زمان انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير ساعت 12:00 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۳۱ ساعت 10:25    تعداد بازدید: 25    کد مطلب: 85110

سازمان تامین اجتماعی اولین خریدار درمان و دومین تولید کننده درمان کشور است
مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان با معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان دیدار و گفتگو کرد


به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان خوزستان :

در این دیدار که دکتر هدایت اله عبدی زاده رئیس بیمارستان 17‪ شهریور آبادان و دیگر مسولین درمان تامین اجتماعی شهرستان آبادان و کارشناسان ستادی حضور داشتند دکتر جلیلی با اشاره به خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی در استان خوزستان  گفت:  آبادان با دارا بودن یک بیمارستان و یک دی کلینیک به طور شبانه روزی و یک پلی کلینیک بعد از اهواز دارای بیشترین مراکز درمانی ملکی در استان است  و با توجه به تعداد بیمه شدگان  یک بیمارستان 160 تختخوابی در حال ساخت را داریم که بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که انشاء اله در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید .‬ . وی افزود : واحد سی تی اسکن بیمارستان 17 شهریور آبادان نقطه قوت درمان تامین اجتماعی در آبادان است که بصورت شبانه روزی  فعال و آماده ارائه خدمات تشخیصی رایگان به بیمه شدگان است .
مدیر درمان تامین اجتماعی استان خوزستان در خصوص جذب پزشکان متخصص گفت: با توجه به اینکه سازمان تامین اجتماعی  اولین خریدار درمان و دومین تولید کننده درمان کشور است و حدود ده درصد تخت های بیمارستانی کشور در اختیار این سازمان قراردارد هنوز مشکل جذب پزشک متخصص را داریم وی افزود : در راستای اجرایی شدن برنامه ششم توسعه بایستی تعدادی از نیروهای طرحی در اختیار سازمان قرار گیرد ولی متاسفانه این طرح تا کنون از سوی وزارت بهداشت و درمان اجرایی  نشده است.
صادق جلیلی در ادامه این گفتگو به بدهی های  بخش درمان غیر مستقیم در استان خو زستان اشاره کرد وگفت: وقتی حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نشود این سازمان نیز نمی تواند بدهی خود را به موسسه های طرف قرار داد پرداخت کند.  وافزود: اگر یک پنجم مطالبات سازمان تأمین اجتماعی خوزستان از دستگاه‌های دولتی دریافت شود کل بدهی‌ها این سازمان به ۰بیمارستان ها و مراکز درمانی طرف قرارداد قابل پرداخت خواهد بود .
مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی خوزستان لغو قرارداد فی مابین سازمان تامین اجتماعی و بیمارستان نفت آبادان را یکی دیگر از مشکلات سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد و گفت: بیمارستان نفت آبادان به صورت یک طرفه با این سازمان لغو قرارداد کرده که  انتظار ما این بود که اگر قرار بود دستگاهها با ما لغو قرار داد کنند  آخرین دستگاه‌ بیمارستان نفت باشد و این درحالی است که اولین بیمارستانی که در استان خوزستان با سازمان تامین اجتماعی لغو قرار کرده بیمارستان نفت آبادان بوده است .

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با قدردانی از مسوولین سازمان تامین اجتماعی در اهتمام به خدمت رسانی به بیمه شدگان ، خواستار تسریع در تکمیل و راه اندازی  بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی درحال احداث آبادان شد و  گفت: بیشترین مطالبه مردم آبادان افتتاح این بیمارستان است . وی یکی دیگر ازمطالبات مردم را شبانه روزی شدن داروخانه بیمارستان عنوان کرد و اظهار داشت: این بیمارستان با توجه به اینکه در منطقه محروم قرار دارد و بیشترین مراجعه کنندگان آن قشر ضعیف هستند لازم است برای شبانه روزی شدن داروخانه آن اقدام شود . موسوی افزود : با توجه به اینکه شهرهای آبادان و خرمشهر به دلیل قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد اروند از قوانین خاص مناطق آزاد پیروی میکنند  بایستی دستگاههای اجرایی  جهت هر گونه اقدام با فرمانداری‌ها هماهنگ باشند . وی خاطر نشان کرد که  لغو قرارداد بیمارستان نفت آبادان با سازمان تأمین اجتماعی را پی گیری خواهد کرد .

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha