زمان انتشار: ۱۳۹۳ شنبه ۱ آذر ساعت 13:04 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۴/۳/۳۱ ساعت 08:47    تعداد بازدید: 1141    کد مطلب: 7953

عکاسی با تلفن همراه


افزایش امکانات دیجیتال تلفن‌های همراه و نصب دوربین‌های عکاسی بر روی آنها باعث همه‌گیر شدن هنر عکاسی در بین عموم مردم شده است، درحال‌حاضر بیش از 90 درصد مردم جهان دارای تلفن همراه هستند.
در دوربین‌های عکاسی نصب شده بر روی موبایل‌ها باتوجه به اینکه امکانات فنی زیادی برایشان درنظر گرفته نشده است، لذا به توصیه‌هایی جهت عکاسی بهتر در این مبحث اکتفاء می‌کنیم.

1- بهترین دوربین عکاسی دوربینی است که بهترین عکاس در پشت آن قرار داشته باشد، درواقع مهارت کاربر در استفاده از هر نوع دوربین در کیفیت و محتوای عکس‌های حاصله تأثیر بسزایی دارد.
2- رعایت اصول عکاسی شامل استفاده مناسب از نور و سایه، کادربندی و وضوح با چاشنی خلاقیت فردی باعث گرفتن عکس‌های خوب و قابل قبول خواهد شد.
3- سعی کنید آیکون عکاسی را در صفحه موبایل در جایی دم دست قرار دهید تا بتوانید به سرعت دوربین موبایل را آماده کار نمایید. من شخصاً آن را زیر انگشت شصت در قسمت سمت راست صفحه تلفن همراه قرار داده‌ام.
4- باتوجه به پایین بودن نسبی تعداد پیکسل و نبود لنز مناسب در دوربین‌های موبایل برای بالا بردن کیفیت عکس بهتر است عکاسی در محیط‌های روشن یا با استفاده از فلاش تلفن همراه صورت پذیرد.
5- عمل عکسبرداری در دوربین‌های تلفن همراه نسبت به دوربین‌های معمولی کندتر و با مکث بیشتری صورت می‌گیرد، از این رو می‌بایستی در هنگام عکاسی دقت بیشتری در ثابت نگه‌داشتن تلفن همراه به کار برد تا از محو شدن عکس جلوگیری به عمل آید. (می‌توانید از تکیه‌گاه استفاده کنید)
6- هنگام عکاسی با موبایل بهتر است به موضوع موردنظر با پاهای خود نزدیک شوید و حدالامکان از دگمه زوم دیجیتال استفاده نکنید، چون باعث افت کیفیت عکس و وضوح آن خواهد شد.
دلیل این موضوع این است که در زوم دوربینهای موبایل بزرگنمایی در داخل تصویر صورت می گیرد و باعث کاهش تعداد پیکسلهای مؤثر دوربین و در نتیجه کاهش وضوح و کیفیت عکس حاصله خواهد شد.
7- باتوجه به اینکه لنز دوربین تلفن‌‌های همراه فاقد درب می‌باشد و از طرفی معمولاً در دست یا کیف و یا جیب نگهداری می‌شود، این امر سبب کثیف‌شدن لنز و درنتیجه پایین آمدن کیفیت عکس حاصله خواهد شد، لذا قبل از عکاسی با موبایل حتماً لنز دوربین آن را با پارچه نخی و لطیف تمیز نمایید.
8- همواره از بالاترین رزولوشن دوربین موبایلتان استفاده نمایید.
9- سعی کنید عکس‌های گرفته شده را حفظ کنید و بعد از بررسی آن در کامپیوتر نسبت به حذف یا نگهداری آن در آرشیوتان تصمیم بگیرید.
10- باتوجه به اینکه عکاسی با موبایل هزینه‌ای در بر ندارد، سعی کنید به تعداد زیاد عکس بگیرید و بعد از انتخاب، آنهایی را که دوست دارید، نگهدارید.

تهیه شده در : اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی

تهیه و تنظیم: سیدمحمود دادمرزی

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

 

 

 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha