• ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
  • اِثَّلاثا ١٨ ذو الحجه ١٤٤۰
  • Tuesday, August 20, 2019

 

 

 

بیمارستانی عمومی و وابسته به سازمان تامین اجتماعی و از جمله مجهزترین بیمارستانهای جنوب شرق کشور است که از سال ٧٢ فعالیت خود را آغاز و تدریجاً بر دامنه فعالیتهای خود افزوده است.

این مرکز بیمه شدگان تامین اجتماعی و عموم شهروندان و سازمانهای خریدار خدمات درمانی در سیرجان را مستقیماً تحت پوشش دارد و به لحاظ موقعیت جغرافیایی شهرستان سیرجان ، به عنوان مرکز ریفرال شهرهای بافت، شهربابک، حاجی آباد هرمزگان و نی ریز فارس نیز میباشد.

با توجه به مهاجر پذیر بودن  شهرستان سیرجان، مراجعین به این مرکز، از نظر نوع بیمه و علل مراجعه بسیار متنوع بوده و  تعداد مراجعین به اورژانس به دلایل ، استفاده از مشروبات الکلی ، نزاع و درگیری ، چاقو خوردگی ، سم خوردگی و غیره نسبتا زیاد است. لذا توجه خاص به اهمیت ارائه خدمات مطلوب بویژه خدمات اورژانس از اولویت های درمانی در این بیمارستان میباشد .

بیمارستان هم اکنون در تمامی ماموریت های تعریف شده سازمانی با ١٦٠ تخت ثابت و ١٤٠ تخت فعال و با نیروی انسانی مرکب از حدود ٦٠ پزشک و ٣٥٠ کادر درمانی، اداری، مالی، پشتیبانی در حال فعالیت و ارائه خدمات به بیماران میباشد.

این مرکز در تلاش است با تکیه بر اهداف بلند مدت خود (بهبودکیفیت و کمیت خدمات درمانی و ارتقا ایمنی بیمار و مراجعین) و استقرار استاندارد های اعتباربخشی و همکاری کادر پزشکی و پرسنل مجرب خدمات درمانی پیشرفته را در محیطی آرام، پویا، کارآمد و مبتنی بر ارزشهای انسانی ارائه نماید.

بیمارستان دکتر غرضی سیرجان در حال حاضر و در اعتباربخشی های بیمارستانی درجه یک بوده و با سرپرستی آقای دکتر مهدی ابناء اداره می شود.

خدمات ذیل در این مرکز درمانی به بیماران تامین اجتماعی و سایر بیماران ارائه می شود:

 

 

خدمات سرپایی:
پزشک عمومی، دندانپزشک،تخصصهای داخلی، اطفال، زنان، جراحی عمومی، گوش و حلق و بینی،قلب،پوست، عفونی،چشم،ارتوپدی، ارولوژی،

خدمات بستری:
اورژانس، جراحی مردان، جراحی  زنان، زایشگاه، زنان و زایمان، اطفال، داخلی و اتاق عمل (جراحی عمومی، ارتوپدی، زنان و زایمان، چشم، مغز و اعصاب، گوش و حلق و بینی)

بخشهای ویژه: 

CCU , ICU , NICU

درمانگاههای تخصصی:
شامل پلی کلینیک داخل بیمارستان که خدمات سرپایی  را ارائه میدهد

خدمات پاراکلینیک:
آزمایشگاه، داروخانه، رادیولوژی، سونوگرافی، فیزیوتراپی، آندوسکوپی، برونکوسکوپی ( ریژید و فیبراپتیک ) اکوکاردیوگرافی، هولترمانیوتورینگ ECG  و فشارخون