زمان انتشار: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۵ تير ساعت 14:48 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۲۵ ساعت 14:47    تعداد بازدید: 25    کد مطلب: 82236

تشکیل 5500 پرونده الکترونیک برای بیماران مزمن در تامین اجتماعی همدان
رئیس پلی‌کلینیک تخصصی تامین اجتماعی شهید شهبازی از تشکیل 5 هزار و 500 پرونده الکترونیک برای بیماران مزمن در همدان خبر داد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علیرضا بی‌نیاز با بیان اینکه پزشکان عمومی پلی‌کلینیک شهید شهبازی سال گذشته 135 هزار ویزیت رایگان داشتند، اظهار کرد: این میزان نسبت به سال 96، 6 درصد رشد داشت.

وی با بیان اینکه واحد مامایی پلی‌کلینیک شهید شهبازی سال گذشته 12 هزار مورد مراجعه ثبت کرد که نسبت به سال قبل چهار درصد افزایش داشت، گفت: سال گذشته 12 هزار مورد مراجعه به دندانپزشکی ثبت شده که در مقایسه با سال 96، سه درصد افزایش داشته است.

رئیس پلی‌کلینیک تخصصی شهید شهبازی با اشاره به اینکه در بخش رادیولوژی، 5 هزار و 200 مورد مراجعه ثبت و گرافی‌های دندان انجام شده که 10 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: در درمانگاه تخصصی 40 هزار مورد ویزیت رایگان توسط متخصصان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته درمانگاه زنان، اطفال، جراحی، قلب، پوست، مغز و اعصاب فعال بودند، گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته متخصص جراح مغز و اعصاب دو روز در هفته فعال شده است.

بی‌نیاز با بیان اینکه از ابتدای طرح تشکیل پرونده‌های مزمن برای 5 هزار و 500 بیمار پرونده الکترونیک تشکیل شده است، تصریح کرد: سال گذشته 142 هزار نسخه دارو برای بیماران پیچیده شد که نسبت به سال قبل 10 درصد افزایش داشت.

رئیس پلی‌کلینیک تخصصی شهید شهبازی از اضافه شدن چشم‌پزشک به این مرکز خبر داد و گفت: با جذب متخصص رادیولوژیست واحد سونوگرافی و رادیولوژی فعال می‌شود.

علیرضا بی‌نیاز همچنین با بیان اینکه در سال 97 در بخش داروخانه 13 میلیارد ریال برای تهیه دارو هزینه شد، اظهار کرد: در این سال در تهیه وسایل و تجهیزات مصرفی پزشکی یک‌میلیارد و 872 میلیون ریال صرف شد که نسبت به سال قبل 50 درصد افزایش داشت.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال در درمانگاه تخصصی پلی‌کلینیک شهید شهبازی سه روز در هفته متخصص چشم فعال شده است، تصریح کرد: در درمانگاه تخصصی این پلی‌کلینیک بیشتر تخصص‌های کلیدی فعال هستند.

رئیس پلی‌کلینیک تخصصی شهید شهبازی با اشاره به اینکه درمانگاه قلب و پوست سه روز در هفته در پلی‌کلینیک فعال‌اند، گفت: درمانگاه مغز و اعصاب و جراحی مغز و اعصاب دو روز در هفته و چشم پزشک یک روز در میان فعال هستند که با رایزنی‌های صورت گرفته احتمال افزایش فعالیت چشم‌پزشک در طول هفته وجود دارد.

وی با بیان اینکه در تخصص‌هایی که برای کلینیک تعریف شده خدمات ارائه می‌شود و کمبودی وجود ندارد، افزود: تنها به دنبال افزایش سطح فعالیت متخصص مغز و اعصاب در طول هفته هستیم.

بی‌نیاز با تاکید به اینکه واحدی غیرفعال در پلی‌کلینیک شهید شهبازی وجود ندارد، گفت: اگر بتوانیم متخصص رادیولوژیست جذب کنیم واحد سونوگرافی و رادیولوژی هم فعال خواهد شد.

وی با بیان اینکه با کمبود متخصص رادیولوژیست در سطح استان و کشور مواجه هستیم، افزود:‌ با تمهیدات سازمان تامین اجتماعی خوشبختانه در تامین دارو جز در برخی مواقع نادر با مشکل مواجه نشده‌ایم.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha