زمان انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير ساعت 09:05 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۳۱ ساعت 09:04    تعداد بازدید: 7    کد مطلب: 85080

تشکیل پرونده الکترونیک بیماران مزمن در رزن
مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان از تشکیل پرونده الکترونیک بیماران مزمن در درمانگاه تامین اجتماعی رزن خبر داد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر علیرضا صفری با بیان اینکه امسال سال دوم بهره‌برداری از درمانگاه تامین اجتماعی رزن است، اظهار کرد: شرایط فیزیکی و ساختمانی این درمانگاه به‌روز و طبق استانداردهاست که در زمینی به وسعت 5 هزار و زیربنای 2 هزار و 58 مترمربع ساخته شده است.

وی با بیان اینکه این درمانگاه شامل چهار طبقه است که هفت اتاق پزشک، واحد تزریقات، واحد داروخانه، پذیرش و نگهبانی دارد، گفت: ارائه خدمات درمانی وسیع به ویژه در حد تخصصی برای این مرکز پیش‌‌بینی شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان با اشاره به اینکه درمانگاه تامین اجتماعی رزن یک درمانگاه عمومی است اما سیستم تعریف شده برای آن تخصصی است، افزود: اتاق احیا، اتاق عمل سرپایی، واحد اداری، سالن اجتماعات، سالن سرور، آزمایشگاه مجهز، واحد دندانپزشکی و... در این درمانگاه فعال است که به تخصصی شدن آن کمک می‌کند.

وی از اختصاص 9 میلیارد تومان برای ساخت سازه درمانگاه شهرستان رزن خبر داد و خاطرنشان کرد: تجهیزات به کار رفته در این مرکز به‌روز بوده و سعی ما بر استفاده از بهترین برندها و ساخت کشور بوده است.

دکتر صفری با اشاره به اینکه خدمات پزشک عمومی، دندانپزشکی، مامایی، تزریقات، آزمایشگاه و داروخانه ارائه می‌شود، گفت: خدمات دندانپزشکی این مرکز شامل جرمگیری، ترمیم، کشیدن و آموزش بهداشت دهان و دندان و خدمات پزشک عمومی درمان بیماران و تشکیل پرونده‌های بیماران مزمن و تامین داروی آنهاست.

وی با بیان اینکه به بیماران مزمن شامل مبتلایان به فشار خون، دیابت و بیماران اعصاب و روان و قلبی و عروقی خدمات تخصصی ارائه می‌شود، افزود: برای این بیماران پرونده الکترونیک تشکیل شده که به صورت ماهانه تحت نظر و درمان هستند و در صورت نیاز نیز به متخصصان مراجعه می‌کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان بیان کرد: نوبت‌گیری از متخصصان برای این بیماران در بیمارستان تامین اجتماعی همدان انجام می‌شود تا خدمات درمانی رایگان دریافت کنند.

وی همچنین از پیگیری فعالیت دو شیفت این مرکز خبر داد.

دکتر صفری به آمار مقایسه‌ای خدمات سه ماهه ابتدای سال 97 و امسال پرداخت و اظهار کرد: سه ماهه ابتدای سال گذشته در حوزه پزشک عمومی 4 هزار و 725 مورد ویزیت انجام شد که امسال به 10 هزار و 933 مورد رسیده و دو برابر شده است.

وی خاطرنشان کرد: واحد دندانپزشکی آذرماه سال گذشته افتتاح و در مدت 6 ماه یک‌هزار و 203 ویزیت انجام شد که در سه ماهه امسال نیز به 750 مورد رسید.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان با بیان اینکه سه ماهه ابتدای سال گذشته ویزیت واحد مامایی 362 مورد بود که امسال به 916 مورد رسید و بالغ بر سه برابر رشد داشت، گفت: آمار پذیرش آزمایشگاه از 247 مورد، امسال به 722 مورد رسیده و بیش از سه برابر شده است.

وی با بیان اینکه روزانه 200 نفر در حوزه پزشک عمومی پذیرش بیمار انجام می‌شود، افزود: در حوزه دندانپزشکی این میزان به 20 نفر می‌رسد.

دکتر صفری با بیان اینکه خدمات مامایی متنوع و بسیار مجرب و شامل تمام خدمات دوران بارداری است، تصریح کرد: تمام اقدمات لازم در خصوص نگهداری و مراقبت پیش از بارداری، حین و بعد به مادران ارائه می‌شود.

وی با اشاره به ارائه آموزش‌های لازم در خصوص زایمان فیزیولوژیت و مراقبت‌های قبل، حین و بعد از بارداری مادران طبق علم روز دنیا افزود: درمانگاه تامین اجتماعی رزن جزو پیشرفته‌ترین درمانگاه‌های سطح کشور است.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان با بیان اینکه به دنبال افزایش تعداد پزشکان عمومی درمانگاه هستیم، افزود: پیگیر فعالیت دو شیفت درمانگاه هستیم که امیدواریم همکاری لازم در این زمینه صورت گیرد که با این اقدام می‌توان از درمانگاه سطح یک به درمانگاه سطح 2 و تخصصی ارتقا یافت.

وی با اشاره به اینکه میزان رضایتمندی از پزشک عمومی طبق آمار ماهانه بیش از 95 درصد است، تاکید کرد: این میزان در حوزه مامایی 94، تزریقات 91، داروخانه 96 و پذیرش بیش از 97 درصد است.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha