شناسه خبر: 81882
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ شنبه ۲۲ تير، ساعت 09:46
معاونت فرهنگی سازمان تامین اجتماعی از مدیرعامل فرمند تقدیر کردند

کارفرمای نمونه: حمایت های تامین اجتماعی در راستای تقویت تولید و آسایش کارگران است

مدیرعامل شکلات‌سازی فرمند گفت: کارفرمایان باید در تقویت فرهنگ بیمه و ارتقای تعامل سازنده با سازمان‌های بیمه ای تلاش کنند و باید به این نکته توجه داشته باشیم که حمایت های سازمان تامین اجتماعی، در راستای تقویت تولید و آسایش کارگر و کارفرما است

علیرضا منصوب شانجانی در دیدار جمعی از مدیران دفتر امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی که صبح امروز، با هدف تقدیر از کارفرمایان نمونه و کارآفرین انجام شد، افزود: تولید محصول با کیفیت و حفظ نیروی کار، از مهمترین اهداف این شرکت است.

 

وی ادامه داد: تولید در کشور امروز در شرایط خاصی قرار دارد و ادامه فعالیت، راهی جز ابداعات تازه در تولید برای تولیدکنندگان نمی گذارد و قطعاً این مسیر، شکوفایی را در پی خواهد داشت.

 

این کارفرمای نمونه، اثر تحریم های ظالمانه بر تولید و فعالیت های اقتصادی را زیاد توصیف کرد و گفت: متاسفانه بعد از برقراری تحریم ها، هزینه تامین مواد اولیه زیادتر شده و این شرایط، ادامه روند تولید را بسیار سخت کرده است.

 

شانجانی تصریح کرد: مشکل دیگر این است که با توجه به شرایط اقتصادی مردم، نمی توان اثر تحریم ها را با افزایش قیمت محصولات خنثی کرد چراکه قدرت خرید مردم بالاتر نرفته است.

 

مدیرعامل فرمند، حفظ امنیت شغلی کارکنان و ادامه تولید را از اولویت های خود بیان کرد و افزود: اگر صرفا به دنبال فروش محصول و سود اقتصادی باشیم، ادامه کار بسیار سخت است.

 

شانجانی تعداد نیروی انسانی شاغل در این شرکت را 1500 نفر بیان کرد و گفت: به عنوان یک کارفرما، در شرایط خاص اقتصادی پیشنهاد من این است که افرادی که هدفشان سرمایه گذاری در امر تولید است، با ابداعات تازه در کار، فعالیت هایی را آغاز کنند که مواد اولیه مورد نیاز آن در کشور وجود دارد چراکه تهیه مواد اولیه و دستگاه های تولیدی در شرایط تحریم، ساده نیست.

 

وی افزود: دولت باید شرایط و زمینه فروش محصولات را برای تولیدکننده های ایرانی در بازارهای داخلی و خارجی آماده کند و تسهیل موانع تولید را در دستور کار داشته باشد. مشکلات ارزی یکی دیگر از مواردی است که موانع بسیاری در زمینه و مسیر تولید ایجاد کرده است.

 

شانجانی ادامه داد: تقدیر سازمان تامین اجتماعی از کارفرمایانی که به تعهدات خود در مقابل نیروی کار عمل می کنند، در راستای سه جانبه گرایی و تعامل بیشتر با شرکای اجتماعی این سازمان و انگیزه بخش است.

 

فلسفه تامین اجتماعی حمایت از نیروی کار و تولید است

معاون دفتر امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی نیز در این دیدار گفت: در راستای تعامل سازنده با کارفرمایان، همواره کلاس های آموزشی برگزار شده و پروسه تعیین کارفرمایان نمونه مورد توجه این دفتر قرار داشته است.

شایسته شریعتمداری افزود: فلسفه تامین اجتماعی، حمایت از نیروی کار و تولید است و معاونت فرهنگی این سازمان و همچنین دفتر امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان، همواره توجه خاصی به تعامل سازنده با کارفرمایان و فهم متقابل داشته است.

وی تصریح کرد: در حوزه فرهنگی تلاش این است که اصل سه جانبه گرایی در سازمان را مدنظر داشته باشیم و نیز وظیفه دیگر این حوزه، افزایش سطح آگاهی کارفرمایان نسبت به حوز تامین اجتماعی است که از طرق مختلف مانند برگزاری کارگاه های های آموزشی این هدف را پیگیری می کنیم.

وی ادامه داد: هدف ما، ارائه خدمات بهتر به بیمه شدگان و کارفرمایان بوده و قطعاً سازمان تامین‌اجتماعی بهتر و گسترده تر از گذشته با شرکای اجتماعی خود تعامل خواهد داشت.

شریعتمداری در پایان خاطرنشان کرد: کارفرمایان می توانند به عنوان اهرم نظارتی سازمان تامین‌اجتماعی عمل کرده و به این سازمان در جهت ارتقای خدمت رسانی و بهبود فرایندها کمک کنند.

در پایان این مراسم، لوح تقدیر و هدایای فرهنگی توسط حسن ضابطی، مشاور معاونت فرهنگی سازمان تامین اجتماعی به مدیرعامل شرکت فرمند اهدا شد.

منبع:تامین 24

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha