• ۱۳۹۸ دوشنبه ۱ مهر
  • اِلأِثنين ٢٣ محرم ١٤٤١
  • Monday, September 23, 2019
کلیدواژه: 82157
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ سه شنبه ۲۵ تير، ساعت 12:19
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۸/۶/۲۵

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سلمان فارسی، به مناسبت گرامیداشت هفته تامین اجتماعی نشست مطبوعاتی ریاست بیمارستان سلمان فارسی برگزار شد. دکتر جلال شجاعت در این نشست  به تشریح عملکرد بیمارستان در سال 97 پرداخت . وی جداسازی اورژانس، مستقر شدن بالگرد هوایی، راه اندازی تریاژ 24 ساعته، برنامه ریزی برای استقرار بخش زایمان بدون درد در سال جاری با تقدیرنامه در ترویج زایمان طبیعی به عنوان اولین بیمارستان استان، مقیم سازی پزشکان زنان و زایمان، داخلی و اطفال ، افزایش تعداد پزشکان متخصص به 72 نفر و پزشک عمومی به 26 نفر را  از اقدامات انجام شده  در بیمارستان سلمان فارسی در سال97 عنوان نمودند.

دکتر شجاعت افزود تنها بیمارستاتی در استان بوشهر که هیچ تخلفی دال بر اخذ زیرمیزی پزشکان در آن در سال گذشته گزارش و در پرونده آن ثبت نشده، بیمارستان سلمان فارسی تامین اجتماعی بوشهر بوده است. پیش از این و در سنوات گذشته شاهد بودیم که در بیمارستان های کشور پزشکان در خود بیمارستان هم از بیماران پول زیرمیزی می گرفتند در حالی که با سیاست های انقباضی جدید برای جلوگیری از بروز این پدیده زشت ، این پدیده در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر جمع شد و با ورود بازرسین تامین اجتماعی به مطب پزشکان طرف قرارداد سازمان، حتی در مطب ها نیز اجازه دریافت هرگونه وجهی در قالب زیرمیزی گرفته شد.

* میانگین ضریب اشغال تخت در سطح کشور 76 درصد است در حالی که در استان بوشهر 96 درصد است .تعداد مراجعه کنندگان به اورزانس بیمارستان در سال 96 ، 80 هزار نفر بوده که در سال 97 این میزان با رشد 9 درصدی به 1.3 هزار نفر افزایش یافته است.

* در سال 97، پروژه دریافت استاندار ایزو 5001 مصرف انرژی در این بیمارستان کلید خورد که با اقدامات اساسی انجام شده در کاهش هزینه و مصرف برق تاثیرگذار بوده است. در این راستا و با تمرکز بر انرژی سبز، دو ژنراتور تهیه شده تا کمترین مصرف داشته باشیم. استفاده از پنل های خورشیدی نیز در دستور کار قرار گرفت که سبب شده هیچ زمان برق اطاق عمل و بخش های ویژه قطع نشود. پروژه جمع آوری اب های سطحی میز در این بیمارستان انجام شده که اکنون دارای پیشرفت 90 درصد است و تا پایان سال به اتمام می رسد .رئیس بیمارستان سلمان فارسی در پایان این نشست پاسخگوی سوالات خبرنگاران در حوزه سلامت بودند.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha