زمان انتشار: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ساعت 09:41 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۲/۱۰ ساعت 09:41    تعداد بازدید: 13    کد مطلب: 78655

مراسم تجلیل از برترینها ونخبگان جامعه کار وتولید برگزار شد.


مراسم تجلیل از برترینها ونخبگان جامعه کار وتولید برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گلستان، به مناسبت هفته کار و کارگر، سی امین جشنواره امتنان از برترین ها و نخبگان جامعه کار و تولید برگزار شد.
بنا به این گزارش این مراسم با حضور مدیران شورای هماهنگی رفاه وتامین اجتماعی استان ، با محوریت اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی ومشارکت اداره کل ومدیریت درمان تامین اجتماعی استان و با حضور پرشور کارگران، کارفرمایان، تعاونی ها، تشکل ها و انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی و بسیج کارگری، سی امین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید با معرفی برترین های کارگری برگزار شد.
در این مراسم سعید مازندرانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: دولت باید تامین کننده منافع و تصحیح کننده شرایط هم برای کارگران و هم برای کارفرمایان باشد، نقش ما تنظیم کننده روابط بین کارفرمایان و کارگران است و نباید مداخله گر باشیم.
وی از نقش کارگران در دوران های مختلف انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: در دوران های چون پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال جنگ تحمیلی و دیگر صحنه ها کارگران در صف مقدم قرار داشتند و تمام مشکلات را تحمل کردند.
مازندرانی کار فرما، صنعت گر، سرمایه گذار و کار آفرینان را دیگر اضلاع جامعه دانست و اظهار کرد: این ها سرمایه های مادی و معنوی زیادی را وارد عرصه کار و تولید کردند که به همین دلیل فشارهای زیادی بر آن ها وارد می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: در عبور از گردنه های سخت وظیفه سنگینی برعهده ما است. اگر مشکل در جامعه به وجود آید همه اجزا همچون معلمان، کارگران و صنعت گران دچار آسیب خواهند شد.
مازندرانی با بیان اینکه عدم تعادل و هماهنگی بین گروه های کارگری و کارفرمایی مشکلاتی به وجود می آورد که همه از آن آسیب می بینید، اضافه کرد: در شرایط کنونی کشور، وقوع سیلاب باعث آسیب جدی به جامعه تولیدی و کارگری شده که باید با تدبیر شرایط را مدیریت کرد.
وی گفت: در استان تا کنون بیش از 1500 نفر در مناطق سیل زده بیمه بیکاری دریافت کردند که پیش بینی می کنیم این آمار بیکار شدگان به سه هزار نفر برسد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان اظهار داشت: از سوی دیگر کارفرمایان و سرمایه گذاران گلستان نیز که سرمایه های مادی و معنوی خود را وارد عرصه خدمت کرده اند، دچار خسارت شده اند و همه گروه های تولیدی استان نیازمند حمایت ویژه دولت هستند.
وی تاکید کرد: دولت در سال گذشته 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات رونق تولید و سه هزار و 150 میلیارد ریال تسهیلات برای سه هزار و 900 طرح از محل اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری به کارآفرینان استان گلستان پرداخت کرد که تاثیر خوبی در ایجاد شغل داشت.
همچنین در این جلسه نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی به بیان مسایل و مشکلات خودپرداختند و در پایان از برترین های جامعه کارگری تجلیل شد.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha