شناسه خبر: 78432
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ شنبه ۷ ارديبهشت، ساعت 14:45
در کارگاه آموزشی «آشنایی با قوانین و مقررات تامین اجتماعی» مطرح شد

کارفرمایان چراغ تولید را روشن نگه داشته‌اند

کارگاه آموزشی «آشنایی با قوانین و مقررات تامین اجتماعی»، ویژه شرکت‌های مهندسی و پیمانکاری نفت، گاز و پتروشیمی، چهارم اردیبهشت ماه از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین‌اجتماعی، در محل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تهران برگزار شد. نمایندگان سازمان تامین اجتماعی در این کارگاه، بر نقش کارفرمایان در روشن نگه‌داشتن چراغ تولید تاکید کردند و تامین اجتماعی را حامی فعالان اقتصادی دانستند.

رییس اداره بازماندگان معاونت بیمه‌ای سازمان تامین‌اجتماعی در این کارگاه آموزشی به مرور برخی از مواد قانونی مهم این حوزه پرداخت و گفت: مشمولان ماده 76 قانون تامین اجتماعی در صورتی که حائز  شرایطی از جمله پرداخت حداقل 10 سال حق بیمه مقرر قبل از تاریخ تقاضای بازنشستگی و  سن 60 سال تمام برای مرد و 55 سال تمام برای زن باشند، می‌توانند تقاضای بازنشستگی کنند.

 میرزایی افزود: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، برای اولین بار در 27 اسفند 1358 لایحه قانون بازنشستگی پیش از موعد در مورد مشمولان قانون تامین اجتماعی در 6 ماده تصویب و تا پایان سال 1359 اجرا شد.

وی ادامه داد: در مورد افرادی که قبل از تقاضای بازنشستگی حداقل 20 سال متوالی یا 25 سال متناوب در مناطق بد آب و هوا کار کرده‌اند یا آنکه به کارهای سخت و مخل سلامتی (زیان‌آور) اشتغال داشته‌اند، سن بازنشستگی 55 سال تمام خواهد بود و کسانی که 30 سال تمام کار کرده و حق بیمه مقرر را به سازمان تامین‌اجتماعی پرداخته باشند نیز، در صورت داشتن 55 سال تمام، می‌توانند تقاضای بازنشستگی کنند. مناطق بد آب و هوا و مشاغل سخت و زیان‌آور به موجب آیین‌نامه مصوب هیات وزیران تعیین خواهد شد.

رییس اداره بازماندگان معاونت بیمه‌ای سازمان تامین‌اجتماعی ادامه داد: به‌دنبال آن در تاریخ 28 اردیبهشت 1367 ماده واحده قانون بازنشستگی پیش از موعد بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در 10 تبصره برای اجرا به مدت یکسال از تاریخ تصویب آئین‌نامه اجرایی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید که به موجب تبصره 4 همین ماده واحده، سابقه پرداخت حق بیمه کارگران در کارهای سخت و زیان آور به ازاء هر سال معادل 1.5 سال سابقه محاسبه می‌شد و قانون مذکور، به موجب ماده واحده قانون تمدید مهلت بازنشستگی پیش از موعد بیمه‌شدگان تامین اجتماعی مصوب 24 شهریور 1370 از تاریخ تصویب به مدت یکسال تمدید شد.

میرزایی در مرور موادی از قانون کار جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با مشاغل سخت و زیان آور گفت: طبق تبصره ماده (14) مدت خدمت نظام وظیفه و همچنین مدت شرکت داوطلبانه کارگران در جبهه، جزء سوابق خدمت و کار آنان محسوب می شود.

وی ضمن تبیین قانون اصلاح تبصره ماده (14) قانون کار و الحاقیه آن  و نیز مواد 52، 75، 83 قانون کار، در تشریح قانون بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور گفت: این قانون مشتمل بر ماده واحده و تبصره 2 است که در این تبصره در بند (الف) آن در تعریف کارهای سخت و زیان آور به کارهایی اشاره می شود که در آنها عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیراستاندارد بوده و در اثر اشتغال کارگر تنشی به مراتب بالاتر از ظرفیت‌های طبیعی (جسمی و روانی) در وی ایجاد می‌شود که نتیجه آن بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن بوده و بتوان با به کارگیری تمهیدات فنی، مهندسی، بهداشتی و ایمنی و غیره صفت سخت و زیان آور بوده را از آن مشاغل کاهش داد یا حذف کرد.

میرزایی اضافه کرد: کارفرمایان کلیه کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی تمام یا برخی از مشاغل آنها حسب تشخیص مراجع ذیربط سخت و زیان آور اعلام شده است یا اعلام خواهد شد مکلف‌اند ظرف دو سال از تاریخ تصویب این قانون نسبت به ایمن سازی عوامل شرایط محیط کار مطابق حد مجاز و استانداردهای مشخص شده در قانون کار و آیین‌نامه‌های مربوطه و سایر قوانین موضوعه در این زمینه اقدام کنند.

وی افزود: کارفرمایان کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی مکلف اند قبل از ارجاع کارهای سخت و زیان آور به بیمه شدگان ضمن انجام معاینات پزشکی آنان از لحاظ قابلیت و استعداد جسمانی متناسب با نوع کارهای رجوع داده شده (موضوع ماده 90 قانون تامین اجتماعی) نسبت به انجام معاینات دوره‌ای آنان که حداقل در هر سال نباید کمتر از یک بار باشد، به منظور آگاهی از روند سلامتی و تشخیص بهنگام بیماری و پیشگیری از فرسایش جسمی و روحی اقدام کنند. وزارتین بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کار و امور اجتماعی مکلف اند تمهیدات لازم را در انجام این بند به وسیله کارفرمایان اعمال کنند.

میرزایی تشریح کرد: در صورتی که بیمه شدگان موضوع این تبصره قبل از رسیدن به سابقه مقرر در این قانون دچار فرسایش جسمی و روحی ناشی از اشتغال در کارهای سخت و زیان آور شوند با تایید کمیسیون های پزشکی (موضوع ماده 91 قانون تامین اجتماعی) به هر میزان سابقه خدمت از مزایای مندرج در این تبصره برخوردار خواهند شد و از تاریخ تصویب این قانون جهت مشمولان این تبصره، چهاردرصد به نرخ حق بیمه مقرر در قانون تامین اجتماعی افزوده خواهد شد که آن هم در صورت تقاضای مشمولان قانون، به طور یکجا یا به طور اقساطی توسط کارفرمایان پرداخت خواهد شد.

رییس اداره بازماندگان امور فنی و مستمری ها با ارایه تعاریفی از دسته‌بندی مشاغل سخت و زیان آور، برخی از مواد قانونی در خصوص استانداردسازی و ایمن سازی محیط کارگاهی، فرایند تقاضای درخواست شغل سخت و زیان آور و نیز چگونگی پیگیری قانونی این تقاضا و حضور در هیات های بدوی و مراجع قانون تشریح کرد.

میرزایی در پنل پرسش و پاسخ نیزبه پرسش های حاضران با محوریت «سال ملاک محاسبه و تعیین حقوق بازنشستگی، شرایط بیمه اختیاری، شرایط ارائه شکایت به کمیته مشاغل سخت و زیان آور، تنظیم و ارسال لیست بیمه، ماده 39 و 52 قانون تامین اجتماعی» پاسخ داد.

رییس اداره بررسی و کنترل وصول حق بیمه نیز در این کارگاه با مرور مواد قانون تامین اجتماعی مرتبط با بیمه‌شدگان، کارفرما، مزد و حقوق و قراردادهای مقاطعه‌کاری گفت: موضوع ماده 2 قانون تامین اجتماعی تعریف کارگاه، کارگر، کارفرما و مزد است. در ماده 30 نیز کارفرمایان موظف شده اند که از کلیه وجوه و مزایای مذکور در بند 5 ماده 2 این قانون، حق بیمه مقرر را کسر و به‌اضافه سهم خود، به‌ سازمان پرداخت کنند.

اسدی افزود: طبق ماده 47 قانون کار در آبان ماه 1369 مقرر شد  به منظور ایجاد انگیزه برای تولید بیشتر و کیفیت بهتر و افزایش علاقه‌مندی و بالابردن سطح درآمد کارگران، طرفین قرارداد، دریافت و پرداخت افزایش تولید را مطابق آئین‌نامه‌ای که به تصویب وزیر کار و امور اجتماعی تعیین می شود، منعقد کنند.

وی ادامه داد: به همین دلیل نظام های پاداش افزایش تولید، بهره وری، حق اکورد (تولید)، کارانه، مزایای انگیزه ای و.... مشمول کسر حق بیمه است.

 اسدی با ارائه تعاریفی از مواد قانونی 4، 31، 33،34 و 36 تامین اجتماعی به اجمال انواع قراردادهای مقاطعه کاری را تبیین و تشریح کرد و در پنل پرسش و پاسخ نیز به سوال های حاضران در زمینه اسناد خزانه اسلامی، چگونگی بهره مندی از بیمه بیکاری، سهم حق بیمه مشاوران، چگونگی دریافت مفاصاحساب، قراردادهای اقماری، مصوبه ارزش تجهیزات از طریق گشایش اعتبار ارزی و ماده 40 قانون تامین اجتماعی و نرخ پرداخت حق بیمه پاسخ داد.

بیش از 62 درصد هزینه های سازمان مربوط به تعهدات بلندمدت است

مشاور اداره‌کل امور فنی و مستمری‌ها نیز در این کارگاه، با اشاره به اینکه 52 درصد از کل جمعیت کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، در خصوص هزینه‌های سازمان بیان کرد: بیش از 62 درصد هزینه‌های سازمان مربوط به تعهدات بلندمدت شامل مستمری، بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان است.

مشکاتی افزود: در مدت 35 سال، تعداد بیمه‌شدگان 8 برابر و تعداد مستمری‌بگیران 17 برابر شده است. یعنی در یک بازه زمانی 32 ساله، تعداد افرادی که مستمری برای آنها برقرار شده، کمتر از بازه زمانی 9 ساله اخیر است.

وی تصریح کرد: تعداد بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران ابتدا از رشد یکنواختی برخوردار بود اما از سال 1395 به بعد، از آهنگ رشد یکنواخت، انحراف داشته است. به بیان دیگر، رشد تعداد بیمه‌شدگان در حد صفر بوده اما تعداد مستمری‌بگیران به‌شدت افزایش یافته است.

مشکاتی ضریب پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی در سال 1360 را  11.4 اعلام کرد و گفت: در آن سال، به ازای هر 11 نفر بیمه‌پرداز، یک نفر مستمری دریافت می‌کرد اما این ضریب در سال 1397 به حدود 5 رسیده است.

 

سازمان به نقطه سربه‌سری نزدیک شده است

مشاور اداره کل امور فنی مستمری‌ها با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی در بحث منابع و مصارف به نقطه سر‌به‌سری نزدیک شده است، گفت: سازمان تامین اجتماعی در هر ماه حدود 47 هزار میلیارد ریال بابت تعهدات بلندمدت پرداخت می‌کند و حق بیمه ای که کارفرمایان و بیمه‌شدگان به سازمان می پردازند، جوابگوی این هزینه نیست.

وی، بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان‌آور را به‌عنوان یکی از دلایل اصلی رشد تصاعدی تعداد مستمری‌بگیران در دهه‌های اخیر عنوان کرد و افزود: بیشترین هزینه و بالاترین تعداد بازنشستگی هم‌اکنون در بخش مشاغل سخت و زیان آور است. در مجموع، 42 درصد از کل بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی، پیش از موعد بازنشسته شده‌اند و تا پایان سال 1396 بیش از 3 میلیون سال سنوات ارفاقی پرداخت برای آنها در نظر گرفته شده است.

مشکاتی گفت: هر 15 ثانیه، یک نفر بر اثر بیماری ناشی از شغل در دنیا فوت می‌کنند و دو میلیون و 300 هزار فوت ناشی از کار، 350 هزار حادثه شغلی و بیش از 2 میلیون بیماری شغلی در هر سال ایجاد می‌شود، در شرایطی که 98 درصد حوادث ناشی از کار، قابل پیشگیری هستند.

وی ادامه داد: از کل بیماری‌های شغلی، 29 درصد مربوط به سرطان، 21 درصد بیماری‌های خونی و 25 درصد بیماری‌های مسری است. یعنی عملا سهم کار و شغل در سلامت جامعه ما بین یک سوم تا یک چهارم است. اگر سازمان‌های بیمه‌گر اجتماعی در زمینه ایمنی و بهداشت حرفه‌ای، یک ریال سرمایه‌گذاری انجام دهند، 2.2 تا 5 ریال از هزینه‌های آنان کاهش می‌یابد. اگر در زمینه آموزش ایمنی و بهداشت حرفه‌ای یک ریال سرمایه‌گذاری شود، این کاهش هزینه‌ها 48 ریال خواهد بود و اگر در زمینه تجهیزات حفاظت فردی سرمایه‌گذاری شود نیز 37.3 ریال به کاهش هزینه‌ها کمک می‌شود.

مشکاتی تاکید کرد: بیماری‌های شغلی عمدتا غیرقابل درمان هستند اما به‌راحتی می‌توان از آنها پیشگیری کرد.

میرزازاده، رییس گروه امور پیمانکاران نیز در پنل پرسش و پاسخ به سوال‌های کارفرمایان در خصوص ابلاغ دستی و الکترونیکی، قراردادهای عمرانی و غیرعمرانی، جرایم پیمان، برگرداندن حق بیمه بستانکار کارفرمایان، خرید فاکتوری و حسابرسی، نحوه محاسبه نرخ میانگین ارز تجهیزات وارداتی و قراردادهای مشارکتی پاسخ داد.

شایسته شریعتمداری، معاون اداره‌کل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان‌های سازمان تامین اجتماعی نیز در این کارگاه آموزشی، ضمن تبریک آغاز هفته کار و کارگر گفت: سازمان تامین اجتماعی بر این باور است که اگر کارفرمایی وجود نداشته باشد، کسب‌و‌کاری نخواهد بود و اگر کسب‌و‌کاری نباشد، کارگری هم وجود نخواهد داشت و به همین سبب بهتر است این هفته به نام «کارفرما، کار و کارگر» نام‌گذاری شود.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری جلسات مشاوره و آموزشی قوانین و مقررات تامین اجتماعی ویژه کارفرمایان افزود: حضور در جمع کارفرمایان سخت کوشی که با شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم‌ها، به صورت پرتوان به فعالیت خویش ادامه می‌دهند و برای روشن نگه‌داشتن چراغ تولید از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند و با توانی مضاعف فعالیت می‌نمایند، برای این معاونت موجب دلگرمی و انگیزه‌بخش است و به عنوان نماینده سازمان تامین اجتماعی، قدردان شما هستم.

 

شناسایی مشکلات کارفرمایان از اولویت‌ها است

شریعتمداری، برگزاری چنین نشست‌های آموزشی و مشاوره‌ای ویژه کارفرمایان را در راستای یکی از ماموریت‌‎های این معاونت ذکر کرد و افزود: این معاونت از سال گذشته، برقراری تعامل و ارتباط دوسویه با گروه مخاطب را در راستای سیاست‌های کلان حوزه فرهنگی، با هدف شناسایی و آشنایی با مسائل و مشکلات کارفرمایان و نیز کمک در جهت برآوردن نیازها و رفع مشکلات آنها به‌عنوان یکی از اولویت‌های خود قرار داد و در سال جاری نیز که با عنوان «رونق تولید» نام‌گذاری شده، تلاش ما بر این است که در چارچوب قانون، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های سازمانی، یاری‌گر آنها باشیم.

وی آشناکردن کارفرمایان با حقوق قانونی خود را یکی دیگر از ماموریت‌های این اداره‌کل عنوان کرد و افزود: برگزاری کارگاه آموزشی و استفاده از ابزارهای رسانه‌ای از جمله رسانه ملی و چاپ بروشور و کتابچه‌های راهنما، در جهت تحقق این هدف انجام می‌شوند و برگزاری پنل پرسش و پاسخ در جلسات مشترک، امکان طرح مسائل و مشکلات پیش روی کارفرمایان و پاسخ‌دهی مستند مسئولان مرتبط را فراهم می‌آورد.

 

جلسات هم‌اندیشی با کارفرمایان تداوم دارد

وی، جلسه حاضر را فرصتی برای آغاز گفت‌وگوی دو طرفه با کارفرمایان و پیمانکاران صنعت نفت، گاز و پتروشیمی عنوان کرد و گفت: این جلسه آغازین ماست و امکان تداوم آن در صورت تمایل آن مجموعه در زمان‌بندی مشخص وجود دارد و با توجه به اینکه تامین اجتماعی سازمانی سه‌جانبه است، کارفرمایان به‌عنوان مهم‌ترین رکن سه‌جانبه‌گرایی، جایگاه ویژه‌ای دارند و به همین دلیل، رویکرد مدیریت ارشد سازمان تامین اجتماعی در سال‌های اخیر این بوده که همراه و یاری‌گر کارفرمایان باشد.

منبع « تامین 24»

 

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha