زمان انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير ساعت 15:33 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۵/۱ ساعت 11:52    تعداد بازدید: 44    کد مطلب: 85157

ارائه الکترونیکی 40خدمت تامین اجتماعی
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با بیان اینکه در حال حاضر40 خدمت تامین اجتماعی به بیمه‌شدگان به صورت غیرحضوری و اینترنتی ارائه می‌شود، گفت: خدمات باقیمانده نیز تا پایان سال غیرحضوری شده و شمار آن به ۶۰ خدمت خواهد رسید.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ در نشست شورای هماهنگی مدیران تامین اجتماعی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران با بیان اینکه تامین اجتماعی با ارائه خدمات کوتاه‌ و بلندمدت به بیش از ۴۲ میلیون بیمه‌شده مشغول فعالیت است، گفت: در غرب تهران ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر را تحت پوشش داریم.
وی افزود: یک‌سوم کل عملیات کشور در تهران متمرکز است. در این مجموعه ۱۲۰ هزار کارگاه فعال و ۳۲۵ هزار مستمری‌بگیر داریم که با احتساب افراد تحت تکفل به ۵۸۰ هزار نفر می‌رسد. ۱۹ هزار و ۸۵۰  نفر دریافت‌کننده بیمه بیکاری، ۱۸ هزار کارگر ساختمانی و 4000 بیمه‌شده قالیباف داریم.
وی با بیان اینکه جامعه هدف ما طیف گسترده‌ای از آحاد مردم هستند، گفت: برای ارتقای سطح رضایتمندی افراد تحت پوشش اقدامات مختلفی انجام شده که از جمله آنها می‌توان به خدمات غیرحضوری اشاره کرد. در حال حاضر 22 خدمت از طریق وبسایت و بدون مراجعه به شعب و کارگزاری‌ها ارائه می‌شود.
حیدری افزود: این خدمات در 3 دسته قرار گرفته است. انواع خدمات کوتاه‌مدت مانند غرامت ایام بیماری، احتساب خدمت سربازی، دریافت اروتز و پروتز، کمک هزینه ازدواج، استعلام سابقه بیمه پردازی، دریافت فیش حقوقی و احکام مستمری و ... است. همچنین کارفرمایان پرداخت اینترنتی لیست حق بیمه را می‌توانند از این طریق انجام دهند. ابلاغ صورتحساب‌ها نیز میسر است.
وی با اشاره به اینکه بازرسی نیز با ادوات الکترونیکی مانند تبلت انجام می‌شود و نسخ بازرسی به صورت آنلاین قابل مشاهده است، عنوان کرد: خدمات باقیمانده نیز تا پایان سال غیرحضوری شده و شمار آن به ۶۰ خدمت خواهد رسید.
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با بیان اینکه امسال، سال رونق تولید است و تامین اجتماعی به عنوان ابزاری مهم که نقش کلیدی در رونق تولید دارد، برنامه‌هایی را شروع کرده که بخشودگی جرائم از این جمله است، اظهار کرد: بخشودگی جرائم بدهی‌های کارفرمایان تا پایان سال 1396 مجدد در دستور کار قرار گرفت و فرصت 3 ماهه از ۱۳ خرداد تا ۱۳ شهریور داده شد تا کارفرمایان از بخشودگی ۱۰۰درصدی بهره‌مند شوند که البته شرایط دیگری هم دارد.
وی افزود: شرایط تقسیط بدهی‌ها نیز در این طرح دیده شده و تا ۳۶ ماه قابل تقسیط است.
حیدری با بیان اینکه طرح ویژه‌گرایی برای کارفرمایان خوش‌حساب نیز در دست اجرا است، عنوان کرد: کارفرمایانی که به موقع حق بیمه می‌پردازند، خدمات ویژه در بخش وی. آی. پی با سرعت و کیفیت بالاتر ارائه می‌شود.
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ به حذف دفترچه‌های کاغذی در مراکز ملکی در فاز اول اجرا اشاره کرد و گفت: فاز دوم برای سایر مراکز درمانی طرف قرارداد نیز در دستور کار است.
به گفته حیدری خدمات این اداره کل در ۱۵ شعبه، ۲۳ کارگزاری و 8 شعبه اقماری ارائه می‌شود.

 دکتر بابک عدلی، مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران در نشست شورای هماهنگی مدیران تامین اجتماعی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران با بیان اینکه با ۱۱ بیمارستان در سطح استان و ۲۷ مرکز سرپایی مشغول خدمات‌رسانی به ۹ میلیون بیمه‌شده هستیم، گفت: حجم ارائه خدمات در مراکز درمانی بالا است.
وی افزود: به عنوان مثال ورودی بیمارستان میلاد روزانه ۷ تا ۸ هزار ویزیت سرپایی و ۳۰۰ عمل جراحی است. 

مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران به اجرای طرح نسخه الکترونیک و حذف دفترچه بیمه‌ها در مراکز ملکی اشاره کرد و گفت: اجرای عملیاتی این طرح شروع شده و بیمار با ارائه یک کد ملی در مراکز ملکی پذیرش و کارش انجام می‌شود و امیدواریم فاز دوم که پذیرش در مراکز طرف قرارداد است نیز در آینده نزدیک به طور کامل اجرا شود.
دکتر عدلی ادامه داد: استان تهران با ۹ هزار نیرو در بخش درمان جهت بهبود خدمات خود تلاش می کند. 
مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران از اجرای طرح جدیدی در زمینه پذیرش افراد مسن و بازنشستگان خبر داد و گفت: دو هفته است که بازنشستگان و افراد مسن را در مسیر پذیرش جداگانه قرار دادیم تا ناچار نباشند در صف پذیرش و ویزیت بمانند. پایلوت این طرح از درمانگاه تامین اجتماعی قدس شروع شد و به تازگی و در کل مراکز در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم کارهای بهتری انجام دهیم.

 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha