زمان انتشار: ۱۳۹۸ شنبه ۲۲ تير ساعت 09:30 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۲۲ ساعت 09:29    تعداد بازدید: 33    کد مطلب: 81765

نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی :
به همت دکتر نوربخش ، فهم مشترکی از تامین اجتماعی در مجلس شکل گرفت .
ششمین کارگزاری رسمی تامین اجتماعی گیلان در لنگرود افتتاح شد .


به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان ، در دومین روز از هفته تامین اجتماعی ، با حضور مهندس لاهوتی نماینده مردم شریف شهرستان لنگرود ، معاون فرماندار ، مدیرکل و معاون اداری مالی تامین اجتماعی گیلان و جمعی از روسای ادارات و شهروندان لنگرودی ، آئین افتتاح کارگزاری رسمی تامین اجتماعی دراین شهر برگزار شد .

جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم دکتر نوربخش و اشاره به بسیاری ازطرحها وفرایندهای کاری دردوره مدیریت ایشان ، اظهار داشت : امروز شاهد اتفاقی فرخنده درشهرلنگرود هستیم .

ایشان افزود : شعبه لنگرود از جمله واحدهای تابعه بزرگ تامین اجتماعی استان تلقی میگردد که بیش از 55000 نفر از جمعیت شهرستان را تحت پوشش دارد .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به موفقیتهای این شعبه از جمله کسب رتبه سومی دردو دوره پیاپی  در رتبه بندی و ارزیابی کشوری در بین شعب هم تیپ ، ارتقاء آن درسال گذشته به تیپ دو و راه اندازی کارگزاری رسمی در حال حاضر را از دیگرثمرات تلاشها وبرنامه ریزی ها برای پیشبرد بهتر امور دانست .

جمیل حق پرست با افتخار به اینکه اولین کارگزاری رسمی کشور در سال 84 دراستان گیلان راه اندازی گردیده است افزود : برون سپاری خدمات و واگذاری قسمتی ازامور به بخش خصوصی هدف اصلی ایجاد کارگزاری ها برای دسترسی راحتتر و افزایش ایستگاههای کاری است .

ایشان صدور1851 جلد دفترچه درمانی را تنها یکی ازاقدامات این کارگزاری طی روزهای اخیر عنوان داشته و با تاکید بر ضرورت توسعه چتر پوششهای تامین اجتماعی در جامعه اظهار داشت : حمایت از این سازمان ، پشتیبانی از فرد یا نهاد مستقلی نیست بلکه صیانت از نیمی از جامعه است که چشم امید آنان برای آینده به این مجموعه دوخته شده است .

مهندس لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود نیز در این مراسم با ذکر یادی ازمرحوم دکتر نوربخش مدیرعامل فقید سازمان ، اظهارداشت : با کمک این عزیز فهم مشترکی از مشکلات سازمان تامین اجتماعی در مجلس شکل گرفت .

ایشان افزود : متاسفانه طی سالهای متمادی ما به این سازمان کمک نکردیم بلکه باری هم بر دوش آنها گذاشتیم .

نماینده مردم لنگرود اظهارداشت : بیش از 90 درصد پرداختهای صندوقهای بازنشستگی کشوری و لشکری با کمک و منابع دولتی تحقق مییابد درحالی که سازمان تامین اجتماعی خود ازمحل منابع ناشی از حق بیمه در این شرایط درحال حرکت بوده ومطالبات فراوانی نیز از دولت داراست .

مهندس لاهوتی با تاکید براینکه همه ما وظیفه صیانت ازتامین اجتماعی را برعهده داریم . در بخش دیگری از سخنان خود ، حضور دکتر سالاری استاندار قبلی گیلان درمقام مدیرعاملی این مجموعه را بعنوان انسانی خوش فکر ، انتخابی درست و خوب برشمرده و با یاد نمودن از ایشان بعنوان فردی حسابگرو مدبر ، اظهار امیدواری نمود این گزینش منشأ خیر و تحولاتی گسترده  باشد .

مهندس لاهوتی با اشاره به اینکه در مجلس مصوبات خوبی برای پرداخت 50 هزار میلیارد تومان از مطالبات تامین اجتماعی بصورت تهاترانجام پذیرفته است افزود : خوشبختانه در استان با وجود مدیری با کفایت  همچون آقای حق پرست کارهای بزرگی انجام شده و دربخش درمان نیز اتفاق خوبی که در شهرستان لنگرود شکل گرفت راه اندازی بیمارستان 64 تخت خوابی است .

ایشان تامین اجتماعی را سازمانی منضبط وقانونمند برشمرده وبا تاکید به اینکه بلافاصله پس ازتحویل زمین بیمارستان ، فرایندهای اجرایی و عملیاتی آن با سرعتی خوب از سوی مدیران تامین اجتماعی پیگیری شد اظهارداشت : واگذاری مجوز کارگزاری رسمی نیزفرایند و پروسه خاص خود را دارد که این امر نیز به همت عزیزان میسر گردیده و امروز شاهد استقرار و افتتاح کارگزاری در لنگرود هستیم .

مهندس لاهوتی پیگیری مطالبات مردمی را مهمترین ماموریت خود معرفی واذعان داشت : باید تلاش شود که تصدی گری ها از دولت و سازمانهای بزرگ گرفته شود و به بخش خصوصی واگذار گردد و معتقدم که ثمره این حرکت ارائه سریعتر ، دقیقتر و ارزانتر خدمات خواهد بود .     

 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha