• ۱۳۹۸ دوشنبه ۱ مهر
  • اِلأِثنين ٢٣ محرم ١٤٤١
  • Monday, September 23, 2019
کلیدواژه: 79217
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ سه شنبه ۱۷ ارديبهشت، ساعت 08:25
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۸/۲/۲۱
همزمان با روز جهانی بهداشت دست مراسم جشنی با حضور کادر درمانی و پرستاری و پزشک متخصص عفونی بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت با شعار مراقبت تمیز برای همه در دستان شماست برگزار گردید.

به مناسبت پنجم می روز جهانی بهداشت دست، واحد کنترل عفونت بیمارستان مراسم جشنی را با همکاری واحد بهداشت محیط و واحد آموزش با شعار (مراقبت تمیز برای همه در دستان شماست) برگزار کرد. در این مراسم که در پانزده اردیبهشت سال 98 در سالن آمفی تئاتر بیمارستان با حضور ریاست  بیمارستان  دکتر غفاری،جمعی از پزشکان،پرستاران و کارکنان بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) برگزار گردید ، ابتدا ریاست  بیمارستان در خصوص اهمیت بهداشت دست و پیشگیری از عفونتهای بیمارستانی مطالبی را ایراد فرمودند.سپس  دکتر طاهباز متخصص عفونی و پزشک کنترل عفونت بیمارستان در خصوص بهداشت دست و مقاومت های میکروبی و طرح استوارد شیپ مطالبی بیان نمودند.
از آنجایی که بهداشت دست به عنوان مهمترین اقدام پیشگیری کننده از انتشار عوامل بیماری زا در محیط های درمانی می باشد و کارکنان بهداشتی در این میان نقش بسیار مهمی در جلوگیری از انتقال آلودگیها دارند ،میثاق نامه ای با تاکید بر 5 موقعیت بهداشت دست توسط کارکنان امضاگردید تا با رعایت بهداشت دست ، ایمنی بیمار در سرلوحه کارآنها قرار گیرد. در ادامه مسابقه علمی حضوری در زمینه بهداشت دست برگزار گردید وبه  چند نفر از کارکنان جوایزی اهداء شد . همچنین به 6 نفر از رابطین فعال کنترل عفونت لوح تقدیر و هدایایی داده شد.و به سرپرستاران 9  بخش که در زمینه بهداشت دست پیشرو بودند نیز لوح تقدیر اهداء گردید..همچنین جوایزی برای 5 نفر از فرزندان همکار که نقاشی با مضمون بهداشت دست ارائه داده بودند در نظر گرفته شد.در پایان همراه با پذیرایی از شرکت کنندگان در این مراسم بسته های آموزشی بهداشت دست توزیع شد.

 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha