Zodiac ۹۰۱ و محیط کاملاً اکوستیک قابلیت ارزیابی کلیه تستهای شنوائی را در سطح کاملاً پیشرفته با استفاده از اودیولوژیست ا مجرب دارد.
۵ – واحد اسپیرومتری
این واحد با داشتن دو دستگاه اسپیرومتری Jeager مدل masterscope با قابلیت اندازه گیری تستهای ظرفیت تنفسی جهت اندازه گیری حجم و قدرت دستگاه تنفسی و همچنین یک عدد دستگاه پرتابل ویتالوگراف ۲۱۲۰ جهت آزمایشات کارخانجات به مراجعین خود ا ارائه خدمت می کند.
۶- واحد نوار قلب
این واحد با داشتن دستگاههای پیشرفته نوار قلب در دو بخش مجزا برای خانمها و آقایان ارائه خدمت می کند.
۷- واحد پزشکان :
واحد معاینات پزشکی با استفاده از پزشکان مجرب و دوره دیده طب کار جهت انجام معاینات خانمها و آقایان بطور مجزا فعالیت می کند.
۸- واحد مهندسی بهداشت حرفه ای
این واحد با کارشناسان مجرب و زبده بهداشت حرفه ای و با استفاده از کلیه دستگاههای پیشرفته مهندسی بهداشت حرفه ای، عوامل زیان آور محیط کار را شناسایی و ارزیابی می کند و راهکارهای لازم را جهت پیشگیری و کنترل عوامل زیان آور در محیط کار به کارفرمایان محترم ارائه می نماید.
شمـاره تلفن :
۲۶۵۷۹۵۹3 مربوط به واحد ستادی مدیریت درمان جهت کسب اطلاعات بیشتر و نیز امور مربوط به قراردادهای معاینات دوره ای کارخانجات در خدمت علاقمندان خواهد بود. 


    

 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha