زمان انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت ساعت 17:00 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۲/۲ ساعت 16:59    تعداد بازدید: 237    کد مطلب: 78147

معاون امور استانهای سازمان تأمین اجتماعی:
سازمان تأمین اجتماعی و شرکتهای تابعه با تمام توان برای کمک رسانی به استانهای سیل زده در تلاش هستند
معاون امور استان های سازمان تأمین اجتماعی گفت: از تمامی امکانات و ظرفیت های این سازمان و شرکتهای تابعه برای کمک رسانی به استان های سیل زده و کاهش مشکلات هموطنان استفاده می شود و حمایت این سازمان از سیل زدگان تا عادی شدن شرایط تداوم خواهد داشت.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مهندس قائم موهبتی اظهار داشت: در استان های گلستان، لرستان و خوزستان اشتغال حدود 30 هزار نفر از بیمه شدگان اصلی تأمین اجتماعی به دلیل مشکلات ناشی از سیل تحت تأثیر قرار گرفته است که نیازمند توجه و تمرکز سازمان برای رفع مشکلات کارگاه ها و شروع مجدد کار و فعالیت است.
وی با بیان اینکه بیمه شدگان شاغل در مشاغل آزاد و همچنین افراد شاغل در کارگاه های کوچک و مشمول کمک دولت نیز برای ادامه بیمه پردازی و ارسال لیست اسفند 97 و فروردین 98 ممکن است با مشکلاتی مواجه باشند که حداکثر مساعدت با این عزیزان صورت می گیرد.
معاون امور استان های سازمان تأمین اجتماعی گفت: با توجه به آسیب های وارد شده به مناطق مسکونی، منازل تعدادی از مستمری بگیران دچار آسیب دیدگی شده است که برای این عزیزان نیز مساعدت لازم در حد امکانات موجود صورت می گیرد.
مهندس موهبتی درباره مراکز خدمت رسانی سازمان تأمین اجتماعی، گفت: به جز درمانگاه تأمین اجتماعی پلدختر سایر مراکز بیمه ای و درمانی تأمین اجتماعی در مناطق سیل زده خسارتی نداشته اند و فعالیت درمانی درمانگاه پلدختر نیز با تلاش کارکنان استان لرستان به فاصله کوتاهی از سر گرفته شده و خسارات وارده منجر به توقف خدمت رسانی این مرکز نشده است.
وی از ایجاد آمادگی لازم در تمامی واحدهای بیمه ای و درمانی سازمان تأمین اجتماعی بلافاصله بعد از هشدار سازمان تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: با تشکیل کمیته های بحران در استان ها اقدامات ضروری و احتیاطی لازم صورت گرفته است.
معاون امور استان های سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه 153 واحد بیمه ای و درمانی این سازمان در مناطق سیل زده قرار دارند، گفت: خدمت رسانی واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی بدون وقفه و با حداکثر ظرفیت در حال انجام است.
وی ادامه داد: 141 تیم درمانی سیار نیز به مناطق سیل زده اعزام شده اند و به حدود 20 هزار نفر اعم از افراد بیمه شده و غیر بیمه شده، خدمات درمانی ارائه شده است.
مهندس موهبتی گفت: آن دسته از بیمه شدگان کارگاههای مشمول کمک دولت که آخرین لیست پرداخت حق بیمه آنان مربوط به دی 97 و سایر کارگاه ها تا بهمن 97 بوده است، در زمان وقوع حادثه مشمول خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی بوده اند و تا پایان خرداد ماه سال جاری امکان استفاده از خدمات درمانی این سازمان را خواهند داشت و بیمه شدگانی که دفاتر درمانی آنان تا پایان خرداد سال جاری زودتر از موعد مقرر 4 و 6 ماهه به اتمام می رسد، لزومی به معرفی به شورای پزشکی نخواهند داشت.
معاون امور استان های سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه شرکتهای تابعه نیز از تمامی امکانات برای حمایت از بیمه شدگان این سازمان استفاده می کنند، گفت: بانک رفاه کارگران 17 هزار فقره وام تسهیلات قرض الحسنه و تعمیر مسکن در اختیار مشمولان قرار می دهد.
مهندس موهبتی اظهار داشت: در استان های سیل زده از امکانات و ماشین آلات شرکتهای تابعه شستا نیز برای امداد رسانی و رفع مشکلات این مناطق استفاده شده است.
وی افزود: شرکتهای دارویی تابعه شستا نیز برای تأمین داروی مورد نیاز مراکز درمانی نهایت همکاری را داشته اند.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha