زمان انتشار: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد ساعت 12:41    تعداد بازدید: 45    کد مطلب: 85191

مدیر درمان تامین اجتماعی استان البرز؛
بستری بیش از 14 هزار نفر در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان البرز در سه ماه اول سالجاری
مدیر درمان تامین اجتماعی استان البرز ، از بستری 14 هزار و 622 نفر در سه ماهه ابتدای سال جاری در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان البرز خبر داد .


به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان تامین جتماعی استان البرز ، دکتر ابوالفضل آفریده با اشاره به فعالیت مراکز درمانی تامین اجتماعی استان البرز گفت : این مدیریت  دربخش درمان مستقیم دارای 10 مرکز درسطح استان البرز می باشد که از این تعداد بیمارستان فوق تخصصی البرز، دی کلینیک شهید محمد حاجی زاده، پلی کلینیک تخصصی شهید بهشتی، پلی کلینیک تخصصی حصارک و مرکز خدمات دندانپزشکی رجائی شهر درشهرستان کرج، بیمارستان 32 تختخوابی تأمین اجتماعی هشتگرد درشهرستان هشتگرد، پلی کلینیک تخصصی شهید فهمیده در شهرستان فردیس، درمانگاه تخصصی نظرآباد در شهرستان نظرآباد و درمانگاه تخصصی اشتهارد در شهرستان اشتهارد درحال ارائه خدمت به بیمه شدگان ومردم عزیز استان  می باشند.
دکتر آفریده در ادامه با توجه به مراجعات در سه ماهه ابتدای سال اظهارداشت: تا پایان سال 1397 ، بیش از 3 میلیون مراجعه سرپائی و 2 میلیون بار مراجعه به داروخانه مراکزملکی تأمین اجتماعی استان داشتیم و دربخش بستری نیز، بیش از 30 هزار مورد اعمال مختلف جراحی انجام شده است.  در سه ماهه ابتدای سال 1398 در مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان البرز  بیش از 700 هزار مورد مراجعه سرپائی و تعداد 14 هزار و 622 مورد نیز بستری گزارش شده است. 
وی در ادامه با اشاره به خدمات خاص مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان گفت:  بیمارستان البرز در حال حاضر به عنوان یکی از مهمترین بیمارستان های کشور  و در ارزیابی وزارت بهداشت نیز با اختلاف امتیار بسیار زیاد نسبت به بیمارستان های استان به عنوان بیمارستان درجه یک انتخاب شده است . این بیمارستان بدلیل داشتن باند هلی کوپتر با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمان استان البرز به عنوان مرکز اورژانس هوایی استان تعیین و روزانه پاسخگوی بیماران اورژانسی از نقاط مختلف استان و سایر استان های همجوار می باشد . در بیمارستان فوق تخصصی البرز به عنوان مهمترین مرکز درمانی سطح استان ، بیش از 200 پزشک متخصص و فوق تخصص در حال خدمت رسانی به بیمه شدگان و مراجعه کنندگان هستند .
دکتر آفریده افزود : همواره ما سعی کرده ایم این بیمارستان به پیشرفته ترین و به روز ترین دستگاه ها مجهز باشد . در سال گذشته مرکز جامع تصویر برداری بیمارستان تخصصی البرز راه اندازی شد و بخش جراحی اطفال این مرکز درمانی فعال است . ما همچنین یک بخش NICU با 15 تخت را برای نوزادان در این بیمارستان دایر کرده ایم به رغم بالا بودن تعداد مراجعه کنندگان بیمارستان که در برخی از روز های بیش از 100 عمل جراحی برای آنها انجام می شود ، نقطه قوت اصلی بیمارستان تعیین تکلیف بیماران بستری در کوتاهترین زمان است بطوریکه هیچ بیماری در این بیمارستان بستری نمی شود مگر اینکه همان روز یا حداکثر تا روز بعد تعیین تکلیف شود . در صورت نیاز به عمل جراحی در کوتاهترین زمان ممکن انجام می شود .
مدیر درمان تامین اجتماعی استان البرز با اشاره به خدمات گسترده سایر مراکز درمانی تامین اجتماعی استان بیان داشت : پلی کلینیک های تخصصی شهید بهشتی ، حصارک کرج و شهید فهمیده فردیس نیز در سال های اخیر به لحاظ تعداد مراجعین همواره به عنوان مراکز برتر تامین اجتماعی در سطح کشور بوده اند . دی کلینیک شهید محمد حاجی زاده به عنوان مهمترین مرکز تخصصی چشم پزشکی استان در حال ارائه خدمات تخصصی چشم پزشکی است . مرکز دندانپزشکی رجائی شهر نیز به عنوان یکی از مراکز مستقل ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی سازمان تامین اجتماعی در استان البرز می باشد .
دکتر ابوالفضل آفریده در بخش دیگری از سخنان بیانات خود گفت : از بهمن ماه سال 1395 استقرار نسخه الکترونیک و حذف  دفتر چه های درمانی در مراکز درمانی سرپایی و بستری تامین اجتماعی استان آغاز و هم اکنون به صورت کامل در حال اجرا می باشد .
با توجه به اینکه بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی البرز به صورت هیأت مدیره ای و مستقل اداره می شود و روند فعالیت آن همانند مراکز طرف قرار داد می باشد ، استقرار نسخه الکترونیک در دست اقدام بوده که امیدواریم بزودی در این مرکز درمانی مهم استان نیز شاهد اجرای کامل آن باشیم .
در بخش درمان غیر مستقیم ، از مهر ماه سال 1397 با برگزاری جلسات آموزشی مختلف و اطلاع رسانی لازم به پزشکان طرف قرارداد در خصوص چگونگی اجرای طرح حذف دفترچه های درمانی و اجرای نسخه الکترونیک اقدامات مناسبی انجام دادیم و هم اکنون بخش قابل توجهی از پزشکان طرف قرارداد از سیستم نسخه الکترونیک استفاده می کنند.
وی افزود : اجرای نسخه الکترونیک در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بسیار حائز اهمیت است .پزشکان و درمانگران با نام کاربری و رمز عبور و تنها با شماره ملی بیمار به راحتی به پرونده الکترونیکی بیمار دسترسی پیدا می کنند . در پرونده الکترونیک بیمار روند بیماری و درمان بیمار ، داروهای مصرفی ، اقدامات پاراکلینیکی و ... به صورت کامل و روشن وجود دارد و پزشک و درمانگر به درستی می تواند درخصوص روند درمان تصمیات لازم اتخاذ کند .
اجرای نسخه الکترونیک کمک می کند پزشک و درمانگر نسبت به تداخلات داروئی و دستورات تکراری آگاهی داشته و کنترل و مراقبت از سلامت بیمار را به نحو مناسب انجام دهد و در نتیجه عوارض داروئی و درمانی را به حداقل کاهش و در سلامت جامعه تاثیر مثبتی داشته باشد .
دکتر آفریده مزایای دیگر این طرح را که به عنوان طرحی برای بهبود ارائه خدمات درمانی بیماران می باشد ؛ جلوگیری از اتلاف وقت و هدر رفت و نابودی درختان و کاهش مصرف کاغذ در پی حذف تجویز کاغذی و  دفترچه های درمانی بیمه شدگان ، تسریع در ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان از طریق سیستم های اتوماسیون و الکترونیکی در اسرع وقت ، کمک به پزشکان درخصوص  بهترین تصمیم و دقیق ترین تجویز برای ادامه درمان ، کاهش هزینه ها ، جلوگیری از تخلفات داروئی و کنترل عملکرد پزشکان می توان اشاره کرد
مدیر درمان استان البرز در پایان اظهار امیدواری کرد وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی با همکاری سایر دستگاههای مرتبط ، نسبت به اجرای کارت هوشمند سلامت و آغاز نسخه اجرای نسخه الکترونیک اقدام وخدمات مناسبی به صورت الکترونیک به بیماران ارائه گردد.به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه