شناسه خبر: 78247
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ ارديبهشت، ساعت 11:38

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی  سازمان تامین اجتماعی، متن پیام دکتر جعفریان به شرح ذیل است:

کارگر، ستون فقرات اقتصاد و ستون فقرات تولید است    (مقام معظم رهبری مد ظله العالی)

11 اردیبهشت در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز کارگر ثبت شده است. مناسبتی که به دلیل اهمیت فراوان کار و کارگر در فرهنگ ایرانی - اسلامی، همه ساله با حضور شخصیتهای مهم کشور، برگزار می‌شود، مانند دیدار همه ساله این قشر زحمتکش، که با رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی)، ریاست محترم جمهوری و دیگر مقامات بلندپایه کشور، برگزار می شود.    
اسلام، کارِ با کیفیت و دقیق را مقدس می داند، همانگونه که خداوند متعال به حضرت نوح(علیه السلام) می فرماید که "کشتی را زیرِ نظر ما و مطابق فرمان ما بساز" (سوره مومنون، آیه 27). در حقیقت این هشداری برای همگان است که کارها باید به بهترین شکل ممکن و با آمیزه ای از تخصص و تعهد انجام یابد. روایت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) نیز که فرمود: رَحِمَ اللهُ امرَءً عَمِلَ عَمَلاً فَاَتقَنَه (خداوند رحمت کند کسی را که کاری که انجام می دهد، محکم و متقن انجام دهد) بر این امر صحه می‌گذارد. کارِ با کیفیت و کارگر متخصص و متعهد، امروزه نقش بسیار تعیین کننده ای در اقتصاد یک جامعه دارد. اینکه برخی از مصرف کنندگان، علی رغم همه تمهیدات دولت، اصناف و اتحادیه ها، همچنان کالاهای خارجی را بر نوع ایرانی آن ترجیح می دهند، می تواند نشان از آن باشد که در توجه به کیفیتِ کار و تولید، باید بیشتر ممارست کنیم تا کالاهای داخلی بتوانند اعتماد مصرف کننده را جلب نمایند. تعیین کارگران نمونه و تقدیر از آنان نیز ناظر به همین امر است. کارگر نمونه، در حقیقت کارگری است که کار را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد، از یک سو، کالایی با کیفیت تر تولید می کند و از سوی دیگر، هزینه های تولید را کاهش می دهد و بدین جهت، هفته کار و کارگر، مناسبت بسیار شایسته و فرخنده ای برای اعتلای فرهنگ کار است و این فرآیندِ تعیین و تقدیر از کارگران نمونه، در واقع، عمل به فرمایش امیرالمومنین علی(علیه السلام) است که فرمود: بدکار را با پاداش دادن به نیکوکار، تنبیه کن (نهج البلاغه، حکمت 177).
      امروز، توجه همه شوراها، انجمنهای صنفی و اتحادیه های کارگری به اعتلای جامعه شریف کارگری معطوف است و این حاصل نخواهد شد مگر اولاً با تقویت فرهنگ مصرف کالاهای داخلی، در میان آحاد مردم و ثانیاً با تولید با کیفیت تر در میان تولید کنندگان عزیز، که پرداختن به یکی از این دو، بدون توجه به دیگری، حاصلی نخواهد داشت. این دو، همچون دو بال برای رونق تولید هستند، که شعار نامگذاری شده توسط مقام معظم رهبری(مد‌ظله العالی) برای سال جاری است و هر دو در یک اقتصاد بالنده، جایگاه مهمی دارند، بویژه در این هنگامه تحریم، که بر همه ارکان تولید، اعم از کارگر و کارفرما، فشار طاقت فرسایی وارد می شود. رونق مصرف کالاهای داخلی، خروج ارز را کاهش و تولید کالای با کیفیت تر، صادرات و ارز حاصل از آن را افزایش می دهد. بنابر این گزاف نیست اگر اساس رونق تولید را در دستان کارگر بدانیم.
سازمان تامین اجتماعی که از قدیم الایام با نام بیمه کارگری، مشهور بوده، افتخار دارد که همیشه در کنار این قشر شریف بوده و سعی کرده است با فراهم کردن امکانات درمانی و انجام تعهدات کوتاه مدت و بلندمدت، خدمتگزارِ صدیق این عزیزان باشد. سازمان تامین اجتماعی، هیچگاه خود را از کارگر جدا ندانسته و سعادت آنان را سعادت خود می داند.
اینجانب، فرا رسیدن هفته کار و کارگر را به تمامی خردمندان و نخبگانِ حوزه کار، شوراها، انجمنهای صنفی و اتحادیه های کارگری و کارگران عزیز تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند متعال سلامتی و توفیق روزافزون ایشان را از خداوند متعال مسألت می نمایم.
 

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha