زمان انتشار: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۷ مرداد ساعت 12:40 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۵/۱۷ ساعت 12:38    تعداد بازدید: 29    کد مطلب: 85917

همزمان با روز خبرنگار؛
از خبرنگان فعال حوزه تامین اجتماعی استان البرز تجلیل شد
همزمان با 17 مرداد سالروز شهادت محمود صارمی و روز خبرنگار ، مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه فعال در حوزه تامین اجتماعی با حضور مدیران کل بیمه ای و درمان تامین اجتماعی استان البرز برگزارشد .


به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان البرز ، در این نشست مدیران کل تامین اجتماعی استان با قدردانی از زحمات و خدمات ارزشمند رسانه های ارتباط جمعی استان البرز در جهت رسالت خطیر خویش وآگاهی بخشی به مردم با اهدای لوح سپاس از رئیس خانه مطبوعات و تعدادی از خبرنگاران استان البرز تجلیل نمودند .
در ادامه این نشست مرتضی سلامی ، مدیر کل تامین اجتماعی استان البرز با تبریک روز خبرنگار و قدردانی از زحمات و تلاش های خبرنگاران استان البرز گفت : اصحاب رسانه ، روشنی بخش اذهان عمومی جامعه به شمار می آیند و هدف از تشکیل این جلسه تبریک این روز خجسته و تشکر و قدردانی از زحمات اصحاب رسانه است هر چند که امکان تجلیل از همه فعالان این عرصه فراهم نیست ولی لازم می دانیم از تعدادی از نمایندگان این عرصه تشکر و قدردانی نمائیم .
مدیر کل تامین اجتماعی استان البرز در ادامه با اشاره به خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی گفت : درحال حاضر حدود 40 خدمت تامین اجتماعی دراستان به صورت الکترونیک در حال اجرا می باشد که با ادامه ی توسعه خدمات الکترونیکی سازمان تامین اجتماعی ، در آینده ای نزدیک خدمات الکترونیک این سازمان به 200 خدمت افزایش خواهد یافت .
مرتضی سلامی اظهار داشت : با توجه به الزام ارائه خدمات غیرحضوری به بیمه شدگان عریز این سازمان و نگرش جدیدی که در سالیان اخیر و بخصوص دردوره مدیریت مرحوم دکتر نوربخش در این سازمان شکل گرفته است ، تحول درارائه خدمات غیر حضوری و بهره مندی از فناوری اطلاعات درانجام فرآیندهای اداری و ارائه خدمات غیر حضوری مورد توجه ویژه قرار گرفته است .
مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز، بهره گیری ازخدمات الکترونیک را راهگشای بسیاری از مسائل و مشکلات موجود عنوان کرد و بیان داشت : با توجه به گستردگی خدمات ، حضور متقاضیان و مراجعین سازمان تامین اجتماعی و صرف وقت و هزینه های زیاد ،  بهره گیری از خدمات الکترونیک و جایگزینی روشهای بهینه می تواند بسیاری از مسائل و مشکلات تامین اجتماعی را در بخش های مختلف پوشش دهد .
سلامی نوبت دهی الکترونیک در سازمان تامین اجتماعی را یکی از خدمات شایسته و مهم عنوان و اظهار داشت : بیمه شدگان عزیز هم اکنون با دریافت نوبت الکترونیکی در روز و ساعت مختص خود ، می توانند به شعب و کارشناسان مربوطه در وقت تعیین شده مراجعه و نسبت به انجام کار و درخواست خود اقدام نمایند و این موضوع می تواند مهمترین صرفه جویی در وقت و هزینه را به همراه داشته باشد . 
وی با اشاره به راه اندازی روشهای نوین و غیر حضوری اظهار داشت : رویکرد سازمان تامین اجتماعی در این خصوص دسترسی و استفاده از کار آمدترین و بهترین شیوه های ارائه خدمات و کسب رضایتمندی مراجعین میباشد و در این راستا گامهای موثری در جهت رفاه حال بیمه شدگان برداشته شده که سامانه متمرکز ارائه خدمات غیر حضوری از مهمترین اقدامات در این زمینه میباشد
مدیر کل تامین اجتماعی استان البرزعدم تضییع حقوق ذینفعان ، ارائه خدمات بهینه ، تخصیص ظرفیت مناسب در شعب و جلوگیری از اتلاف وقت بیمه شدگان را نتایج توسعه خدمات الکترونیک عنوان و اظهار امیدواری کرد که با گسترش تمامی خدمات الکتروینک شاهد آسایش و رفاه بیمه شدگان بیشتر بیمه شدگان عزیز باشیم .
در ادامه این نشست دکتر ابوالفضل آفریده ، مدیر درمان تامین اجتماعی استان البرز با قدردانی از تعامل سازنده و زحمات صادقانه اصحاب رسانه ای استان ، لازمه حیات هر سازمانی را وابسته به اطلاع رسانی مناسب عنوان و بیان داشت : هر سازمان اگر می خواهد پویا ، چابک و سرزنده بماند باید ارتباط و تعامل مناسب با رسانه ها داشته باشد .
دکتر آفریده افزود : سازمان ها و مردم  به منظور دریافت اخبار و اطلاعات دقیق و صحیح به خبرنگاران و رسانه های رسمی نیاز دارند و احترام و اعتماد به اصحاب رسانه یکی ازمهمترین شاخصه های ارتباطی روابط عمومی ها در سازمان تامین اجتماعی می باشد .
مدیر درمان تامین اجتماعی استان البرزدر پا سخ به سوال خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در شهرستان فردیس ،  با اشاره به مشکلات مراکز درمانی شهرستان فردیس اظهار داشت : همواره در سال های اخیر تلاش کرده ایم با افزودن امکانات تخصصی به پلی کلینیک تخصصی فردیس بتوانیم خدمات شایسته ای به بیمه شدگان و مردم شهرستان ارائه نمائیم ولی با توجه به شرایط شهرستان فردیس و مناطق اطراف آن ، این پلی کلینیک جوابگوی نیاز بیمه شدگان و مردم شهرستان نبوده و امیدواریم مسئولین وزارت بهداشت و درمان و همه ارگان های مربوطه در جهت ایجاد یک مرکز بستری مناسب دراین منطقه اقدام نمایند .
مدیر درمان تامین اجتماعی استان البرزافزود :  با توجه به نزدیکی این استان به پایتخت کشور ، مهاجر پذیری استان البرز و افزایش چشمگیر مراجعه بیمه شدگان استان های همجوار به مراکز درمانی این استان ، نیاز به توسعه مراکز بیمه ای و درمانی دراستان وجود داشته و در حال حاضر نیز توسعه مراکز و همچنین بیمارستان تامین اجتماعی هشتگرد در دستور کار این مدیریت قرار دارد .
دکتر آفریده ، اجرای نسخه الکترونیک ، نظام ارجاع بیمار ، پزشک خانواده و کارت هوشمند سلامت را لازمه ارتقای سلامت بهداشت و درمان  درجامعه عنوان و از خبرنگاران و اصحاب رسانه درخواست کرد به عنوان بازوان توانمند که همواره در جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی به شهروندان پیشرو هستند در جهت اجرای بهینه این طرح ها گام بردارند .
وی خاطرنشان کرد : سازمان تامین اجتماعی درسال های اخیز قدم های موثری در جهت گسترش خدمات الکترونیکی و آسایش رفاه بیمه شدگان بر داشته است که از مهمترین این خدمات اجرای نسخه نسخه الکترونیک ، نوبت دهی الکترونیکی ، سامانه سوابق و ... را می توان بر شمرد وامیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد گسترش همه جانبه خدمات الکترونیک در سطح سازمان باشیم  . 
شایان ذکر است : مدیران کل بیمه ای و درمانی تامین اجتماعی استان البرز همچنین بر مساعدت در انجام امور خبرنگاران در شعب و ارائه یک روز خدمات درمانی رایگان به مناسبت *روز خبرنگار* در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان البرز تاکید نمودند .به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha