printlogo


کد خبر: 44044تاریخ: 1396/4/21 14:53
محمد حاجی زاده
محمد حاجی زاده
عملیات سیدالشهدا فکه 12/2/65

مختصری از زندگی نامه :
به سال 1328 در خانواده ای زحمتکش و مومن و معتقد به دین مبین اسلام در دهکده برس از توابع تربت حیدریه چشم به جهان گشود. وی دوران طفولیتش را در کنار والدینش گذراند سپس راهی مدرسه شدو تحصیلات ابتدایی خویش را در زادگاهش به اتمام رسانید اما به علت عدم امکانات تحصیلی و گرفتاری های خانوداگی به ترک زادگاه خویش منجر شد و رو به دیار غربت و به سمت شهریار کرج عزیمت نمود و دوره تحصیلات راهنمایی و اول نظری را به پایان رسانید. آنگاه برای تهیه امرار معاش خود در مغازه نقاشی و صافکاری ماشین آلات مشغول به کار شد تا آنجایی که مهارت کافی را به دست اورد و بعد ازمدتی در یکی از گاراژهای کلاک کرج یک مغازه محقری را تهیه  نمود و به کار خود ادامه داد. وی قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی در جلسات قرآن شرکت فعال داشت. وی طبع شعر هم داشت و یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت بود. در سال 1352 به استخدام بهداری شهرستان کرج به عنوان راننده درآمد و اکثریت کارکنان او را یک فرد مذهبی و متعهد و فعال می شناختند. در دوران رژیم منفور پهلوی ایشان در رابطه با فعالیت های سیاسی به پخش اعلامیه های امام خمینی (ره) می پرداختند حتی در آن برهه از زمان در نظرآباد مقدم ساکن بود که دو بار هم از طرف پاسگاه هشتگرد کرج به خانه وی هجوم آوردند و تمام منزلشان را بازدید کردند ولی او همچنان به کار خود ادامه می داد. در هنگام کار تا می توانست برادران دینی خود را امر به معروف و نهی از منکر می نمود و فردی خوش برخورد بود.
برخورد رفتار حسنه اش زبانزد خاص و عام بود. ایشان خود را یکی از پیروان رسول الله که می فرمایند "انکاح سنتی فمن رغب سنتی فلیس منی" می دانست با یکی از خانواده های مومن و متدین وصلت نمود. ثمره ازدواج آن ها 4 فرزند که 3 پسر و 1 دختر می باشد از خود به یادگار گذاشت. بعد از پیروزی انقلاب خونبار اسلامیمان که به رهبری امام امت وی در محل کار خویش فعالیت چشمگیری داشت که با همکاری دیگر برادران دینی خود تشکیل انجمن اسلامی کارکنان بهداری انجامید. او مدتی در سمت مدیرعامل شرکت تعاونی مصرف و سپس در سمت مدیرعامل تعاونی مسکن بهداری به نمایندگی اعضا انتخاب شده بود که بعد از شهادت ایشان به پاس قدردانی از زحمات بی شائبه ایشان خیابان شهرک بهداری به خیابان شهید محمد حاجی زاده تبدیل شد. او یک لحظه آرام ننشست و مانند کوه آتشفشانی بود که با فساد و منکرات در جامعه خصوصا ً در اداره شان دائما ً مبارزه می نمود و در ضمن از جبهه هم  غفلت نمی داشت و او می دانست که باید از حریم مقدس اسلام دفاع نمود و نباید گذاشت که حتی بیگانگان در فکر باشند که به ایران عزیزمان تجاوز نمایند. با حمله ناجوانمردانه بعثی ها و تحمیل نمودن جنگ بی محابا و غافلگیرانه به ملت مظلوم و ستم دیده ما لحظه ای از یاد جبهه غافل نبود. وی برای چهارمین بار بود که در جبهه حق علیه باطل حضور داشت و برای آخرین بار که امام عزیز رفتن به جبهه را واجب نمود، عاشقانه به ندای امام امت لبیک گفت و فریاد هل من ناصر ینصرنی حسین را به گوش شنید و فریاد برآورد : ای حسین! اگر دستهایمان و پایمان را قطع کنند باز هم برای دیدار رویت به عشق  حرمت به سوی تو شتابان خواهیم شد. تا این که در مورخ 21/1/65 به جبهه نور علیه ظلمت شتافت و در مورخ 12/2/65 در روز معلم با عشق به مقام والای معلم که البته آن نیز بی حکمت نبود، ایشان خود معلم قران و سرود در مسجد صاحب الزمان بودند، در عملیات سیدالشهدا در منطقه فکه به نماز خون اقتدا نمود و با خون سرخش سند رسوایی تمامی جنایتکاران شرق و غرب و ایادی داخلی و خارجی شان را امضاء نمود و برگی خونین بر تاریخ سرخمان افزود .

قسمتی از وصیت نامه :
اناالله و انا الیه راجعون
شهادت فریضه ای است بس بزرگ و فوزی است عظیم که به همه کس نمی دهند. خداوندا مرا ببخش و بیامرز. خداوندا اهل و عیالم را به تو می سپارم. همسرم اگر من شهید شدم و برنگشتم امیدوارم از زینب کبری درس گرفته باشی و پاسدار خون شهدا باشی و همانطوری که دختر علی (ع) زینب پیام خون شهدای کربلا را به گوش جهانیان رساند از او سرمشق گرفته و نگران نباشی و در مرگ من گریه و ضجه نگنی اگرچه من برای زندگی شما از خود هیچ چیز باقی نگذارده ام امیدوارم از خداوند بزرگ منان اجرتان را بگیرید.
                                                                                                       "ان شاء الله"
همسرم! بچه ها را نیکو تربیت کن، طوری که از خدمتگزاران راستین اسلام و از سربازان واقعی امام زمان (عج) باشند، نه در حرف و شعار بلکه در عمل صالح فرزندان ذخیره قبر پدر و مادر می باشد به امام عزیز بت شکن دعا کنید.
در پایان که امیدوارم که اگر در این مدت زناشویی هر بدی که از من دیده اید مرا بخشیده و برایم طلب آمرزش کنید انشاء الله. به امید پیروزی رزمندگان اسلام و طول عمر با عزت و عاقبت امام و زیارت کربلای معلا و شفای محرومان و نابودی دشمنان اسلام.
 


لینک مطلب: http://www.tamin.ir/News/Item/44044/129/44044.html