شناسه خبر: 81053
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير، ساعت 09:00
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۸/۴/۹
دکتر احمدرضا خزاعی مدیر کل اتباع سازمان تامین اجتماعی در سفر به استان کرمان و بازدید از منطقه ویژه اقتصادی شهرستان رفسنجان بیان کرد : تمامی اتباع خارجی در هرجای کشور که مشغول به کار هستند در راستای قوانین ومقررات بین المللی و همچنین مسائل حقوق بشری باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند.

دکتر خزاعی مدیر کل اتباع سازمان  تامین اجتماعی در سفر خود به استان کرمان و بازدید از منطقه ویژه اقتصادی شهرستان رفسنجان بیان کرد: کلیه اتباع خارجی درهرجای کشور که مشغول به کار می باشند در راستای قوانین ومقررات بین المللی و همچنین مسائل حقوق بشری باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند و پیگیری آن از وظایف ذاتی اداره کل اتباع می‌باشد.
مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه اداره کل اتباع در سال ۱۳۹۴ با نگاه حقوق بشری جهت ارایه خدمات بیمه‌ای به اتباع خارجی و ایرانیان ایجاد گردیده است افزود: ۳/۵ میلیون نفر اتباع خارجی در کشور حضور دارند که قریب به یکصد هزار نفر از آنان در کل کشور بیمه شده سازمان می باشند. وی با بیان اینکه مناطق آزاد تجاری- صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی بدلیل شرایط ویژه دارای معافیتهایی می باشند افزود: طبق مصوبه سال ۷۳  این مناطق مکلفند نسبت به تاسیس صندوق هایی جهت خدمات بیمه‌ای به شاغلین خارجی این مناطق اقدام نمایند که بر اساس تبصره ای که در سال ۷۴ اضافه گردید سازمان تامین اجتماعی نیز می تواند بطور مستقل در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خدمات بیمه ای ارائه نماید.
دکتر خزاعی در ادامه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان به همراه حسینی مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان و هیات همراه از شرکت بین المللی تاپ اکو خاورمیانه بازدید نمودند و در جلسه مشترک در محل این شرکت خطاب به مسئولین و مجموعه آن شرکت گفت: سازمان تامین اجتماعی لنگرگاه امنیت کشور است و طبق ماده ۵ قانون تامین اجتماعی اتباع خارجی که در داخل کشور اشتغال قانونی دارند مشمول قانون تامین اجتماعی می باشند.
لازم به ذکر است در شرکت بین المللی تاپ اکو خاورمیانه تعداد 80 نفر نیروی متخصص از کشور چین حضور دارند که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند.
حسینی مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان  بیان کرد: مسئولین واحدهای اجرایی موظفند با فعال کردن اکیپ های بازرسی و با استفاده از ظرفیتهای شعبه با توجه به واگذاری و برون سپاری بسیاری از کارهای شعب و وجود نیروی انسانی مازاد در جهت تحقق پوشش بیمه ای اتباع خارجی با عنایت به اجرای طرح آمایش اتباع اقدامات عاجلی را جهت افزایش آمار تعداد بیمه شدگان خارجی بردارند.
در خلال این سفر، دکتر خزاعی به همراه آقایان مهراد ابراهیم زاده معاون بیمه اتباع خارجی و سعید زمانی رئیس گروه بیمه اتباع خارجی از شعب رفسنجان بازدید نموده و با روسای شعب و مسولین واحدهای نامنویسی، بازرسی و آمار و اطلاعات دیدار و گفتگو نمودند.

 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha
*اطلاعیه مهم* بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب تا پایان اسفند ماه 95 *اطلاعیه مهم*