زمان انتشار: ۱۳۹۸ شنبه ۱۲ مرداد ساعت 10:23 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۵/۱۲ ساعت 10:22    تعداد بازدید: 35    کد مطلب: 85633

معاون بیمه ای اداره کل تأمین اجتماعی خوزستان :
بیش از 9 هزار نفر در استان مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند.
ضیاء صباغ معاون بیمه ای اداره کل تأمین اجتماعی استان خوزستان از برقراری بیمه بیکاری برای بیش از 9 هزار نفر خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی استان خوزستان ؛ ضیاء صباغ معاون بیمه ای اداره کل تأمین اجتماعی خوزستان با اعلام اینکه بیمه بیکاری از جمله تعهدات سازمان تأمین اجتماعی در قبال بیمه شدگان تحت پوشش است که بر اساس قانون و به افراد واجد شرایط پرداخت می شود گفت : در حال حاضر بیش از 9 هزار نفر در ماه بیمه بیکاری دریافت می کنند که مقرری آنان براساس جداول تنظیمی با موضوعات اخراج موجه ، عدم نیاز ، اتمام پروژه ، فسخ قرارداد ، عدم توانایی ، تعطیلی کارگاه و حوادث غیر مترقبه بوده و این افراد مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری گردیده اند.

صباغ با اشاره به اینکه بیمه بیکاری برای مجرد ها و متأهل ها و کسانی که سابقه پرداخت حق بیمه دارند متفاوت است افزود : اگر بین 6 تا 24 ماه سابقه داشته باشند و بدون میل و اراده بیکار شوند برای مجرد ها 6 ماه و برای متأهلین 18 ماه مقرری بیکاری پرداخت می شود و اگر فردی قبل از بیکاری 25 تا 120 ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد برای مجرد ها 12 ماه و برای متأهلین 24 ماه مقرری اختصاص می یابد. وی ادامه داد همچنین با داشتن 121 تا 180 ماه سابقه برای مجرد ها 18 ماه و متأهلین 26 ماه مقرری بیمه بیکاری می گیرند و چنانچه سابقه آنان 181 ماه تا 240 ماه باشد نیز برای مجرد ها 26 و متأهلین 36 ماه برقرار می شود.

معاون بیمه ای اداره کل استان خوزستان تصریح کرد بر اساس قانون، بیمه شده با داشتن 241 ماه به بالا نیز 36 ماه برای مجرد ها و 50 ماه برای متأهلین می تواند از این مزایا بهره مند گردد. صباغ همچنین در مورد بیمه بیکاری بیمه شدگان بعد از سن 55 سالگی گفت: اگر بیمه شده بعد از 55 سالگی بیکار شود پرداخت مقرری بیکاری وصل به بازنشستگی او و آنقدر مقرری دریافت می کند تا شرایط بازنشستگی را بدست آورد.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha