• ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور
  • اِلأَربِعا ١٨ محرم ١٤٤١
  • Wednesday, September 18, 2019
کلیدواژه: 86830
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ پنج شنبه ۷ شهريور، ساعت 11:05
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۸/۶/۷
قائم مقام مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خبر داد:

انجام 50 میلیون عملیات بیمه ای توسط کارگزاری ها

قائم مقام مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه کارگزاری ها از ارکان این سازمان هستند، گفت: این بخش سالانه 50 میلیون عملیات بیمه ای انجام می دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمدحسن زدا در همایش کارگزاری های رسمی این سازمان افزود: کارگزاری های تامین اجتماعی 4 هزار کارمند دارند و به مخاطبان خدمت رسانی می کنند. موفقیت آنها به توفیق سازمان می انجامد. فعالیت های میدانی و بازرسی ها ظرفیت های خوبی برای عملکرد کارگزاری ها هستند که باید آنها را بیشتر مورد توجه قرار دهند.
وی اظهار داشت: تفکر حاکم در سازمان تامین اجتماعی نسبت به کارگزاری ها این است که آنها باید تقویت شوند. اقتصادی باشند و با بخش های مختلف سازمان ارتباط مطلوب داشته باشند.
قائم مقام مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بودجه این سازمان در سالجاری 122 هزار میلیارد تومان است و بودجه دولت حدود 400 هزار میلیارد تومان است، گفت: این ارقام جایگاه سازمان تامین اجتماعی را در کشور نشان می دهد و همچنین بیانگر گردش مالی عظیم این سازمان است.
وی هزینه ماهانه سازمان تامین اجتماعی را 9 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: سازمان تامین اجتماعی ماهانه 6500 میلیارد تومان مستمری پرداخت و همچنین 500 میلیارد تومان در بخش بیمه بیکاری و 1500 میلیارد تومان در بخش درمان هزینه می کند.
زدا گفت: این سازمان از طریق 70 هزار نیروی انسانی ، 550 شعبه، 350کارگزای، 200 شعبه اقماری و حدود 450 مرکز درمانی به بیمه شدگان و بازنشستگان خدمات ارائه می کند.
وی با اشاره به لزوم توجه به محیط اجتماعی و کسب و کار در سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت:  تفکر حاکم بر  بخش فناوری های نوین این سازمان بازنگری می شود . از تفکر شعبه محور به سوی سرویس محور حرکت خواهیم کرد.
زدا تصریح کرد: خدمات غیرحضوری در سازمان تامین اجتماعی را به جدیت پیگیری می کنیم و تحولات اساسی در این بخش انجام خواهیم داد.

دکتر علی حیدری عضو و نائب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی در همایش کارگزاری های رسمی در سالن اجتماعات این سازمان با بیان اینکه کارگزاری های تامین اجتماعی حلقه واصل میان مخاطبان و این سازمان هستند، گفت: تسهیل گری دسترسی به خدمات از دیگر دلایل ایجاد کارگزاری ها هستند. همچنین  افزود: همان طور که باید ساختار سازمان را متناسب با شرایط امروز جامعه ایجاد کنیم، کارگزاری های این سازمان نیز باید با این شرایط خود را متناسب کنند. آنها باید احساس هم سرنوشتی با سازمان داشته باشند. دنبال راهکارها و ظرفیت های جدید در انجام فعالیت ها و خدمت رسانی بروند .
وی با بیان اینکه تجربه ایجاد کارگزاری های تامین اجتماعی در سازمان و کشور جدید بود، گفت: کارگزاری ها در تامین منابع و وصول حق بیمه نقش مهمی دارند و می توانند به سازمان تامین اجتماعی کمک کنند.
دکتر علی حیدری با اشاره به اینکه کارگزاری های تامین اجتماعی دارای نیروهای با تجربه و متخصص هستند، تاکید کرد: کارگزاری ها سرمایه سازمان هستند و فرصت هایی برای احصا مشکلات در اختیار دارند.
نائب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی گفت: ساختار این سازمان متناسب با تحولات در جامعه از نظر بازار کار، جمعیت و فناوری های نوین باید تغییر کند و قانون تامین اجتماعی و ساختار آن دارای قدمت زیادی است و توجه به تغییر و ایجاد ساختار متناسب با آنها ضروری است.
دکتر حیدری افزود: تعداد بیمه شدگان و ترکیب آنها و نوع کارگاه، مشاغل جدید و استارت آپ ها دچار تغییر شده است از این رو باید قوانین این سازمان متناسب با این شرایط بازنگری شود.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha