شناسه خبر: 86464
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ شنبه ۲ شهريور، ساعت 11:30

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی  سازمان تامین اجتماعی، متن پیام دکتر جعفریان به شرح ذیل است:

از جمله شغلهای بسیار مقدس، شغل پزشکی است. (امام خمینی (رضوان الله علیه))

        اول شهریور ماه به مناسبت سالروز تولد حکیم ابوعلی حسین بن عبدالله بن حسن بن علی بن سینا، مشهور به ابوعلی سینا، پزشک، ریاضی دان، منجم، فیزیک دان، شیمی دان، روان شناس، جغرافی دان، زمین‌شناس، شاعر، منطق دان، و فیلسوف ایرانی، در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز پزشک نامگذاری شده است. وی 450 کتاب در علوم مختلف به رشته تحریر درآورده است، اما آثار او در پزشکی و فلسفه بیش از دیگر علوم به شهرت رسیده اند. جرج سارتن، در کتاب تاریخ علم، وی را یکی از بزرگترین دانشمندان رشته پزشکی می داند، و در اهمیت اثر مهم پزشکی وی، یعنی کتاب قانون، همین بس که این کتاب در 1973 در نیویورک تجدید چاپ گردید. علاوه بر این، دانشنامه فلسفه دانشگاه تنسی ایالات متحده، ابن سینا را تأثیرگذارترین فیلسوف جهان، پیش از دوران مدرن معرفی می کند.
      این مناسبت، بهانه شایسته ای برای پرداختن به یکی از مهمترین مقوله های عصر حاضر، یعنی بهداشت و درمان و تلاشگران این عرصه است. بدون تردید پزشکان، همیشه و در همه صحنه های حساس این مرز و بوم در کنار هموطنان شریف خود بوده اند. صحنه های پرشور انقلاب، دفاع مقدس، سازندگی، گروه های جهادی و حوادث و بلایای طبیعی، نمونه هایی از خدمتگذاری در لباس مقدس پزشکی است. ایام طاقت فرسای آموزش و گذراندن طرح خدمت که عموما در مناطق محروم سپری می‌شود، ضمن اینکه کمبودها و آسیبها را برای  پزشکان ملموس تر می نماید، جایگاه ویژه ای برای آنها در میان محرومان، اختصاص می دهد. چه بسیار پزشکانی که در نهایت گمنامی، نه تنها از گرفتن حق ویزیت درمان صرفنظر می کنند، بلکه هزینه تهیه داروی نیازمندان را نیز تقبل می‌نمایند. 
         سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین تولید کننده خدمات درمانی غیردولتی، افتخار دارد که خدمات درمانی کیفی و کمی قابل توجهی به جمعیت تحت پوشش خود ارائه می دهد، باوجود اینکه کمبودهای و کاستی های ناخواسته، که عموما ناشی از تحریمهای ناجوانمردانه دشمنان این مردم است، رو به فزونی گذارده اند، اما این امر هیچگاه در اراده خدمتگذاران درمان این سازمان، خللی ایجاد نکرده است. بیمارستانها، درمانگاه ها و نیروی انسانی خدوم آنها، همیشه مأمن و مأوای خانواده بزرگ تأمین اجتماعی است، که معمولا از قشر متوسط و زحمتکش مردم شریف ایران است و خدمت به آنها، به فرموده حضرت امام خمینی(رضوان الله علیه)، عین عبادت است.
اینجانب، این روز بزرگ و تشرف به این عبادت خالصانه را خدمت همه پزشکان دلسوز سازمان تبریک و تهنیت عرض کرده و از خداوند متعال برای یکایک آن عزیزان و خانواده های صبور ایشان، سلامتی و توفیق مسألت می نمایم. 

 

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha