شناسه خبر: 87075
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ سه شنبه ۱۲ شهريور، ساعت 10:03

معاون اداره‌کل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین‌اجتماعی، با بیان اینکه این کارگاه آموزشی، برای آشنایی کارفرمایان از قوانین و مقررات سازمان تامین‌اجتماعی برگزار شده است، افزود: سیاست کلان سازمان تامین‌اجتماعی برقراری ارتباط نزدیک و مستمر با مخاطبان خود به ویژه کارفرمایان است.


شایسته شریعتمداری گفت: کارفرمایان، بالاترین حق بیمه را به سازمان تامین‌اجتماعی پرداخت می‌کنند و جایگاه ویژه‌ای را در سیاست‌گذاری‌های سازمان دارند.

وی افزود: تلاش ما به‌عنوان نماینده فرهنگی سازمان تامین اجتماعی، این است که این تعامل را هرچه بیشتر تقویت کنیم و اصل سه‌جانبه‌گرایی را گسترش دهیم.

شریعتمداری ادامه داد: بر این اساس، جلسات متعددی را درباره قوانین و مقررات و بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های سازمان تامین اجتماعی با گرو‌ه‌های کارفرمایی ازجمله اتاق تعاون برگزار کرده ایم  و نظرات آنها را به عنوان یک شریک اجتماعی دریافت و منتقل می‌کنیم.

معاون اداره‌کل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان‌ها افزود: در جلسات زیادی که با کارفرمایان داشته‌ایم، متوجه شدیم که بسیاری از کارفرمایان با قوانین و مقررات تامین اجتماعی آشنایی کامل ندارند و نیازمند آموزش هستند.

شریعتمداری یاد آور شد : این ندانستن ممکن است برخی اوقات مشکلاتی برای آنها به وجود آورد و آنان و کارگرانشان را متضرر کند. بنابراین تلاش ما این است که زمینه بروز این مشکلات را کاهش دهیم.

پوشش بیمه‌ای کارگران اجباری است
رئیس گروه مطالعات امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان‌ها (معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین‌اجتماعی) با بیان اینکه کارگران جزو بیشترین گروهی هستند که زیر پوشش سازمان تامین‌اجتماعی قرار دارند، تصریح کرد: بر اساس ماده 148 قانون کار، پوشش بیمه‌ای کارگران اجباری است و از این‌رو به هیچ ترتیبی نمی‌توان از پوشش بیمه کارگران حتی با توافق خود کارگر، خودداری کرد.

محمدحسین قشقایی، با بیان اینکه تمام کشورهای دنیا چه پیشرفته و نیز جهان‌سوم، درصدد ایجاد رفاه برای آحاد جامعه هستند، افزود: پس از مسئله امنیت آن‌چه که در جوامع اهمیت دارد، برخورداری از رفاه اجتماعی است و یکی از معیارهای توسعه هر کشوری برخورداری از تامین‌اجتماعی است.

وی اظهار داشت : ایجاد رفاه و تامین‌اجتماعی نیازمند صرف هزینه است و اگر سازمان از کارگران، کارفرمایان و دولت حق‌بیمه دریافت می‌کند، برای پرداخت هزینه‌های تامین‌اجتماعی است؛ گرچه اصل 29 قانون اساسی برخورداری آحاد مردم از تامین‌اجتماعی را برعهده دولت گذاشته است، اما این قانون در عمل  توسط سازمان تامین‌اجتماعی اجرا می‌شود.

رئیس گروه مطالعات اداره کل کارفرمایان و سازمانها  با اشاره به تصویب قانون تامین‌اجتماعی در سال 54 که برگرفته از قانون تامین‌اجتماعی فرانسه و بلژیک بوده و بومی سازی شده است، گفت: سازمان تامین‌اجتماعی این قابلیت را دارد که تمامی افراد جامعه را زیر پوشش خدمات بیمه‌ای قرار دهد و برای همین‌ است که سازمان گسترش یافته و اکنون 14 میلیون بیمه شده دارد.

قشقایی نوع دیگر پوشش بیمه‌ای تامین‌اجتماعی را شامل خویش فرما و نیز بیمه حرف و مشاغل آزاد برشمرد و افزود: این نوع بیمه اجباری نبوده و از انواع بیمه‌های اختیاری است که بر اساس توافق انجام می‌شود. یکی از شروط برخورداری از بیمه خویش‌فرما، داشتن حداقل 30 روز سابقه کاری است و اما بیمه حرف و مشاغل آزاد نیازی به داشتن سابقه بیمه ندارد. شرط سنی  استفاده از این بیمه‌ها داشتن 18 تا 50 سال سن است و چنانچه فردی بیش از 50 سال سن داشته باشد، باید به میزان مازاد سنی، سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد.

وی حق بیمه حوزه بیمه‌های اختیاری را  27 درصد برشمرد که توسط بیمه شده پرداخت می‌شود و نیز حق بیمه حرف و مشاغل آزاد را به تفکیک ارائه خدمات از 12 تا 18 درصد عنوان کرد که به دلخواه بیمه شده برای برخورداری از مزایای بیمه‌ای، تعیین می‌شود.

رئیس گروه مطالعات اداره کل کارفرمایان پوشش بیمه‌ تامین‌اجتماعی کارفرمایان را از نوع بیمه حرف و مشاغل آزاد برشمرد و گفت: کارفرمایان می‌توانند پس از انعقاد قرارداد با تامین‌اجتماعی و با پرداخت 27 درصد حق بیمه، خود را در زمره بیمه شدگان تامین‌اجتماعی قرار دهند و نام خود را در لیست بیمه کارگران خویش که برای تامین‌اجتماعی ارسال می‌کنند، اضافه کنند.

قشقایی افزود:‌ گروه‌های دیگری نیز مانند نویسندگان، هنرمندان و خادمان مساجد وجود دارند که زیر پوشش بیمه تامین‌اجتماعی قرار دارند. حق بیمه سهم کارفرمایی این گروه‌های حرفه‌ای توسط دولت پرداخت می‌شود و این افراد تنها 7 درصد سهم بیمه کارگری را پرداخت می‌کنند.

وی میزان حق بیمه کارگاهی را 30 درصد بیان کرد و ادامه داد: از این میزان 20 درصد توسط کارفرما و 7 درصد نیز توسط دولت پرداخت می‌شود. با توجه به 3 درصد حق بیمه بیکاری که توسط کارفرما پرداخت می‌شود، مجموع پرداختی‌های کارفرمایان برای پوشش بیمه کارگران 30 درصد می‌شود.

رئیس گروه مطالعات اداره کل کارفرمایان نوع دیگر بیمه‌های تامین‌اجتماعی را مربوط به حق‌بیمه‌های پیمانکاری منطبق با ماده 38 قانون تامین‌اجتماعی دانست و افزود: با توجه به اینکه خصیصه مشاغل پیمانکاری به گونه‌ای است که فاقد کارگاه ثابت بوده و قابل بازرسی بیمه‌ای نیست، از همان ابتدای کار 30 درصد از حق پیمانکاری برای پوشش بیمه‌ای کارگران اختصاص می‌یابد.

قشقایی تصریح کرد: همچنین بیمه کارگاه‌های زیر 5 نفر نیز وجود دارد که در این راستا 40 شغل تعیین شده است که در این نوع بیمه، افراد زیر پوشش 7 درصد حق بیمه خود را به اضافه 3 درصد بیمه بیکاری و در مجموع 10 درصد حق بیمه تامین‌اجتماعی پرداخت می‌کنند و باقی حق بیمه آن‌ها توسط دولت پرداخت می‌شود.


شفاف‌سازی پرداخت حق‌بیمه کارگران
رئیس گروه نظارت حق بیمه سازمان تامین‌اجتماعی، در این نشست به تشریح نحوه ثبت لیست بیمه کارگران در فضای مجازی پرداخت و در ادامه برخی از ابهام‌های مربوط به پرداخت حق‌بیمه کارگران را که به دلیل عدم آشنایی کارفرمایان منجر به بدهی آن‌ها می‌شود، تشریح و شفاف‌سازی کرد.

وحید اسماعیلی، با اشاره به شیوه ارسال لیست بیمه کارگران افزود: پیش از این لیست‌های بیمه‌ای به صورت کاغذی ارسال می‌شد، سپس این شیوه جای خود را به ارسال CD و اکنون در بستر اینترنت انجام می‌شود.

وی یکی از ویژگی‌های ضروری برای ارسال لیست بیمه کارگران را داشتن کد کارگاهی برشمرد و با اشاره به روند دریافت این کد، اظهار کرد: سازمان تامین‌اجتماعی برای سهولت پی‌گیری حق بیمه کارگران، برای بنگاه‌های اقتصادی صرف نظر از افراد حقیقی یا حقوقی، کد کارگاهی تعیین کرده است. بر این اساس نشانی و مکان کارگاه‌ها مشخص شده و با کد پستی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران تطبیق داده می‌شود. همچنین فعالیت شرکت که در چه زمینه‌ای انجام می‌شود، در کد کارگاهی گنجانده می‌شود.

رئیس گروه نظارت حق بیمه سازمان تامین‌اجتماعی، گفت: از دیگر سو، شناسه ملی شرکت‌ها در اداره ثبت شرکت‌ها بازبینی می‌شود و نیز کارفرمایان، اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شناسایی شده و مجوز فعالیت شرکت بررسی می‌شود که از این میان، بررسی مجوز فعالیت، الزامی نیست. پس از ارائه مدارک لازم از سوی کارفرما، بازرسی لازم انجام و کد کارگاهی تخصیص می‌یابد. سپس با مراجعه حضوری کارفرمایان به شعب بیمه‌ای، نام کاربری و رمز عبور برای ارسال لیست بیمه کارگران از طریق اینترنت به وی اختصاص داده می‌شود.

اسماعیلی در ادامه به تشریح ارسال  اینترنتی لیست بیمه پرداخت و افزود: پیش از هر چیز استفاده از فضای مجازی برای ارسال لیست بیمه نیازمند نصب نرم‌افزار لیست بیمه است. برای استفاده بهینه از این فضا، حدود 231 مورد خطا پیش‌بینی شده است.

وی مهمترین مسئله مربوط به ارسال لیست بیمه کارگران را مربوط به اطلاعت لازم درخصوص اشتغال یا عدم اشتغال کارگر بیان کرد و گفت: کارکرد کارگران با دستمزد روزانه و حقوق ماهیانه ارتباط دارد که اگر به درستی پرداخت نشود، می‌تواند کارفرما را بدهکار تامین‌اجتماعی کند.

رئیس گروه نظارت حق بیمه سازمان تامین‌اجتماعی، همچنین به مواردی مانند مزایای ماهیانه، ترک کار کارگران، محدود بودن زمان اشتغال کارگران در طول ماه (برای مثال 10 تا 15 روز در ماه)، پرداخت حق بیمه سایر سطوح، عدم انطباق نام کارگران ارسالی از سوی کارگران و گزارش‌های ارسالی از سوی بازرسان تامین‌اجتماعی و ... اشاره کرد و به تشریح وضعیت پرداخت حق‌بیمه و رفع مشکلات این موارد پرداخت.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به پرداخت حق‌بیمه کارگران اتباع خارجی، تصریح کرد: با توجه به اینکه برخی از کارفرمایان از اتباع خارجی که فاقد مجوز لازم برای اشتغال هستند، استفاده می‌کنند، چنان‌چه بازرسان نام این افراد را در لیست بیمه قرار دهند، کارفرمایان، برای این دسته از افراد که حق بیمه‌شان پرداخت نشده است، به تامین‌اجتماعی بدهکار می‌شوند؛ این در شرایطی است که امکان پی‌گیری وضعیت برای کارفرمایان به دلیل نامعلوم بودن نشان محل زندگی این‌گونه کارگران وجود ندارد و چنین مسئله‌ای کارفرمایان را با شرایط دشواری روبرو می‌کند. این وضعیت همچنین برای افراد ایرانی که به مدت چند روز به صورت آزمایشی بدون ارائه نشانی در مجموعه‌ای به کار مشغول می‌شوند وجود دارد و در صورت گنجانده شدن این افراد در لیست بازرسان تامین‌اجتماعی مشکلات مشابه‌ای برای کارفرمایان ایجاد می‌شود.

منبع: تامین 24

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha