شناسه خبر: 85987
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ شنبه ۱۹ مرداد، ساعت 15:40

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی  سازمان تامین اجتماعی، متن پیام دکتر جعفریان به شرح ذیل است:
       ماه ذی الحجه به عنوان آخرین ماه در سال قمری، مناسبتهای فرخنده ای را در خود جای داده است که هر کدام به نوبه خود از اهمیت ویژه ای برخوردارند. دو عید بزرگ قربان و غدیرخم در این ماه شریف قرار دارند که فضیلت آن را دوچندان نموده است.
        دهه ولایت که از نهم ذی الحجه، یعنی روز عرفه، آغاز می شود و هجدهم ذی الحجه، عید سعید غدیرخم، پایان می پذیرد، ایامی سراسر شور و نشاط و شادی در جهان اسلام است. عرفه، روز نیایش و بازگشت به رحمت الهی است، روز بخشش و پاکیزه نمودن بندگان تائب، روزی که به فرموده حضرت امام زین العابدین(علیه السلام)، "حتی جنین در شکم مادر، از برکت و خیر خداوند برخوردار خواهد بود". امید که از بهره مندان از برکات روز عرفه باشیم.
       مناسبت دیگر، عید سعید قربان، عید بندگی است. عیدی که حضرت ابراهیم خلیل(علیه‌السلام) با فرمانبری از پروردگار متعال، فرزند خویش را به قربانگاه برد و نشان داد در راه اطاعت الهی، حتی از عزیزان خود می گذرد و همین امتحان بزرگ، آن شخصیت گرامی را مستحق این قرار داد که بسیاری از پیامبران(علیهم السلام) در نسل وی قرار بگیرند. این عید، الگویی برای قربانی نمودن نفس و هواپرستی است. قربان، عید اخلاص و تسلیم است. شایسته است در این عید، همچنان که به حاجیان دستور داده شده که قربانی خویش را به فقرا دهند، ما نیز از گروه های آسیب‌پذیر جامعه غفلت نکنیم و آنچه داریم با برادران و خواهران ایمانی خویش، تقسیم نماییم.
     عید بزرگ غدیرخم، بنابر روایات شیعه، بزرگترین عید اسلام است. عید اعلام جانشینی امیرالمومنین علی(علیه السلام) بعد از رسول اکرم(صلی الله  علیه  و آله) و در حقیقت آغاز جریان ولایت و امامت. عید سعید غدیرخم، از آنجا اهمیت وافری می یابد که تکلیف آینده اسلام را مشخص می نماید، چرا که دشمنان و منافقان امیدوار بودند با عدم تعیین جانشینی پیامبر عظیم الشأن اسلام(صلی الله  علیه  و آله)، امکان تضعیف و هزیمت اسلام فراهم شود، اما با جریان غدیرخم و اعلام عمومی و همگانی این جانشینی، در ابعاد راهبردی و کلان حکومت اسلامی و با اختیاراتی در تراز آنچه رسول اکرم(صلی الله‌ علیه  و آله) از آن برخوردار بود، تمام توطئه ها خنثی شد و اکنون در سایه سنت و سیره پاکیزه اهل بیت(علیهم السلام) و علمای صالح پس از آنان، جایگاه آن بزرگواران در میان شیعه و سایر مذاهب اسلامی، جایگاهی بلامنازع است.
      از بررسی و تأمل در این مناسبتها و آداب و مناسکی که اسلام برای آنها تأکید فرموده، این پیام حاصل می شود که تمسک به ولایت و پرهیز از هرگونه تفرقه، رمز موفقیت است. توسل به دامان پرمهر و محبت اهل بیت گرامی پیامبر(صلی الله  علیه  و آله) و اطاعت از ولایت زمان، رهبر معظم انقلاب (مد‌ظله العالی) و توجه به منویات ریاست محترم جمهوری و تلاش در جهت تحقق اهداف متعالی جمهوری اسلامی، بویژه خدمت به مردم شریف ایران، مهمترین دستاورد خواهد بود و ما افتخار داریم که امکان خدمت به مردم، در سازمان تامین اجتماعی، به بهترین شکل برای ما فراهم است و خداوند را به دلیل همین نعمتی که به ما عطاء فرموده است، سپاسگزاریم.
     اینجانب، دهه مبارک ولایت و اعیاد سعید قربان و غدیرخم را به تمامی هموطنان عزیز، بویژه خانواده بزرگ تامین اجتماعی، تبریک و تهنیت عرض نموده و از پروردگار متعال، برای همه عزیزان، خواهان بهترین توفیقات الهی می باشم.
 

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha