• ۱۳۹۸ دوشنبه ۱ مهر
  • اِلأِثنين ٢٣ محرم ١٤٤١
  • Monday, September 23, 2019
کلیدواژه: 80490
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ خرداد، ساعت 14:13
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۸/۳/۲۱
گفتگوی تلویزیونی ریاست بیمارستان سلمان فارسی در برنامه یک خانه یک دریا در خصوص طرح ملی کنترل فشار خون

حضور ریاست بیمارستان سلمان فارسی در برنامه زنده تلویزیونی یک خانه یک دریا

دکتر شجاعت : با توجه به اینکه افراد بالای ۳۰ سال استان ۵۲۰ هزار نفر و تعداد بیماران مبتلا به فشار خون بزرگسالان حدود ۲۴٪ هستند خواستار اطلاع رسانی دقیق به مردم جهت شرکت همه افراد بالای 30سال استان بوشهر در این طرح شدند


به گزارش روابط عمومی بیمارستان سلمان فارسی، در این برنامه زنده تلویزیونی  دکتر شجاعت از گستردگی و اهمیت طرح ملی کنترل فشار خون خبردادند و با توجه به اینکه افراد بالای ۳۰ سال استان ۵۲۰ هزار نفر و تعداد بیماران مبتلا به فشار خون بزرگسالان حدود ۲۴٪ هستند  خواستار اطلاع رسانی دقیق به مردم جهت شرکت همه افراد بالای 30سال استان بوشهر در این طرح شدند و از مردم خواستند تا جهت شرکت در این طرح ملی  در اولین فرصت به پایگاهای سنجش فشار خون مراجعه و فشار خون خود را ثبت نمایند تا بتوان با داشتن آماردقیق از این بیماری برنامه ریزی های بهتری برای کنترل و درمان آن انجام گیرد.
وی بیماری فشار خون را یک بیماری نهفته و بدون علامت مانند دیابت عنوان نمودند که در صورت عدم آگاهی از آن می تواند پیش زمینه بیماریهای دیگر باشد و به دیگر اعضای بدن آسیب برساند و فرد را دچار بیماری مزمن نماید.
ریاست بیمارستان سلمان فارسی گفتند با برنامه ریزی منظم و مدون و فرهنگ سازی می توان  از بیماریهای غیر واگیر مانند فشار خون پیشگیری کرد . وی سندروم ترس از پزشک توسط بیماران را بزرگترین موانع اطلاع بیمار به بیماری فشار خون دانست  و از مردم خواستند تا با دستگاههای خانگی دقیق در منزل نسبت به اندازه گیری و ثبت فشار خون خود در سامانه اقدام کنند. که در صورت بالا بودن فشار خون فرد از طرف مرکز بهداشت جهت روند درمان به آنها پیامک داده خواهد شد.
وی درخصوص کنترل فشار خون نقش تغذیه سالم را مهم دانستند و عنوان نمودند با مصرف کم نمک و پرهیز از مصرف غذاهای پرچرب و داشتن رژیم غذایی مناسب و تحرک لازم وهمچنین انجام فعالیت فیزیکی می توان به کنترل فشار خون کمک و از بروز بیماریها جلو گیری کرد.
شایان ذکر است طرح ملی کنترل فشار خون از 27 اردیبهشت ماه شروع شده است و تا 15تیرماه ادامه خواهد داشت.

 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha