کد خبر: 85137
مدیر کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی :
شرایط برقراری بیمه برای ایرانیان خارج از کشور تسریع و تسهیل شده است
دکتر احمدرضا خزاعی مدیر کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی در سیزدهمین نشست سالیانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور که در مشهدمقدس و با هماهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور برگزار شد ، به معرفی خدمات بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی به ایرانیان خارج از کشور پرداخت .

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در این نشست که با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی تولیت آستان قدی رضوی، اساتید، صاحبنظران، دانشجویان و جمعی از نخبگان علمی و فرهنگی و با موضوع تمدن نوین اسلامی برگزار شد، بیمه ایرانیان خارج از کشور و خدمات این نوع از بیمه، توسط مدیر کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی معرفی و تبیین شد .
دکتر احمدرضا خزاعی ضمن ارائه آماری در خصوص خدمات سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت : سازمان تأمین اجتماعی 18 بسته خدمتی دارد که هم به لحاظ تنوع خدمات و هم از نظر نرخ حق بیمه به نسبت تعداد خدمات ، در منطقه بهترین و مطلوبترین وضعیت را دارد .خدمات بیمه ای این سازمان از طریق 556 شعبه اصلی ، 320 کارگزاری و 226 شعبه اقماری به مخاطبین و بیمه شدگان ارائه می شود که با توجه به اجرای طرح های غیر حضوری ، سطح و سرعت دسترسی به خدمات افزایش یافته است .
وی گفت : اداره کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی با 3 هدف پوشش بیمه ای ایرانیان خارج از کشور ، انجام توافق نامه های بیمه ای با سرایر کشور ها و پوشش بیمه ای اتباع خارجی دارای مجوز کار و اشتغال در کشور در سال 94 شکل گرفت و فعالیت خود را آغاز کرد .
دکتر خزاعی افزود : بنا به اعلام رسمی وزرت امور خارجه در حال حاضر 3.5 میلیون نفر ایرانی در  کشورهای خارجی حضور دارند و نیز به همین میزان اتباع خارجی در کشور زندگی می کنند که قریب به یکصد هزار نفر از آنان در کل کشور بیمه شده سازمان تامین اجتماعی هستند . همچنین بیش از 302 هزار نفر بیمه شده اصلی ، تبعی و مستمری بگیر تحت پوشش بیمه ایرانیان خارج از کشور هستند . با توجه به اهمیت موضوع پوشش بیمه ای جهت ایرانیان خارج از کشور ، شرایط تسهیل گری بیمه ای برای این گروه از افراد در نظر گرفته شده است و برقراری پوشش بیمه ای برای آنان بسیار ساده است . ایرانیان خارج از کشور چه شاغل و چه غیر شاغل می توانند از سه طریق مراجعه حضوری خود و یا وکیل قانونی به شعب داخل کشور ، مراجعه به کارگزاریهای سازمان به تعداد 27 کارگزاری در 18 کشور دنیا و یا از طریق سایت رسمی اداره کل اتباع به نشانی www.mss.tamin.ir نسبت به برقراری بیمه خود اقدام کنند و برای این نوع از بیمه نیازی به سابقه قبلی وجود ندارد .
همچنین، بازدید از شعب تامین اجتماعی مشهد و همچنین برگزاری دوره آموزشی برای مسئولین واحدهای بیمه ای شعب تأمین اجتماعی مشهد و اداره کل تامین اجتماعی استان خراسان رضوی با حضور معاونین و کارشناسان اداره کل اتباع از دیگر برنامه های این نشست بود .