زمان انتشار: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ساعت 13:42 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۲/۱۹ ساعت 13:56    تعداد بازدید: 381    کد مطلب: 79487

توسط مدیر کل تامین اجتماعی فارس تشریح شد:
طرح 17ماده ای تامین اجتماعی برای رونق تولید / خدمات 65گانه نوین الکترونیکی/ افزایش حقوق مستمری بگیران
مدیر کل تامین اجتماعی فارس گفت: سازمان تامین اجتماعی بخشنامه ای 17ماده ای برای رونق تولید صادر نمود


عبدالکریم نباتی، چهارشنبه در نشستی خبری به خبرنگاران گفت : کاهش مدت زمان صدور کارت بازرگانی، بخشودگی کارفرمایان خوش حساب، پرداخت غرامت ایام بیماری به کارگران کارگاه ها و واحدهای تولیدی آسیب دیده در سیل اخیر، تداوم بیمه رانندگان وسایل نقلیه سنگین و معافیت ٥٠ درصدی آنها از جمله حمایت های سازمان تامین اجتماعی است که در قالب این طرح 17ماده ای لحاظ شده است.

وی ادامه داد: همچنین سازمان تامین اجتماعی با هدف تقویت خدمات الکترونیک این نهاد، یازدهم اردیبهشت 98 از طرحی رونمایی کرد که قابلیت ارایه 65نوع خدمات به صورت الکترونیک و غیر حضوری به افراد زیر پوشش این سازمان دارد.
نباتی بیان داشت: طرح یاد شده در سه بخش شامل، بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران قابل دسترسی است و در هر بخش به تفکیک، خدمات درخواستی به صورت غیر حضوری ارایه خواهد شد.
مدیرکل تامین اجتماعی فارس اضافه کرد: نام نویسی، دریافت سابقه، دریافت دفترچه درمانی، درخواست پرداخت غرامت های کوتاه مدت و اعتراض بیمه شده نسبت به نحوه بازرسی از کارگاه ها از جمله خدماتی است که از این پس در حوزه بیمه شدگان به صورت غیرحضوری و در قالب این سامانه ارایه خواهد شد.
وی اظهار داشت: در حوزه کارفرمایان نیز از این پس، ثبت نام و تشکیل پرونده، ارسال لیست حق بیمه، جواب بازرسی، ابلاغ بدهی ها و اعتراض به آنها از جمله مواردی است که به صورت الکترونیکی ارایه می شود.
نباتی گفت: در بخش مستمری بگیران نیز این سامانه خدمات الکترونیکی ارایه خواهد کرد که ارایه قبض پرداخت مستمری و تشکیل پرونده الکترونیک از جمله این خدمات است.
وی بیان کرد: اشغال 132هزار متر مربع از فضاهای سازمان تامین اجتماعی در کشور، یکی از بزرگترین اشکالات بایگانی سنتی در این سازمان است اما با تشکیل پرونده های الکترونیک، علاوه بر استفاده بهینه از این فضاها می توان از 500 نفر نیرویی که مشغول کار در این بخش هستند در قسمت های دیگر بهره گرفت.

مدیر کل تامین اجتماعی فارس با بیان اینکه امسال حقوق مستمری بگیران تأمین اجتماعی افزایش می‌یابد، افزود: حقوق مستمری بگیران حداقل‌بگیر ۳۶ و نیم درصد افزایش نسبت به سال گذشته داشته است و سایر سطوح نیز که بیشتر از حداقل‌بگیران هستند با افزایش ۱۳ درصدی حقوق به اضافه ۲۶۱ هزار تومان مواجه خواهند شد.
وی یادآور شد: اعمال افزایش حقوق مستمری‌ بگیران از اردیبهشت ماه سال جاری است و درصورت تأمین منابع از خرداد ماه پرداخت می‌شود.
مدیر کل تامین اجتماعی فارس در خصوص تصویب طرح سخت و زیان آور بودن شغل خبرنگاری گفت: تصویب این طرح توسط وزیر اعلام شده اما آیین نامه اجرایی آن اعلام نشده است .
او همچنین با اشاره به مشکلات بیمه خبرنگاران در این خصوص افزود: تشکلات مرتبط با خبرنگاران می توانند اشکالات طرح را جمع بندی کرده و در اختیار ما بگذارند تا با انتقال به مرکز موجبات رفع آن فراهم شود .

افزایش بودجه ده درصدی درمان تامین اجتماعی فارس
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان فارس نیز در این نشست با بیان اینکه سال ۹۷ سال سختی برای ما بود، ابراز داشت: با شروع تحریم‌ها و عدم امکان تبادل ارز در بخش دارو و خرید تجهیزات با مشکلاتی مواجه شدیم و حتی در فراهم کردن برخی اقلام عادی مراکز بیمارستانی و درمانی نیز مشکل داشتیم.
اکبر امیری با اشاره به افتتاح ۳ مرکزدرمانی در سال گذشته، گفت: عملیات ساخت بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی تأمین اجتماعی شیراز نیز به دستور وزیر وقت آغاز و در حال ادامه کار است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۹۰۰ هزار آزمایش خون عادی در مراکز سرپایی انجام گرفته است که از نرم استانداردهای بین المللی خیلی بالاتر است، گفت: این مسئله برای ما متولیان سلامت تدوین سیستمی که افراد بر اساس نیاز به مراکز درمانی مراجعه کنند را ضروری می‌کند.

مدیردرمان تامین اجتماعی فارس خاطر نشان کرد: در سال جاری بودجه درمانی با ضریب رشد ۱۰ درصد تدوین و ابلاغ شد که از برنامه‌های امسال ادامه ساخت بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی تأمین اجتماعی با پیمانکاران داخلی و احداث بیمارستان ۶۴ تختخوابی توسط یکی از خیرین در استان است.
امیری گفت: ۸۶ درصد از بیمه شده‌های تأمین اجتماعی از خدمات دولتی استفاده می‌کنند و کمتر از ده درصد مراجعین بیمارستان‌های خصوصی هستند.
وی با اشاره به لغو قرارداد بیمارستان‌های خصوصی شیراز با بیمه تامین اجتماعی به دلیل تاخیر در پرداخت‌ها، گفت: تعدادی از بیمارستان‌ها که بیشترین مراجعه تأمین اجتماعی داشتند از جمله بیمارستان کوثر و بیمارستان مادر و کودک که لغو قرارداد کرده بودند مجدد دفترچه‌های تأمین اجتماعی را پذیرش می‌کنند.

 

 

 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha