زمان انتشار: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ساعت 09:45 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۲/۱۵ ساعت 09:44    تعداد بازدید: 21    کد مطلب: 79107

پذیرش بیش از دو میلیون مراجعه در مراکز درمانی تامین اجتماعی قم
مدیر درمان تامین اجتماعی قم گفت: بیش از دو میلیون و ٥٠٠ هزار بار مراجعه که قشر عظیمی از آنان، از جامه کارگری هستند در چهار مرکز درمانی تامین اجتماعی قم در سال گذشته پذیرش و خدمات درمانی ارائه شده است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر داود علیمحمدی در مراسم روز کارگر ضمن تبریک به جامعه شریف کارگری اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی یکی از سازمان های مهم ارائه کننده خدمت به قشر مولد و ارزشمند کارگر است که در سال گذشته بخش قابل توجهی از مراجعه دو میلیون و ٥٠٠ هزار نفری به چهار مرکز درمانی تامین اجتماعی استان قم را به خود اختصاص داده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی قم گفت: بیمه شدگان تحت پوشش علاوه بر دریافت خدمت درمانی در یک بیمارستان و سه مرکز درمانی تامین اجتماعی قم، از خدمات  ٨٦٠ مرکز طرف قرارداد تامین اجتماعی با بیش از ٥ میلیون و ٨٠٠ هزار بار مراجعه بر اساس نسخ و پرونده های درمانی بررسی شده در اسناد پزشکی بهره مند شده اند.

دکتر علیمحمدی با توجه به هزینه های انجام شده برای درمان بیمه شدگان در بخش درمان غیر مستقیم گفت: در سال ١٣٩٧ بیش از ١٤٩ میلیارد تومان در بخش سرپایی، بیش از ١١١ میلیارد تومان در بخش بستری و مجموعا ٢٦١ میلیارد تومان به مراکز طرف قرارداد استان قم پرداخت شده است.

وی در خصوص عملکرد بیمارستان تامین اجتماعی امام رضا (ع) قم به عنوان تنها مرکز بستری تامین اجتماعی در استان قم گفت: سال گذشته بیش از ١١ هزار و ٧٠٠ خدمت بستری ارائه شده است که ٧ هزار و ٣٢٩ بیمار از خدمات عمل جراحی استفاده نموده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ٤ درصد رشد داشته است.

مدیر درمان تامین اجتماعی قم در ادامه گفت: بیمارستان امام رضا (ع) در سال گذشته علاوه بر انجام اعمال مختلف جراحی و خدمات تخصصی، تولد دو هزار و ٥٠٨ نوازد را  نیز در کارنامه عملکرد درمانی خود دارد.

دکتر علیمحمدی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین برنامه های مدیریت درمان استان قم نظارت بر کیفیت خدمات ارائه شده به بیماران است که بر اساس شاخص های استاندارد درمانی به طور مستمر در خصوص تجویز دارو و پارکلینیک مشاوره ها و نظارت های لازم انجام می شود.

وی اجرای طرح نسخه الکترونیک در مراکز طرف قرارداد، ارتقاء دستگاه های رادیولوژی از آنالوگ به دیجیتال، نظارت بر خرید راهبردی دارو و تجهیزات، ارتقاء شاخص رضایتمندی مراجعین، توسعه نظارت هوشمند بر عملکرد موسسات طرف قرارداد و ارتقاء استاندارد های اعتبار بخشی در بیمارستان امام رضا (ع) را از برنامه های سال جاری اعلام کرد.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha