زمان انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير ساعت 10:29 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۳۱ ساعت 10:25    تعداد بازدید: 19    کد مطلب: 85109

دیدار با مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان با
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان


در تاریخ 98/4/30 حسینی مدیر کل تامین اجتماعی استانم به همراه ربانی ریاست هسته گزینش منطقه 11 و روسای ستاد  اداره کل استان به مناسبت هفته تامین اجتماعی و لزوم ارائه گزارش از اقدامات این سازمان با حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار نمود.

 

علی حسینی در دیدار مدیرکل و کارکنان اداره کل تامین اجتماعی استان کرمان با حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه حق برخورداری از تامین اجتماعی حق همگانی است، اظهار داشت: دولت مکلف است از محل درآمدهای عمومی و مشارکت خود مردم این کار را انجام بدهد.

وی با بیان اینکه بیش از 42 میلیون نفر از جمعیت کشور زیرپوشش تامین اجتماعی هستند و خدمات زیادی به مردم می‌دهد گفت: کمک هزینه بارداری، ازدواج و سایر موارد مانند بیمه بیکاری بخشی از این خدمات است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان 26 شعبه اصلی، 16 شعبه اقماری و 12 کارگزاری داریم افزود: بیش از یک میلیون و 400 صد هزار نفر در استان کرمان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

وی با بیان اینکه در شمال استان بیش از 60 درصد جمعیت زیرپوشش تامین اجتماعی هستند عنوان کرد: در شهرستان‌های جنوبی استان حدود 20 درصد مردم زیرپوشش تامین اجتماعی هستند و اخیرا نمایندگی تامین اجتماعی در جنوب استان نیز راه‌اندازی شده است.

حسینی با اشاره به اینکه 110 هزار خانوار در استان از تامین اجتماعی مستمری دریافت می‌کنند گفت: براساس قانون همه کسانی که حقوق دریافت می‌کنند باید زیرپوشش تامین اجتماعی قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه در استان کرمان بیش از 50 هزار کارگاه تولیدی لیست بیمه خود را ارائه می‌کنند عنوان کرد: 320 هزار نفر کارگر در این کارگاه‌ها شاغل هستند و لیست بیمه آنها دریافت می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه 150 هزار نفر نیز در استان بیمه توافقی تامین اجتماعی هستند افزود: یک هزار و 700 نفر از طلاب استان نیز بیمه تامین اجتماعی هستند که 7 درصد حق بیمه را خودشان پرداخت می‌کنند.

وی با بیان اینکه ساز و کار بیمه شدن در تامین اجتماعی ساده است و مردم می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند گفت: 35 هزار پرونده سرپرستی در استان داریم که خدمات دریافت می‌کنند.

حسینی با اشاره به اینکه تامین اجتماعی امنیت‌آور است و یک روز تاخیر در پرداخت مستمری‌ها مشکلات زیادی برای جامعه و آرامش جامعه ایجاد می‌کند افزود: خدمات تامین اجتماعی نظیر دریافت سوابق و تمدید دفاتر الکترونیکی شده و نیاز به مراجعه حضوری نیست.

وی با بیان اینکه در مجموع 47 درصد از جمعیت استان زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند گفت: پیش‌بینی می‌شود 20 تا 25 درصد مردم استان کرمان هنوز زیرپوشش هیچ بیمه‌ای نیستند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه تامین اجتماعی یک سازمان غیردولتی است، بیان کرد: پسران تا سن 18 سالگی می‌توانند زیرپوشش پدر در تامین اجتماعی باشند و اگر بیشتر از آن باشد در صورتی ادامه  تحصیل این روند میتواندادامه داشته باشد .


امام جمعه کرمان: دخالت‌های دولت در تامین اجتماعی کاهش پیدا کند‌


نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه بیمه تقش مهمی در سلامت و امنیت جامعه بر عهده دارد، گفت: باید دخالت‌های دولت از تامین اجتماعی کاهش پیدا کند و نمایندگان مجلس نیز باید در این حوزه بهتر و بیشتر پیگیری کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در دیدار مدیرکل و کارکنان اداره کل تامین اجتماعی استان کرمان با وی اظهار داشت: تامین اجتماعی برای انسان یک ضرورت است و در کنار سایر نیازهای روزانه باید حتما دیده شود.

وی با بیان اینکه نعمت سلامت و امنیت دو نعمت بسیار بزرگ است که به انسان آرامش می‌دهد افزود: بازگشت سلامت به انسان بعد از بیماری یک کار پیچیده و سخت است و نیاز است که انسان پشتوانه خوبی در این زمینه داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه بیمه تقش مهمی در سلامت و امنیت جامعه بر عهده دارد و در کنار امنیت و سلامت، عزت آدم است که به هیچ طریقی نباید زیر سوال برود گفت: تامین اجتماعی در واقع برای انسان در زمان مشکلات و نیاز عزت‌آفرین است.

وی با اشاره به اینکه اسلام با رفاه جامعه هیچ مخالفتی ندارد و در رابطه با نیازهای انسان مباحث زیادی دارد خاطر‌نشان کرد: رفاه برای انسان یک اولویت و ضروریت بوده و اسلام طرفدار رفاه و زندگی بدون دغدغه برای انسان است.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه رفاه با تجملات تفاوت دارد و رفاه بشر رفع نیازهای یک جامعه در هر زمینه‌ای است گفت: بعضی چیزها چه باشد و چه نباشد در زندگی انسان مهم نیست اما بعضی نیازها برای زندگی آدمی ضرورت دارد

وی با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی در واقع برای انسان آرامش ایجاد می‌کند و از این بابت یک نیاز است افزود: خیلی از مردم سازمان تامین اجتماعی را یک سازمان دولتی می‌دانند در حالی‌که غیر از واقعیت است و تامین اجتماعی کاملا مردمی است.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه در این شرایط اقتصادی باید به‌گونه‌ای عمل کرد که هر لحظه دغدغه مردم کاهش پیدا کند و تامین اجتماعی وظیفه سنگینی دارد گفت: این سازمان هیچ منابع دولتی ندارد و تمام درآمد آن را مردم تامین می‌کنند و باید برای مردم هم هزینه شود.

وی با اشاره به اینکه باید دخالتهای دولت از تامین اجتماعی کاهش پیدا کند و نمایندگان مجلس نیز باید در این حوزه بهتر و بیشتر پیگیری کنند تصریح کرد: تامین اجتماعی باید در راستای حق بیمه‌شدگان خود تلاش کند چرا که درآمد این سازمان توسط کارگران و کارفرمایان تامین می‌شود.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha