زمان انتشار: ۱۳۹۸ شنبه ۱۲ مرداد ساعت 11:45 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۵/۱۲ ساعت 11:45    تعداد بازدید: 11    کد مطلب: 85643

بیش از 9 هزار نفر در استان خوزستان مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند
ضیاء صباغ معاون بیمه ای اداره کل تأمین اجتماعی خوزستان از برقراری بیمه بیکاری برای بیش از 9 هزار نفر در این استان خبر داد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، ضیاء صباغ معاون بیمه ای اداره کل تأمین اجتماعی خوزستان با اعلام اینکه بیمه بیکاری از جمله تعهدات سازمان تأمین اجتماعی در قبال بیمه شدگان تحت پوشش است که بر اساس قانون و به افراد واجد شرایط پرداخت می شود، گفت: در حال حاضر بیش از 9 هزار نفر در ماه بیمه بیکاری دریافت می کنند که مقرری آنان براساس جداول تنظیمی با موضوعات اخراج موجه، اتمام پروژه، فسخ قرارداد ، عدم توانایی ، تعطیلی کارگاه و حوادث غیر مترقبه بوده و این افراد مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری شده اند.

صباغ با اشاره به اینکه بیمه بیکاری برای مجرد ها و متأهل ها و کسانی که سابقه پرداخت حق بیمه دارند متفاوت است افزود : اگر بین 6 تا 24 ماه سابقه داشته باشند و بدون میل و اراده بیکار شوند برای مجرد ها 6 ماه و برای متأهلین 18 ماه مقرری بیکاری پرداخت می شود و اگر فردی قبل از بیکاری 25 تا 120 ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد برای مجردها 12 ماه و برای متأهلین 24 ماه مقرری اختصاص می یابد.

وی ادامه داد: همچنین با داشتن 121 تا 180 ماه سابقه برای مجردها 18 ماه و متأهلین 26 ماه مقرری بیمه بیکاری می گیرند و چنانچه سابقه آنان 181 ماه تا 240 ماه باشد نیز برای مجردها 26 و متأهلین 36 ماه برقرار می شود.

معاون بیمه ای اداره کل تامین اجتماعی استان خوزستان تصریح کرد: بر اساس قانون، بیمه شده با داشتن 241 ماه به بالا نیز 36 ماه برای مجردها و 50 ماه برای متأهلین می تواند از این مزایا بهره مند شود.

 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha