• ۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير
  • اِلأَربِعا ٢٢ شوال ١٤٤۰
  • Wednesday, June 26, 2019

 

بخش اورژانس بیمارستان حکمت ساری

مسوول علمی و رییس بخش اورژانس :

پزشک متخصص طب اورژانس: دکترحامد خدابخش

سرپرستار بخش اورژانس : فرحنازهاشمیه

ارتباط با اورژانس : 23-33268920 داخلی 1222

یکی از بخشهای کلیدی در ارایه خدمات تشخیصی درمانی حیاتی به بیماران اورژانسی می باشد. این بخش بطور شبانه روزی فعالیت دارد.

بخش اورژانس بیمارستان حکمت دارای ۴ واحد زیر می باشد.
۱-  تریاژ(طبقه بندی بیماران با توجه به فعالیت آنان و تشخیص درجه اورژانسی بودن بیمار)
۲-  واحد سرپایی
۳-  مراجعات اورژانس
۴-  بستری اورژانس

بخش اورژانس بیمارستان در طبقه همکف بیمارستان با مساحت 530 متر واقع شده است که درب اصلی و ورودی بخش در شرق ساختمان میباشد. در قسمت جلوی درب ورودی ایستگاه مخصوص آمبولانس می باشد و برانکارد جهت حمل بیمار در همان قسمت قرار دارد. تلفن همگانی رایگان و کارتی سمت راست درب ورودی تعبیه شده است. ایستگاه پرستاری در قسمت سرپایی وجود دارد که معمولا یک پرستار خانم و یک پرستار آقا در این قسمت اقدامات درمانی را انجام میدهند .
سمت چپ ایستگاه پرستاری اتاق تریاژ مشاهده میشود و روبروی آن جایگاه تحویل ویلچر به بیماران وجود دارد. سرویس بهداشتی بیماران در سمت چپ بخش بستری وجود دارد .           
اتاق احیا جنب اتاق تریاژ که با تابلوی مخصوص مشخص شده است و شامل 1 تخت و 1 دستگاه مانیتور مرکزی میباشد وکلیه وسایل مصرفی جهت بیماران در فایل هایی که در اتاق احیا نصب شده وجود دارد.

اتاق عمل اورژانس جنب اتاق احیا واقع شده است که در آن  اعمال جراحی کوچک و نیز اعمال جراحی اورژانس انجام می گیرد. که 24 ساعته فعال می باشد.                                                       
قسمت بستری به دوقسمت آقایان و خانم ها که در مجموع 5 تخت  بزرگسال و 1 تخت اطفال می باشد .کلیه تختها مجهز  به مانیتورینگ قلبی و کنترل علایم حیاتی . پاکسی اکسی متر، مانومتر و ساکشن مرکزی می باشد .
اورژانس به صورت شبانه روزی آماده ارایه خدمات سرپایی شامل ویزیت پزشک عمومی ، تزریقات ، سنداژ ، پانسمان و گچ گیری می باشد. پزشکان متخصص به صورت آنکال واحد اورژانس را پوشش می دهند حضور ۲۴ ساعته پزشک عمومی از جمله فرصتهای این بخش به حساب می آید.
در واحد مراجعات کلیه بیماران در کمتر از ۶ ساعت تعیین تکلیف می شوند.