printlogo


کد خبر: 17909تاریخ: 1394/4/23 14:15
بخش سی تی اسکن بیمارستان امام رضا(ع) افتتاح می شود
به مناسبت هفته تامین اجتماعی :
بخش سی تی اسکن بیمارستان امام رضا(ع) افتتاح می شود
برای راه اندازی این بخش بودجه ای بالغ بر 30 میلیارد ریال هزینه شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تامین اجتماعی قم به نقل از روابط عمومی مدیریت درمان استان قم،مدیر درمان تامین اجتماعی قم از راه اندازی بخش سی تی اسکن بیمارستان امام رضا (ع) در هفته تامین اجتماعی خبر داد وگفت: مراسم بهره برداری روز پنجشنبه مورخ 25 تیرماه 94 با حضور رییس حوزه علمیه کشور،نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی ،مسئولین استان،نمایندگان مجامع کارفرمایی،کارگری وبازنشستگان برگزار می شود.

دکتر داود علیمحمدی اظهار داشت: با راه اندازی این بخش اقدامات تصویربردای مهمی برای متقاضیان انجام خواهد شد که علاوه بر ارائه خدمات تخصصی تصویر برداری ،شاهد کاهش هزینه های بیماران به ویژه بیمه شدگان تامین اجتماعی خواهیم بود.

وی  افزود :برای راه اندازی این بخش بودجه ای بالغ بر 30 میلیارد ریال هزینه شده است که با نصب یکی از پیشرفته ترین دستگاههای سی تی اسکن امیدورایم   بتوانیم خدمت مناسب به   بیمه شدگان و قشر مولد جامعه  ارائه دهیم

وی  برخی از  مشخصات و قابلیت های دستگاه نصب شده در این بیمارستان را به شرح ذیل برشمرد:

دستگاه سی تی اسکن اسپیرال- مولتی اسلایس شرکت Simens آلمان
Slice 16، Emotion
دارای قابلیت تصویر برداری پزشکی به روش های بسیار پیشرفته و اعمال تشخیصی فوق تخصصی است.
علاوه بر انجام سی تی اسکن مقطعی سنتی، تکنیک های جدید هم چون بازسازی سه بعدی تصاویر و سی تی آنژیوگرافی و آندوسکوپی  هم از قابلیت های این دستگاه است.
برخی از قابلیت های دستگاه:
1- سی تی اسکن ریه:

این دستگاه علاوه بر انجام سی تی اسکن معمول ریه و همچنین HRCT با کیفیت بالا قادر به تهیه تصاویر گوناگون از ریه ها با استفاده از روش های دو و سه بعدی است.
2- سی تی اسکن شکم:
بازسازی های گوناگون که در سی تی اسکن از شکم وجود دارد به ما این امکان را می دهد تا احشاء داخل شکم را به خوبی از هم افتراق داده و در نتیجه قدرت تشخیص بالا می رود.
3- سی تی آندوسکوپی
جهت بررسی ارگانهای توخالی مانند برونش،روده بزرگ، شراعین و مثانه می توان تصاویر داخل لومن آنها را به صورت سه بعدی بازسازی نمود و در نتیجه نمای مشابه رونکوسکوپی و سیستوسکوپی ایجاد و ضایعات و بیماری را به نمای واقعی مشاهده نمود.
4- بازسازی سه بعدی ساختمان های استخوانی:
ساختمان های استخوانی را می توان بسیار دقیق و با کلیه جزئیات بصورت سه بعدی بازسازی کرد.
5- سی تی ملوگرافی و سی تی اسکن سیسترنوگرافی :
با انجام سی تی اسکن ملوگرافی پس از تزریق ماده حاجب می توان کانال نخاعی را دقیق بررسی نمود. همچنین با انجام سی تی سیسترنوگرافیCSF و محل آن مشخص می شود.
6- سنجش تراکم استخوان:
سی تی اسکن یکی از دقیق ترین روشهای سنجش تراکم استخوان می باشد.
7- سی تی اسکن دینامیک:
سی تی اسکن بسیار سریع پس از تزریق ماده حاجب توسط دستگاه انژکتور در چندین فاز مختلف جهت بررسی دقیق کبد، کلیه ها و هیپوفیز
8- انجام اعمال اینترونشنال:
مجهز به سی تی فلورسکوپی، با استفاده از این تکنولوژی بسیار پیشرفته می توان کلیه اعمال اینترونشنال مانند انواع بیوپسی، درناژ آبسه و کارگذاری نفروستومی را با راهنمایی همزمان سی تی اسکن با دقت بسیار انجام داد.
9- سی تی اسکن از فک و دندان
سی تی اسکن از فک و دندان را هم می توان بصورت سه بعدی و می توان بصورت پانورامیک انجام داد همچنین تمامی دندانها بصورت جداگانه نشان داده می شوند و هر دندان به اندازه واقعی چاپ می شود که برای انجام کارگذاری ایمپلنت و پروتزهای دندانی کاربرد دارد.
10- سایر قابلیت های دستگاه:
1- Virtual colonoscopy
2- بیوپسی تحت Guide  سی تی اسکن
3- مقاطع مختلف Sogital، Coronal، Anal و بازسازی های مختلف
4- انجام انواع سی تی آنژیوهای اندام ها
5- انجام سی تی اسکن های با و بدون تمامی اندام ها
6- انجام کارهای بازسازی و تهیه تصاویر سه بعدی با بالاترین کیفیت
7- افزایش سرعت کار و کاهش در دریافتی بیمار به حداقل ممکن


لینک مطلب: http://www.tamin.ir/News/Item/17909/64/17909.html