کد خبر: 66878
تودیع و معارفه سرپرست بیمارستان سبلان اردبیل
طی حکمی ازسوی دکتربرجی مدیر درمان استان دکترشاپورنوجوان بعنوان سرپرست جدیدبیمارستان سبلان اردبیل منصوب شد.
دکتربرجی مدیر درمان استان درمراسم تودیع و معارفه سرپرست بیمارستان سبلان گفت:در بخش تجهیز و نوسازی حوزه درمان تامین اجتماعی برنامه‌های قابل تقدیری انجام شده اما اقدامات کنونی در خور مناطق محروم اردبیل نیست

دکتربرجی مدیر درمان اردبیل دراین مراسم با ارائه گزارش اجمالی ازعملکرد نه ماهه گذشته مدیریت درمان استان  گفت: در بخش تجهیز و نوسازی حوزه درمان تامین اجتماعی برنامه‌های قابل تقدیری انجام شده اما اقدامات کنونی در خور مناطق محروم اردبیل نیست.
وی افزود: از عمده دغدغه‌هایی که در حوزه درمان تأمین اجتماعی با آن مواجه هستیم، کمبود تجهیزات پزشکی، عدم برخورداری از نیروی انسانی مورد نیاز، نبود زیرساخت‌های مناسب درمانی و کمبود منابع مالی است.
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل تصریح کرد: سال گذشته در حوزه تجهیزات پزشکی از اعتبار 900 میلیون تومانی برخوردار بودیم، اما از ابتدای سال جاری تاکنون اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 300 میلیون تومان برای خرید تجهیزات پزشکی درنظر گرفته شده که در مقایسه با سال گذشته رقم قابل قبولی بوده و امیدواریم تا پایان سال جاری بر اعتبار کنونی افزوده شود.
دکتربرجی اظهار کرد: برخی تعهدات مالی بیمارستان سبلان اردبیل از سال 95 باقیمانده بود که در راستای فراهم ساختن فضای اعتمادسازی در سال گذشته بالغ بر 15 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز تأمین شد تا بخش عمده بدهی‌های سنوات قبل پرداخت شود.
وی ادامه داد: در 6 ماه باقیمانده سال جاری نیز در تلاش خواهیم بود تا 20 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای اجرای برنامه‌های عمرانی را جذب کنیم تا در حوزه زیرساخت‌های درمانی گام‌های ارزنده‌ای برداشته شده و علاوه بر آن در برخورداری از نیروهای انسانی متعهد و متخصص نیز برنامه‌های مورد نظر را اجرایی نماییم.
دکتر برجی در مراسم تکریم و معارفه سرپرست جدید بیمارستان سبلان تامین اجتماعی اردبیل اظهار کرد: در طول سنوات گذشته با خروج نیروهای بازنشسته از بدنه حوزه درمان استان نیروهای تخصصی وارد کار شدند.
وی از برگزاری آزمون استخدامی تامین اجتماعی در بیستم مهرماه سالجاری خبر داد و خاطرنشان کرد: ما در جذب نیرو در اردبیل مشکلی نداریم و با مساعدت مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی؛ اردبیل در جذب و استخدام نیروهای جدید و تازه نفس جزو استان‌های پیشرو می باشد ودراین آزمون حدود50نفربرای تکمیل کادربخش درمان استان جذب خواهندشد.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه‌های عمرانی اردبیل در حوزه درمان اشاره کرد و گفت: در 26 سال گذشته که بیمارستان تامین اجتماعی در اردبیل احداث شده است ما شاهد توسعه زیرساخت‌ها در حد نیاز و طلب استان نبودیم اما در سال‌های اخیر پروژه‌های عمرانی بزرگ و متفاوتی در اردبیل در نظر گرفته شده که احداث و تکمیل درمانگاه نمین از رهاورد سفر رئیس سازمان تامین اجتماعی به استان اردبیل است.
برجی از مکان‌یابی مناسب برای درمانگاه نمین خبر داد و بیان کرد: با توجه به اینکه زمین در نظر گرفته شده برای این درمانگاه مناسب نبود در جریان سفر مدیرعامل محترم تامین اجتماعی به اردبیل و با در نظر گرفتن مکان مناسب برای آن شاهد انجام عملیات ساخت این درمانگاه هستیم.
وی همچنین به کلنگ‌زنی درمانگاه شهرستان گرمی اشاره کرد و افزود: فضای فیزیکی بیمارستان سبلان که سالیان سال بود به صورت جنرال فعال بود با توجه به نیاز برای گسرش فضای فیزیکی آن وارد عمل شدیم که با گسترش آن به متراژ 5 هزار و 500 متر مربع بنا داریم فضای فعلی بیمارستان را به یک و نیم برابر وضعیت فعلی برسانیم که با مبادله موافقتنامه آن و ابلاغ برای اجرا در حال طراحی نقشه و برگزاری مناقصه هستیم.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل: ایجاد بخش M.R.I بیمارستان تأمین اجتماعی سبلان در دست اقدام است وفضای فیزیکی بخش درمانی بیمارستان سبلان با احداث درمانگاه عمومی و تخصصی درمحوطه این مرکزدرمانی افزایش قابل توجهی خواهد داشت .
دکتربرجی استانداردسازی درمانگاه‌ها و راه‌اندازی بخش‌های آنژیوگرافی و قلب و تجهیز بخش ccu را از برنامه‌های اساسی در نظر گرفته شده اعلام کرد و گفت: شایسته نیست که ما با قرار گرفتن در قطب پرجمعیت شهر اردبیل بیماران قلبی را به دیگر بیمارستان‌ها ارجاع دهیم و براین اساس با راه‌اندازی بخش آنژیوگرافی و قلب در بیمارستان سبلان موافقت شده است.
دکتربرجی به اورژانس بیمارستان سبلان به عنوان یکی از پروژه‌های مهم استان اشاره و تصریح کرد: بخش اورژانس در ماه‌های اتی یکی از اورژانس‌های نمونه استان خواهد بود و با ابلاغ اعتبارات مناسب بنا داریم تا اورژانس را در یک هزار و 500 مترمربع و مطابق با استانداردهای روز دنیا توسعه و تجهیز کنیم.
وی با اشاره به اینکه در 6 ماهه دوم سالجاری باید در راستای پروژه‌های عمرانی بالغ بر 20 میلیارد تومان اعتبار جذب شود، بیان کرد: با جذب این اعتبارات قطعا در ماه‌های آینده بسیاری از مشکلات زیرساختی حوزه درمان رفع خواهد شد.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از زحماتدکتر کمالیفر سرپرست پیشین بیمارستان سبلان اردبیل اظهار کرد: ما در راستای ارتقای شغلی و انتصابات در 9 ماهه اخیر به صورت عادلانه اقدام کردیم و علیرغم اینکه یک تشکیلات جوان در استان تلقی می‌شویم نهایت تلاش خود را بکار بستیم تا اندک بی‌عدالتی در پرداختی‌ها و مطالبات همکاران صور نگیرد.
دکتربرجی خدمت در تامین اجتماعی را جزو عبادت‌های خالص به پیشگاه خداوند اعلام کرد و گفت: ما در این مکان با قشری روبرو هستیم که غیر از خدا کسی را ندارند و بر همین اساس معتقدیم خدمت به این افراد اصلا سلیقه‌پذیر نیست و نباید با دیدگاه سیاسی به این حوزه نگاه کنیم. روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان اردبیل